DNS Jumper İndir – Kolay DNS Değiştirme Programı

İnternet kısıtlamalarından dolayı DNS sunucu değiştirme ihtiyacı ortaya çıktı. Elbette sadece kısıtlamalar için değil, bazı internet sorunlarını gidermek içinde ihtiyaç vardır. DNS Jumper bu amaçla geliştirilen Windows sistemler için farklı DNS sunucuları arasında hızlı geçiş yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe arayüz desteği olan taşınabilir programdır.

“DNS değiştirme” ihtiyacının ortaya çıkmasının en büyük nedeni Google’ın bilgisayar kullanıcılarına internet erişimini hızlandırmak için genel DNS sunucularını kullanıma sunmasıdır. Ne olursa olsun, DNS sunucularını değiştirmek artık gerekli olan bir şeydir. Örneğin, kendi web sitelerimiz üzerinde DNS sorunları ortaya çıkıyordu, eğer DNS sunucularını değiştirip web sitelerimizi kontrol etmeseydik böyle bir sorunun olduğunu fark etmeyecektik. Amaç ne olursa olsun, DNS değiştirmek fayda sağlamaktadır.

DNS Jumper ile kolayca DNS sunucuları değiştirin

DNS Jumper, Windows bilgisayarda tek tıklama ile DNS sunucularını değiştirmek için yardımcı olan taşınabilir bir uygulamadır. Taşınabilir olmasının en büyük avantajı, taşınabilir cihazlarda taşıyarak herhangi bir bilgisayarda doğrudan çalıştırıp DNS sunucularını değiştirebilirsiniz.

DNS sunucuları arasında kolay geçiş

Uygulamayı çalıştırdığınız zaman, sadece tek tıklama ile değiştireceğiniz DNS sunucuların bir listesini görüntüler. Bu sunucular arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Google DNSOpen DNSUltra DNS ve pek çok DNS sunucuları kullanabilirsiniz.Elbette bir program kullanmadan DNS adresleri değiştirmek mümkündür ancak, sürekli olarak değiştirmek zorunda kaldığınız zaman bu cazip gelmemektedir. Bu nedenle bu tarz programlar sayesinde işlemleri daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ağ bağdaştırıcısını seçin

Yapacağınız değişiklikleri cihazdaki tüm ağ bağdaştırıcılarına veya sadece belirtilen ağ bağdaştırıcısına uygulayabilirsiniz. Kısıtlayıcı özelliklerinin olduğunu düşünebilirsiniz, ancak kendi özel DNS sunucu listenizi ekleme imkanı sağlar. Mevcut DNS sunucuların listesini düzenleyebilir ve kullanmak istemediklerinizi kaldırabilirsiniz.

En hızlı DNS testi

DNS Jumper güncel sürümlerine en hızlı DNS test etme seçeneği de bırakılmış. Mevcut DNS sunuculardan hangisinin daha hızlı olduğunu belirtmek için bir hız testi başlatabilirsiniz. Bu sayede daha hızlı DNS sunucuları kullanabilirsiniz.

DNS sunucu veya DNS adresi değiştirme alanında kolay kullanım sunan en iyi programlardan biridir. Sadece taşınabilir değil ayrıca herhangi bir konumdan çalıştırmanız mümkündür. Önceden ayarlanmış DNS sunucu adresleri sayesinde fazla uğraşmanıza gerek kalmayacak.

DNS Jumper indir

DNS Jumper programı hızlı ve pratik özellikleri sayesinde DNS değiştirme ihtiyacınızı karşılayacak özelliklere sahiptir. Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Ücretsiz ve Türkçe dil desteği sağlamaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilirsiniz.

Windows için DNS Jumper indir (696 KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir