DNSTrails: Domain, IP, DNS ve Whois kayıtlarını bulma sitesi

DNSTrails, başkalarının sahip olduğu herhangi bir domain/alan adını bulmak için size araçlar sağlayan yeni bir İnternet servisidir.

Bu online web hizmeti, IP öğrenmek, herhangi bir domain/alan adı için DNS ve Whois kayıtlarını ve geçmiş DNS verilerini görüntülemek için kullanabileceğinizden daha fazlasını sunar.

DNSTrails web hizmeti iki farklı versiyon içermektedir. Herkesin kullanabileceği ve abonelik içeren bir versiyon olarak. Herkes, alan adları, IP adresleri, anahtar kelimeler veya hostname adları hakkında bilgi aramak için hizmetin başlangıç sayfasındaki aramayı kullanabilir.

DNSTrails, daha sonra sitenin güncel ve geçmiş verileriyle ilgili ayrıntılı bilgileri görüntüler. Muhtemelen hizmetin en ilginç özelliği, diğer kayıtlarda bir IP adresi, isim, sunucu, e-posta adresi veya diğer veriler bulunup bulunmadığını vurgulamasıdır.

Yukarıdaki örnek ekran görüntüsü, örneğin, listelenen IP adreslerinin diğer alanlar için de kullanıldığını gösterir. Arayüzde hepsini görüntülemek için numaraları tıklayabilirsiniz.

Bu, paylaşılan web barındırma veya IP adresini tek bir kaynağa sınırlamayan diğer hizmetleri kullanan web yöneticileri için iyi bir hizmet olabilir. Aynı IP adresinde bulunan diğer sitelere bakabilirsiniz.

Bu, bir sitenin kötü bir IP adresinde olmadığından emin olmanız için önemli olabilir. Örneğin, aynı IP adresi altında erişilebilen başka bir site, bu IP kara listeye girebilir.

Whois verileri için de aynı şey geçerlidir. DNSTRails, sonuçlar sayfasında Whois verilerini listeler ve burada aynı değeri kullanan diğer kayıtların sayısını listeler.

DNSTrails, muhtemelen webmasterlar ve araştırmacılar için en yararlı uzman bir hizmettir. Aynı zamanda bir alanın veya bir alanın sahibi hakkında, örneğin başka birinin web sitesinde sahibi olmak isteyen normal kullanıcıların ilgisini çekebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir