En Çok Ziyaret Edilen Ücretsiz Font (Yazı Tipi) Siteleri

Kendi web siteleriniz veya başka amaçlar için bir çok farklı yazı tipleri arasından seçim yapmamız gerekir. Bunun için nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? İnternet’te yazı tipi koleksiyonunuza eklemek istediğiniz yazı tiplerini bulmak için ücretsiz fontlar/yazı tipleri içeren web sitelerini ziyaret etmek gerekir.

Bende sizi yazı tipi arama sıkıntısından kurtarmak için, en çok ziyaret edilen ve profesyonel tasarımcıların çoğu tarafından tercih edilen ücretsiz font/yazı tipi sitelerini paylaşıyorum.

Sizinde bu konuda başka önerileriniz varsa, yorumlarınızla belirtmekten çekinmeyin! Evet, İnternet üzerinde en çok ziyaret edilen ücretsiz font/yazı tipi web sitelerini paylaşıyoruz.

 

Google Fonts

Google Fonts, Google’ın tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı yüksek kaliteli yazı tipleri içeren muhteşem bir koleksiyonu var. Fontları indirebilir ve hatta değiştirebilirsiniz. Yüksek kaliteli yazı tipleri ile birlikte, web arayüzü kendisi çok etkileşimli ve gezinmesi kolaydır. Nede olsa Google dimi.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 848 yazı tipi ailesi

Fonts Squirrel

Fonts Squirrel, ticari kullanım için ücretsiz fontlar için adanmış bir web sitesi. Font veritabanı kapsamlıdır ve gerekirse kullanışlı font üreteci ve tanımlayıcı araçlarını kullanabilirsiniz.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 2000’in üzerinde

DaFont

DaFont, katkıda bulunanların yüklediği büyük bir font koleksiyonuna sahiptir. Çoğu yazı tipi ücretsizdir, ancak demo ve deneme sürümleri de bulacaksınız. Herhangi bir yazı tipi kullanmadan önce lisansını kontrol edin.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 32.000’in üzerinde

FontZone

FontZone, en sevilen yazı tipi kaynaklarından biridir, bol miktarda ücretsiz yazı tipleri barındırıyor ve birçoğu ticari kullanım için ücretsizdir. 3D fontlar, Grafiti, gölge, Logo ve daha pek çok güzel yazı tipini bulabilirsiniz.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 50.000’in üzerinde

Lost Type

Lost Type, kişisel kullanım fontları/yazı tipleri için istediğiniz gibi ödeme modunu kullanır, fontları almak için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Fontlar yüksek kaliteye sahip, ancak yalnızca kişisel kullanım için ücretsiz.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 60’ın üzerinde font/yazı tipi ailesi

FFonts

FFonts, ticari kullanım için 14000’in üzerinde font, kişisel kullanım ve demolar için binlerce yazı tipi daha mevcuttur. Günde 50 yazı tipi indirebilirsiniz ve limit premium hesap ile 200’e yükselebilmektedir.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 60.000’in üzerinde

FontSpace

FontSpace, kolay gezinme ve basitlik sunan bir web arayüzüne sahiptir. Ve diğerleri gibi, onlar da 2000’den fazla tasarımcı tarafından yüklenen ücretsiz ve yüksek kaliteli yazı tipleri geniş bir veritabanına sahiptir.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 32.000’in üzerinde

Font Freak

Font Freak, fontları yalnızca alfabetik olarak tarayabilir ancak, tek bir tıklamayla tüm ücretsiz yazı tiplerini (9000+) çok kolay indirmeyi sağlar.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 9.000’in üzerinde

Creative Market

Creative Market, tasarımla ilgili içerik sağlayan bir pazardır. Burada ücretsiz fontlar bölümü bulamazsınız, ancak fontlar da dahil olmak üzere her hafta birden fazla ürünün serbest bırakıldığı “Ücretsiz Ürünler” bölümüne sahip olursunuz. Her hafta bir göz atın ve yeni bir yazı tipini ücretsiz indirebilirsiniz.

Yazı tipi önizleme: Var

Fonts on Behance

Fonts on Behance popüler yaratıcı çalışma platformunda birçok şaşırtıcı yazı tipi bulabilirsiniz. Fontları aramak zorundasınız ve ücretsiz yazı tipleri için bir arama başlatmanız gerekiyor. Fontların birçoğu ticari kullanım için de mevcuttur.

Yazı tipi önizleme: Var

The Northern Block

The Northern Block, ücretli yazı tipi web sitesi, yeni ücretsiz yazı tipleri bulabileceğiniz ücretsiz bir bölümü var. Pek az yazı tipi vardır, ancak kalite gayet iyidir.

Yazı tipi önizleme: Var

Font Cab

Font Cab, yalnızca ticari amaçlı yazı tiplerine ayrılmış ücretsiz bir font sitesi. Artık güncellenmiyor, ancak Font Cab kesinlikle göz atmanız gereken güzel ticari fontlar koleksiyonuna sahip.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 900’ün üzerinde

Typedepot

Typedepot, yüksek kalitede fontlar bulmak için bir diğer web sitesidir, ancak fontların çoğu ücretlidir ve her kategoride sadece birkaç yazı tipi ücretsizdir. Fontları Moreno, Cormac, Ossem, Central Sans Pro ve diğer birkaç kategoride bulabilirsiniz.

Yazı tipi önizleme: Yok

1001 Free Fonts

1001 Free Fonts, her ne kadar 1001 ücretsiz yazı tipi olarak geçsede 10.000’den fazla ücretsiz yazı tipi var ve bunların çoğu kişisel kullanım için kullanılabilir. Ticari lisansla 10.000 font/yazı tipinin tamamını bir ücret karşılığında alabilirsiniz. Fontlar düzgün bir şekilde kategorilere ayrılmış ve özelleştirilebilir önizleme aracını çok seveceksiniz.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 10.000’in üzerinde

FreeTypography

FreeTypography web sitesinde kapsamlı bir font listesi bulunmayabilir, ancak yazı tipi kalitesi ile bunu telafi ediyorlar. FreeTypography’deki yazı tipleri gerçekten etkilidir, ancak çok azı ticari amaçlarla kullanılabilir.

Yazı tipi önizleme: Yok

Arşiv: 250’nin üzerinde

Abstract Fonts

Abstract Fonts, kalite ve miktar her ikisine de sahiptir ve kolay gezinme imkanı sağlar. Bir çok yazı tipi arasından arama yaparak indirebilirsiniz. Çok özelleştirilebilir önizleme aracı gerçekten etkileyici.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 14.000’in üzerinde

Hype for Type

Hype for Type, ücretli yazı tipleri için popüler olmasına karşın, ücretsiz yazı tiplerini bulabileceğiniz iyi bir bölüm var. Bütün font aileleri ücretsiz değildir, ama gerçekten yazı kalitesi çok iyi.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 172 yazı tipi ailesi

The League of Movable Type

The League of Movable Type, kaliteli yazı tipleri arayan herkesin ziyaret etmeyeceği web sitelerden biridir. Açık kaynaklı ve çok iyi kalitede fontlar mevcut.

Yazı tipi önizleme: Var

Fawnt

Fawnt, yüksek kaliteli ücretsiz yazı tipi elde etmek için güvenilir bir web sitedir. Fontlara kategoriye göre göz atabilirsiniz ve önizleme aracı gerçekten de özelleştirilebilir. Tüm yazı tipi karakterlerinin listesi de her yazı tipi ile birlikte sağlanır.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 9000’in üzerinde

Adobe Typekit

Adobe Typekit, binlerce özgün yazı tipi sunan kaliteli bir web hizmetidir. Ücretli bir abonelik modeli olmasına rağmen, aynı zamanda ücretsiz 950’den fazla yazı tipi sunmaktadır. Çoğu yazı tipi yalnızca web kullanımı için kullanılabilir, ancak bazıları Creative Cloud uygulamaları ile senkronize edilebilir.

Yazı tipi önizleme: Var

Arşiv: 7500’den fazla ücretli yazı tipi ve 950’den fazla ücretsiz fontlar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir