Easy Duplicate Finder ile aynı dosyaları bulun ve silin

Easy Duplicate Finder, dosya kaosunu kontrol altında tutabilen özellik açısından zengin ücretsiz aynı dosyaları bulma ve temizleme programıdır. Yinelenen dosyaları bulup silerek sabit disk alanınızı boşaltmak mümkün olacaktır.

Easy Duplicate Finder, bilgisayarınızın sürücülerini aynı müzik, resim, dosya, hatta Outlook e-postaları ve kişiler için tarar ve silmek için yardımcı olur. En basit şekilde, tarama türünü seçebilir, kontrol etmek istediğiniz sürücüyü veya klasörleri ekleyebilir, sonra programı çalışmaya bırakabilirsiniz.

Easy Duplicate Finder

Easy Duplicate Finder indir
Easy Duplicate Finder ile bilgisayarınızdaki aynı müzik, video, resim, belge ve herhangi bir dosyayı bulun ve silin.

Programın arayüzü biraz modası geçmiş olsa da, anlamak ve kullanmak için kolaydır. Klasörü veya alt klasörleri sürükleyip bırakarak ve belirli dosya türlerini taramak, dosya boyutunu sınırlamak veya tüm klasörleri taramadan hariç tutmak için filtreleri kullanmak mümkündür. Sonuçlar pencerenin alt kısmında gösterilir ve burada da Easy Duplicate Finder size yardımcı olabilir.

Aynı-çift dosyaları bulun ve silin

Easy Duplicate Finder, yaklaşık olarak 100 bin dosyayı yarım saatte tarar. Benzer araçlar ile karşılaştırıldığında bu çok kapsamlıdır. Sonuçlar, dosya türlerine göre tüm kopyaları gösteren bir liste ve renkli bir pasta grafikte gösterilir. En problemli dosya türünü bulmak için grafiği kullanabilirsiniz ve sol taraftaki menüyü kullanarak doğrudan sorunun kaynağına gidebilirsiniz.

Sonuçlara bakarak, yalnızca istediğiniz dosyaları silmeyi, taşımayı veya yeniden adlandırmayı seçebilirsiniz. Programda karşılaşılan sorunlarından biri de, bazen seçtiğiniz işlemi yapmaz. Yeniden denemek genellikle bu sorunu çözer. Dosyaların miktarı bunaltıcı ise, genel bir karara ulaşmanıza yardımcı olmak için Resolve Duplicates Assistant (Çoğaltmayı çözme asistanını) kullanın. Endişelenmeyin, gerçekleştirmeye karar verdiğiniz eylemleri istediğiniz zaman geri alabilirsiniz.

Easy Duplicate Finder, sisteminize derinlemesine bakabilir, sıkıştırılmış dosyaların içinde arama yapabilir, müzik etiketlerine bakabilir ve dosya içeriğini inceleyebilir veya tüm yinelenen görüntüleri veya müzik dosyalarını tek bir klasöre kolayca bulabilir. Outlook kullanıcıları, bunu kolayca yinelenen kişileri ve e-postaları bulmak için kullanabilir ve hatta sürekli artan iTunes arşiviniz üzerinde kontrole sahip olmak için kullanılabilir.

Easy Duplicate Finder’ı ücretsiz deneyebilirsiniz, ancak bir yükseltme isteğinde bulunmadan önce sadece 10 grup halinde çoğaltılmış dosyalarla ilgilenmenize izin verir. Yükseltmeden taramaya devam edebilirsiniz, ancak çoğaltmaları kendiniz çözmeniz gerekecek. Sadece, gerçekten sağladığı özelliklere ve hassas kontrollere ihtiyacınız varsa, basit benzer dosyaları algılama için ücretsiz kullanım işinize yarayacaktır.

Easy Duplicate Finder indir

Easy Duplicate Finder aynı dosyaları bulma ve temizleme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemleri ile uyumludur. Ayrıca Mac OS X 10.6 – 10.12 sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Easy Duplicate Finder sürümü indirin.

Windows için Easy Duplicate Finder indir (31MB)

Mac OS X için Easy Duplicate Finder indir (27MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir