Dopamine Türkçe İndir – Windows için Yüksek Performanslı Müzik Çalar

Dopamine, mümkün olduğunca basit ve hoş bir şekilde müzikleri organize etmeyi ve dinlemeyi sağlayan ücretsiz ve Türkçe bir müzik çalar. Dopamin, Windows için VLC Media Player gibi popüler medya oynatıcılarda bile bulunmayan pek çok özelliği sağlayan başarılı bir müzik uygulamasıdır. Ses dosyalarını çalmak ve düzenlemek için FFmpeg açık kaynaklı medya projesini kullanıyor. FFmpeg bileşenlerini kullandığından hemen hemen tüm ses dosyası biçimlerini destekler. Dopamine sadece Windows 7, 8, 8.1 ve 10’da çalışır. Bilgisayarınızdaki müzikleri çalmanın yanı sıra, Last FM radyosundan müzik dinlemenizi de sağlar.

Dopamine müzik çalar programı

Dopamine’i kullanmaya başlamanıza yardımcı olacak ses dosyalarının yerleştirildiği müzik klasörlerini, arayüz rengini ve diğer ayarları seçmenize yardımcı olan ilk kurulum ekranına (Windows kurulum ayarları gibi) götürür. Ana ekrandan müzik koleksiyonunuzu sanatçılar, albümler ve şarkılar tarafından kategoriler halinde sunulduğunu göreceksiniz. Oynatmaya başlamak için bunlardan herhangi birine çift tıklayabilirsiniz.

Oynatıcı ekranını farklı modlar arasında değiştirme

Kapak oynatıcı, mikro oynatıcı ve nano oynatıcı modları ile Dopamine penceresini üç farklı moda geçirebilirsiniz.  Kapat oynatma modu, albüm kapak görüntüsünü oyuncu kontrolleriyle birlikte küçük bir pencerede görüntüler, mikto oynatıcı modu kapat oynatıcı ile aynıdır ancak daha küçük bir albüm kapağı görüntüsü sağlar ve nano oynatıcı herhangi bir albüm resmi olmayan daha küçük bir oynatıcı penceresidir. Yani anlayacağını albüm kapaklarını sevenler ve sevmeyen için ayarlanabilir modlar sunar.

Farklı özellikler ve ayarlanabilir seçenekler

Dopamine müzik çalar zengin özelliklere sahiptir ve çeşitli şekillerde uyarlanabilir. Ayarlarını değiştirebilir, davranışını değiştirebilir, görünümü değiştirebilir, şarkıların nasıl çalınacağına karar verebilir, müzik toplama yerleri ekleyebilir veya çıkarabilirsiniz. Buradan, online müzik dinlemek isterseniz Last.fm hesabınızı ekleyebilirsiniz. Dopamine müzik dinlerken Windows’daki her şeyin sesini kapatma gibi ayarlardan etkinleştirebileceğiniz bazı harika özellikleri var. Windows 10 kullanıcıları için birkaç ek ayar mevcuttur.

Kısayol tuşlarını destekler

Müziği, kısayol tuşlarını kullanarak kontrol edebilirsiniz, örneğin + tuşlarına basarak müzik ses seviyesini artırabilir veya – tuşunu kullanarak sesi azaltabilir, sol ok tuşunu kullanarak geri atlayabilir ve sağdaki ok tuşunu kullanarak bir parçaya ilerleyebilirsiniz.

Dopamine, Windows için tam özellikli, güzel görünen, kullanımı kolay bir müzik çalar uygulamasıdır. Yerli bir Windows 10 görünümü ile tasarlanmıştır ve çok kullanışlı hale getirirken, aynı zamanda göze hoş gelir. FFmpeg’e dayandığı için her türlü medya dosyasını oynatabilir. Desteklediği en popüler ses formatları: wav, mp3, ogg vorbis, flac, wma, ape, opus ve m4a/aac.

Dopamine 2016 yılında yayınlanmıştır ve sürekli güncellemesi yapılmaktadır. 2018 yılı içerisinde 3 güncelleme almıştır. Yani anlayacağınız, sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz müzik çalar uygulamalarındandır.

Dopamine Türkçe indir

Dopamine, Windows sistemler için faydalı özellikler içeren ücretsiz ve Türkçe müzik çalar programıdır. Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Hem kurulum içeren hemde kurulum yapmadan kullanabileceğiniz taşınabilir sürümü vardır. Aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Windows için Dopamine indir (44 MB)

Windows için Dopamine Portable indir (41 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir