Ekran kayıtlarını MP4, WEBM, OGG, AVI veya GIF formatında kaydetme

Ekran kayıtlarını farklı formatlarda kaydetmek isteriz. Özellikle video ekran kaydedici uygulamalarda, kaydetme biçimi çok önem arz etmektedir. Ekran videosu kaydetmek için piyasada pek çok uygulama bulabiliriz. VClip adındaki uygulama, ekran video kaydı için başarılı uygulamalardan biridir.

VClip, Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemler için ücretsiz olarak kullanacağınız ekran videosu kaydetme programıdır. Taşınabilir bir uygulama olduğu için, programı indirin ve yükleyici dosyasını çalıştırın. Kurulum yapmadan doğrudan çalışmaya başlayacaktır ve çerçeve ayarını istediğiniz şekilde değiştirerek, ekranda istediğiniz alanı kaydetmeye başlayabilirsiniz.

VClip ile ekran kayıtlarını farklı formatlarda kaydetme

Uygulama, kullanıcılara çıktı biçimlerinde zengin bir seçenek sunarak göze çarpıyor. MP4, OGG, WEBM, AVI ve GIF formatlarında kaydetmeyi destekler. Uygulama, videoları kodlamak için FFMPEG kullanıyor ve seçtiğiniz biçime bakılmaksızın çıktı kalitesinin gayet iyi olduğunu söyleyebiliriz. VClip ayrıca kayıt için çerçeve oranını seçmenize izin verir. Aralarında seçim yapabileceğiniz üç kare hızı ön ayarları bulunur.

VClip indir
VClip ile ekran videosu kaydetmek için kullanabileceğiniz, kullanımı kolay ücretsiz bir ekran kaydedici uygulamadır.

Ekran videosu kaydetmeye başlayın

VClip’i açın ve ekranı kayıt yapmak istediğiniz alanın çevresindeki pencereyi yeniden boyutlandırın. ‘Record’ tıklamadan önce, kaydet düğmesinin yanındaki açılır menüyü açın ve kaydetmek istediğiniz kare hızına sahip olan 15fps, 25fps ve 30fps’lik üç kare hızından birini seçin.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, ekran görüntüsünü MP4 formatında kaydetmek için ‘Save’ düğmesine tıklayın. Diğer desteklenen formatlardan birinde kaydetmek isterseniz kaydet düğmesinin yanındaki açılır menüyü tıklayın ve kaydetmek istediğiniz formatı seçin ve ardından ‘Save’i tıklayın.

Ekran görüntüsü için çerçeve ekleme

VClip’in tek eksikliği, varsayılan kaydetme biçimi olarak farklı bir biçim ayarlayamazsınız. Herhangi bir düzenleme özelliği yoktur. Uygulama, bir ekran görüntüsü için ayrı çerçeveleri kaydeder ve son video kaydedene kadar onları korur. Doğrudan uygulamanın kendi dizinindeki ‘Frames’ klasörünün içinden herhangi bir kareyi açabilirsiniz.

VClip indir

VClip ücretsiz ekran kayıt programı Windows 10, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Taşınabilir bir uygulamadır, bu nedenle kurulum yapmadan direkt çalıştırabilirsiniz.

Windows için VClip indir (14MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir