Eassos Recovery Free ile Dosyaları ve Disk Bölümleri Kurtarma

Eassos Recovery Free, yanlışlıkla dosya silinmesi, disk arızaları ve diğer verilerinizin kaybolmasına neden olan istenmeyen durumlarda dosyalarınızı ve disk bölümlerinizi kurtarmanıza yardımcı olabilecek ücretsiz dosya kurtarma programıdır.

Programın, ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki ayrı sürümü vardır. Ücretsiz sürümü, veri kurtarma sınırlaması dışında ücretli sürüm ile tamamen aynıdır. Ücretsiz sürümü en fazla 1GB veri kurtarmayı sağlar, ancak ücretli sürümde böyle bir sınırlama söz konusu değildir. Zaten program geliştiricilerinin amacı ücretli sürümü satın almaya teşvik etmektir.

Kurtarılacak dosyaların toplam boyutu fazla değilse, Eassos Recovery Free programını kullanabilirsiniz. Ancak 1GB’dan fazla kurtarılacak dosya varsa, bu program işinize yaramaz.

Eassos Recovery Free ile dosya kurtarma

Eassos Recovery Free programının kullanıcı arayüzü, tek bir pencerede bulunan tüm seçenekleri gösterir. Bölüm dosyalarını kurtarmayı, dosyaları diskten kurtarmayı, silinen dosyaları kurtarmayı ve kayıp bölümleri kurtarmayı seçebilirsiniz. Bu kurtarma gereksinimleriniz için en uygun modülü bulmayı kolaylaştırır ve her bir modülün ne yaptığını bilmek için her işlev hakkındaki kısa bilgileri okuyabilirsiniz.

Hangi modülü seçerseniz seçin, kurtarılacak hedef sabit disk sürücüsünü (veya depolama diskinin diğer türlerini) bilgisayarınıza bağlı olarak seçmeniz gerekir. Bundan sonra, bilinen dosya tipleri için ekstra arama seçeneğini seçebilirsiniz; bu, temelde derin tarama fonksiyonudur. Bu derin tarama seçeneği varsayılan olarak seçilir, ancak tarama zamanından tasarruf etmek için taramanın seçimini kaldırmayı seçebilirsiniz.

Tarama işlemi yapıldıktan sonra, kurtarmak istediğiniz dosyalardan herhangi birini seçebilir ve Recover düğmesine basarak geri getirebilirsiniz. Tarama durumunu kaydetmek isterseniz, daha sonra kurtarma işlemine devam edebilmeniz için Tarama Durumu Kaydet (Save Scan Status) düğmesine tıklayın.

Eassos Recovery Free kullanımı

Eassos Recovery Free güçlü ve kullanımı kolay veri kurtarma programıdır. Tüm kayıp verileri kurtarmak için yalnızca 3 basit adıma ihtiyaç duyan ve hiçbir beceri gerektirmeyen adım adım bir sihirbaz arayüzü vardır.

İlk olarak, bilgisayara veya diğer cihazlara programı indirin ve yükleyin. Depolama aygıtını uygun kurtarma moduyla tarayın. Kurtarılacak dosyaları önizleyin ve onları güvenli bir yere geri yükleyin. Evet, yapacaklarınız bu kadar.

Eassos Recovery Free indir

Eassos Recovery Free ücretsiz veri kurtarma programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Windows için Eassos Recovery Free indir (35 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir