En İyi 10 Alternatif Android Klavye Uygulamaları

Her Android telefon veya tablet kendi klavye sistemi ile gelmektedir, ancak dahili klavyenin özellikleri ne kadar çok olursa olsun, yine de çok genel bir işlemdir. Dolayısıyla, mobil cihazınızdaki mevcut klavyenin sizin için ilgi çekici olmadığını düşünüyorsanız veya uygun olmadığı bazı özel gereksinimleriniz varsa alternatif bir klavye kullanabilirsiniz.

Yazım kolaylığı sunan veya ihtiyacınızı karşılayacak özelliklere sahip klavyeler mevcuttur. Bu yazımızda, Android telefon veya tablet kullanıcıları için en iyi alternatif klavye uygulamalarını sıralamak istedik. Aşağıdaki klavye uygulamaları tek tek kontrol edin ve ihtiyacınıza uygun olanı seçin. Eminim, bu listemizdeki uygulamalardan herhangi biri ilginizi çekecektir.

En İyi Android Klavye Uygulamaları

1. Tambu Klavye

Tambu Klavye tamamen ücretsiz ve reklamsız en iyi klavye uygulamalardan biridir. Tüm emoticonlar, benzersiz Türkçe çıkartmalar, onlarca tema ve eğlenceli gifler için harika bir klavye uygulamasıdır. Bu ve daha pek çok özellik mevcuttur.

800’den fazla emoticon, Türkçe hareketli çıkartmaları ve gifleri kullanarak sohbetinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Temalar, yüzlerce atasözü, arka plan resim ayarlama, dil çevirisi/tercümesi ile istediğiniz dilde yazma, parmağı kaydırarak yazma ve Türkçe’ye özel otomatik düzeltme özelliği ile çok başarılı bir klavye uygulamasıdır.

Android için Tambu Klavye indir (Google Play Store)

2. SwiftKey Klavye

SwiftKey, Android telefonunuz için mükemmel bir alternatif klavye uygulamasıdır. Renkler, tasarımlar ve temalar da dahil olmak üzere 70’den fazla özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir. Yerinden çıkartılabilen, ekrandan herhangi bir yerine yerleştirmeye izin veren diğerlerinden farklı olarak yeniden boyutlandırılabilir klavye özelliği gerçekten benzersizdir.

Üstelik, 150’den fazla dilde destek olan metin tahmini ve otomatik düzeltme, slayt yazma, emoji paketleri ve emoji klavye gibi tüm temel unsurları içerir.

Android için SwiftKey Keyboard indir (Google Play Store)

3. Kika Keyboard

Kika Keyboard, tam özellikli emoji klavyesidir. Yüzlerce tema, yazı tipleri, renkler, duvar kağıtları ve klavye düzenleri gibi özelleştirme seçenekleri ile kendi klavyenizi yapabilirsiniz. GIF’ler, emoticonlar, kaomojiler, animasyonlu emojiler, emoji sanatı ve sembolleri, bir emoji sözlüğü ve bir emoji yapıcı (fotoğraflardan emoji yapar) sunar.

Ayrıca, 82 dilde ve metin tahmini ve düzeltme, bir el modu ve kaydırarak yazma gibi özelliklere sahiptir.

Android için Kika Keyboard indir (Google Play Store)

En İyi Android Klavye Uygulamaları

4. Flash Keyboard

Flash Keyboard, günlük konuşmalarda çok eğlenmenize yardımcı olmak için emoji odaklı bir başka klavye uygulamasıdır. Bu uygulama, renkler, temalar ve arka planlar da dahil olmak üzere sayısız kişiselleştirme seçenekleri sunar. Kika Klavye gibi bu uygulamada, fotoğraflarınızdan özel çıkartmalar oluşturmak için 3k + emojiler, çıkartmalar ve GIF’lerin yanı sıra bir çıkartma yapma aracı içerir.

Buna ek olarak, metin tahmini ve düzeltme, slayt yazımı, düzenleri ve 50’den fazla dilde destek gibi tüm temel özelliklere sahiptir.

Android için Flash Keyboard indir (Google Play Store)

En İyi Android Klavye Uygulamaları

5. Cheetah Keyboard

Cheetah Keyboard, güçlü özelliklere ve özelleştirme seçeneklerine sahip en iyi 3D klavye. Bunlara 3k + renkli temalar, yazı tipleri, sesler ve arka planlar da dahildir. Mesajlara olası yanıtları önermek için akıllı yanıtlama özelliği gerçekten benzersizdir.

GIF’ler ve emojilerin yanı sıra bir tema üreticisi, sağlam bir sözlük, ses girişi, hızlı yazma, metin otomatik düzeltme vb. özelliklere sahiptir. Cheetah Keyboard ayrıca 80 dilde mevcuttur.

Android için Cheetah Keyboard indir (Google Play Store)

6. Fleksy Klavye + Emoji

Fleksy Klavye + Emoji, en hızlı yazma hızına sahip olan akıllı bir klavyedir. Diğer klavye uygulamalarından ayıran özelliği ise, bu uygulamanın genişletilebilir olması, diğer bir deyişle, uzantılarını kullanarak özellikler ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Uygulama renkler, temalar ve düzen boyutları gibi özelleştirilebilirlik özellikleriyle birlikte 800’den fazla emoji, çıkartma etiketi, binlerce GIF sunar.

Uygulama, hareketi yazma, metin tahmini ve düzeltme ve 40’dan fazla dilde destek gibi önemli özelliklerle birlikte gelir.

Android için Fleksy Klavye + Emoji indir (Google Play Store)

7. FancyKey – Türkçe klavye

FancyKey – Türkçe klavye, kendi yaratıcı temanızı tasarlamak için süslü bir tema tasarımcısı sunan bir diğer klavye uygulamasıdır. Diğer özelleştirme seçenekleri sayısız yazı tipi, arka planlar, sesler, temalar, düzenler, anahtar şekiller ve yazım efektleri içerir.

Bu klavye uygulaması 1.6k + emoji, emoji sanatı ve daha eğlenceli özellikleri içerir. Son olarak, kelime önerisi ve otomatik düzeltme, yazarken hızlıca kaydırma vb. gibi beklenen tüm özellikleri getiriyor. 30’dan fazla dili de destekliyor.

Android için FancyKey – Türkçe klavye indir (Google Play Store)

8. Typany Keyboard

Typany Keyboard, bir tema üreticisi de dahil olmak üzere bir dizi harika özellik sunan başka bir FancyKey benzeri klavyedir. Yaratıcılığınızı eğlenceli bir şekilde başkalarına sergilemenize yardımcı olan karalama tasarımcısı ve emoji yapımcısı hoşunuza gidecek. Renkleri, fotoğraf arka planlarını, ses efektlerini ve temaları ve klavye düzenlerini kişiselleştirebilirsiniz.

Ayrıca, metin ve emoji tahmini ve düzeltme, çıkartmalar, vb. gibi tüm temel özellikleri sunar ve 100’den fazla dilde kapsamlı bir destek sunar.

Android için Typany Keyboard indir (Google Play Store)

En İyi Android Klavye Uygulamaları

9. Facemoji Emoji Keyboard

Facemoji Emoji Keyboard, günlük sohbetinize eğlenceli bir şeyler getiren bir emoji odaklı klavye uygulamasıdır. Yüzünüzü emoji (yüz emoji) haline getirmek için kullanılan ve 30’dan fazla dilde sunulan 3.5k + emoji, sembol, çıkartma ve GIF biçiminde paketlenir.

Renk, yazı tipi, arka plan, dokunma efekti ve bu klavyenin düzenini değiştirebilirsiniz. Ayrıca kelime tahmini ve düzeltme, hızlı yazma, pano vb. özellikleri sunar.

Android için Facemoji Emoji Keyboard indir (Google Play Store)

En İyi Android Klavye Uygulamaları

10. Ginger Klavye Türkçe+Ingilizce

Bu uygulama klavye içi oyunlar, uygulama kısayolları için akıllı bir çubuk, dil bilgisi ve yazım denetimi gibi pek çok sıra dışı özellik sunar.

Bunun dışında 50’den fazla dili, 100’den fazla temayı ve ayrıca klavyeyi kişiselleştirmek için bir tema tasarımcısı kullanmanızı öneriyor. Ayrıca, 1k + emojiler, çıkartmalar, GIF’ler ve kelime tahmin ve kaydırma yazmaya ek olarak çok daha eğlenceli özellikler unutmayalım.

Android için Ginger Klavye Türkçe+Ingilizce indir (Google Play Store)

En İyi Android Klavye Uygulamaları

Evet, Android için en iyi klavye uygulamaları sıraladık. Sizinde bu konuda görüşleriniz varsa yorumlarınızla bize bildirin. Bu klavyelerden hangilerini kullanıyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir