En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme programları

Bilgisayar ve akıllı cihazlar için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz profesyonel kalitede fotoğraf düzenleme programları arayanlar için hazırlamış olduğunu en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları yazımıza hoş geldiniz.

Akıllı telefon kameraları sürekli iyileştirilmekte ve mükemmel DSLR algılayıcılar ile donatılıyor, ancak en iyi çekilen fotoğraflar bile rötuş ve düzenlemeden geçmesi gerekir. Adobe Photoshop bu alanda geliştirilen ve profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edilen en iyi düzenleme programıdır, ancak ücretli olması ve amatör kullanıcılar tarafından caydırıcı olması ücretsiz ve kullanımı kolay düzenleme programlara yöneltmektedir. İyi haber piyasada tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz güçlü fotoğraf editörleri vardır.

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme programları

En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme programları, renkleri hassaslaştırmak için eğrileri, kontrastı ve poz artırımı gibi resimlerinizi şaşırtıcı hale getirmeniz için gereken tüm önemli araçları sunar; Kusurları ve lekeleri silmek için klon pulları ve iyileştirme fırçaları; alanları izole etmek ve düzenlemek için maskeler; ve katmanları kullanarak resimleri harmanlamanıza ve efektleri birleştirmenize yardımcı olur.

Düzenleme işlemini akıllı filtrelerle otomatikleştiren mükemmel ücretsiz fotoğraf editörleri de vardır. İstediğiniz sonuca ulaşmak için bu efektleri birleştirebilir ve bunları değiştirebilir, özel ayarları kaydedebilir ve birkaç tıklama ile bir klasördeki tüm resimlere uygulayabilirsiniz.

Deneyim seviyeniz ne olursa olsun, bugün indirebileceğiniz en iyi ücretsiz fotoğraf editörleri bunlardır:


En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları
GIMP inanılmaz ve sürekli geliştirilmekte olan ücretsiz en iyi fotoğraf düzenleme ve efekt programlarından biridir.

1. GIMP

İstisnai bir ücretsiz fotoğraf düzenleme programı olan GIMP, ücretli programlara rakip olacak güçtedir.

Tamamen ücretsiz fotoğraf düzenleme programı olan GIMP etrafında en güçlü ücretsiz ve Türkçe fotoğraf editörüdür. Birinci sınıf yazılımlarda bulacağınız araçlara mükemmel şekilde uyan şaşırtıcı araçlar ile doludur ve her zaman daha fazlası eklenir.

Fotoğraf düzenleme araç seti şaşırtıcıdır ve katmanlar, maskeler, eğriler ve düzeyler içerir. Kusurları mükemmel klon damgası ile silebilir, özel fırçalar oluşturabilir, perspektif değişiklikleri uygulayabilir ve izole alanlara akıllı seçim araçları ile değişiklikler uygulayabilirsiniz.

GIMP, gücü ve esnekliği sayesinde Windows ve Mac için en iyi ücretsiz fotoğraf editörüdür.

İncelemek ve indirmek için: GIMP Türkçe indir


En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları
Paint.NET, fotoğraflarınızı güzelleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm araçları içeren ücretsiz en iyi fotoğraf düzenleme ve efekt programlarından biridir.

2. Paint.NET

Katmanlar, filtreler ve eklentilerle Paint.NET fotoğraflarınızı güzelleştirecek.

Paint.NET‘in basitliği en önemli özelliklerinden biridir; GIMP’in saf gücüne ihtiyaç duymayan küçük görevler için mükemmel, hızlı, kullanımı kolay bir ücretsiz ve Türkçe fotoğraf düzenleyicisidir.

Yine de adına aldanmayın. Harika bir bir fotoğraf editörüdür, fotoğrafları düzenlemek ve iyileştirmek için harika özellikler içermektedir. Arayüz bakımından da adaşını anımsatıyor, ancak Paint.NET, katmanlar, geri alma geçmişi, bir grup süzgeç, çok sayıda topluluk tarafından oluşturulmuş eklenti ve yararlı olan parlak 3D döndürme / yakınlaştırma işlevi gibi önemli düzenleme araçlarını eklemiştir.

Evet, bazı alanlarda eksiklik var, ancak Windows bilgisayarınızda iyi bir RAM yoksa daha iyi bir seçim düşünemiyorum.

İncelemek ve indirmek için: Paint.NET Türkçe indir


En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları
Photo POS Pro’nun birkaç sınırlaması olsa da, ücretsiz en iyi fotoğraf düzenleme ve efekt programlarından biridir. Yeni kullanıcılar, biraz deneyimli olanlar için idealdir.

3. Photo Pos Pro

Photo Pos Pro, iyi tasarlanmış, kullanımı kolay ve birkaç sınırlamayla mükemmel bir fotoğraf editörü.

Photo Pos Pro, Paint.net ve GIMP kadar iyi bilinmemekle birlikte, gelişmiş görüntü geliştirici araçlar ile dolup taşan başka en kaliteli ücretsiz fotoğraf düzenleme programlarından biridir.

Arayüzü, GIMP’in menüler ve araç çubuklarından daha akıllı ve erişilebilir, her şey mantıklı ve tutarlı bir şekilde düzenlenmiştir. Hala çok korkutucu değilse, Fotor’un filtre tabanlı yaklaşımını andıran isteğe bağlı bir ‘acemi’ düzeni de var.

Uzman düzeni, karmaşık düzenleme için hem katmanlar hem de katman maskeleri sunar; ayrıca eğrileri ve seviyeleri elle ayarlamak için araçlar sunar. Tek tuşla tıklanan filtrelere ana menü üzerinden erişmeye devam edebilirsiniz, ancak düzenleme konusunda çok daha fazla araçlar içerir.

Photo Pos Pro’nun ücretsiz sürümü bir dezavantaja sahiptir: dosyalar yalnızca maksimum 1,024 x 2,014 piksel çözünürlükte saklanabilir; bu da profesyonel olarak yazılmasını istiyorsanız çok küçük olabilir. Bu kısıtlamayı kaldırmak istiyorsanız, Photo Pos Pro Premium kullanmanız gerekir.

İncelemek ve indirmek için: Photo Pos Pro


En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları
PhotoScape, RAW dosya işleme de dahil olmak üzere birinci sınıf araçlar ile paketlenmiş ücretsiz en iyi bir fotoğraf düzenleme ve efekt programlarından biridir.

4. PhotoScape

Arayüzü sıradışı olmakla birlikte, PhotoScape mükemmel bir düzenleme araçları grubuna sahiptir.

PhotoScape oldukça basit bir ücretsiz ve Türkçe fotoğraf düzenleyicisi gibi görünebilir, ancak ana menüye bir göz atın; Raw dönüştürme, fotoğraf bölme ve birleştirme, animasyonlu GIF oluşturma ve hatta oldukça garip (ancak kullanışlı) özellikler bulacaksınız: Çizgili, grafik veya nota kağıdı yazdırabilme özelliği de mevcuttur.

PhotoScape’in arayüzü, garip konfigürasyonlarda sayfalara gruplandırılmış araçlar ile burada incelediğimiz tüm uygulamaların en ezoterik unsurları arasındadır.

PhotoScape’in filtreleri işlevseldir ve başlangıç seviyesindeki gibi değildir; bu nedenle hızlı bir şekilde düzeylendirmek, keskinleştirmek veya resimlere hafifçe filtreleme yapmak istiyorsanız iyi bir seçim yapın.

İncelemek ve indirmek için: PhotoScape Türkçe İndir


En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları
Google Nik Collection, bağımsız araç olarak da kullanılabilen bir Photoshop filtreleri içeren ücretsiz en iyi fotoğraf düzenleme ve efekt programlardan biridir.

5. Google Nik Collection

Google Nik Collection, Photoshop eklentileri veya bağımsız uygulamalar olarak çalışan profesyonel düzeydeki filtreler içerir.

Google Nik Collection programının Mayıs 2017 tarihinden itibaren güncelleme almasa da hala en iyi fotoğraf düzenleme ve efekt programları arasında yer almaktadır.

Destek ve güncellemeler artık olmasa da, bu yedi kaliteli fotoğraf düzenleme aracını olduğu gibi saklamanıza olanak tanıyor: Lens ve film emülatörü Analog Efex; Renk düzeltici Color Efex; Tek renkli dönüştürücü Silver Efex; Gürültü azaltma cihazı Dfine; Seçici renk tweaker Viveza; Ve Sharpener ve HDR Efex.

İncelemek ve indirmek için: Google Nik Collection


En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları
Fotor, çeşitli düzenleme araçları ve filtreleri ile ücretsiz en iyi fotoğraf düzenleme ve efekt programlarından biridir.

6. Fotor

Fotor, tek tıklamayla zenginleştirme için müthiş bir filtre seçimi ve düzenleme içerir.

Fotor, her şeyden önce, bir fotoğraf düzenleyicisinden çok daha fazla bir fotoğraf geliştiricidir; Belirli bir rötuş alanı varsa, örneğin klon fırçası veya iyileştirme aracı bu alanın dışında kalır. Ama gerçekten parlayan bir dizi yüksek kaliteli filtre içerir.

Fotor’un akıllı menü sisteminden kolaylıkla erişilebilen, klasik ve hareketli bir renk tınıları vardır. Kendi eğrilerini ve düzeylerini manuel olarak değiştirebilirsiniz.

Fotor’un en parlak işlevi ve bir çok fotoğraf düzenleme paketlerinden yoksundur ve toplu işleme aracıdır. Bir yığın resim gönderir ve bir dolu bellek kartınız varsa mükemmel bir seferde bunları filtreleme yapabilirsiniz.

İncelemek ve indirmek için: Fotor


En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları
Instagram filtrelerini beğeniyorsanız, minik kare resimlerle sınırlandırılmasını istemiyorsanız, XnRetro’nun tamamen özelleştirilebilir fotoğraf efektleri idealdir.

7. XnRetro

XnRetro, kolayca fotoğraflara retro filtreleri uygular.

Adından da anlaşılacağı gibi, XnRetro, fotoğrafları modaya uygun şekilde eski haline getirmek için tasarlandı. Tek bir tıklama ile bir filtre uygulayabilir veya renk dengesini, kontrastı, pozlamayı ve doygunluğunu düzgün bir kaydırıcı dizisi kullanarak değiştirebilirsiniz. Bazı filtreler ayrıca vintage tarzı için vignette seçeneği sunar.

Orta formatlı filmin görünümünü taklit etmek için fotoğrafınızı kare şeklinde kırpabilir ve telefonunuzla garip bir açı ile çekerseniz 90 derecelik artışlarla döndürebilirsiniz.

Google Nik Collection’da yapabileceğiniz gibi, özel ayarlarınızı ileride kullanmak üzere yeni bir profil olarak depolamanın hiçbir yolu yoktur.

İncelemek ve indirmek için: XnRetro


En iyi ücretsiz fotoğraf düzenleme ve efekt programları
Photoshop Express, Adobe’nin endüstri standardı yazılımının büyük ölçüde kesilmiş bir versiyonudur, ancak ücretsiz filtreleri iyi hazırlanmış ve harika görünüyor.

8. Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express, hızlı ve kolay kullanımlı bir diğer fotoğraf editörüdür.

Adobe Photoshop Express, Adobe’nin güçlü endüstri standardı görüntü düzenleyicisinin tam sürümü için alternatif olarak kullanabileceğiniz fotoğraf düzenleme programıdır.

Burada gelişmiş düzenleme araçları yoktur, bu nedenle lekeleri boyayamaz, aydınlatmayı ayarlayamaz veya resimlerinizi kırpamazsınız. Bunun yerine, iyi görünümlü Instagram tarzı filtrelerden bir seçki ve sonuçları doğrudan Facebook’a gönderebileceğiniz veya bilgisayarınıza kaydedebileceğiniz hızlı bir bağlantı verilir.

Adobe Photoshop Express çok basittir, ancak filtreler çok iyi ve daha fazla seçenek isterseniz uygulama içi satın alımlarda daha fazlası var.

İncelemek ve indirmek için: Adobe Photoshop Express


En iyi fotoğraf editörünü nasıl seçebilirsiniz?

Burada incelediğimiz tüm fotoğraf editörleri mükemmel, ancak farklı görevler için farklı araçlar gerekiyor. Fotoğraflarınızın genel görünümünden memnunsanız ve onları çevrimiçi paylaşmadan önce biraz geliştirmek istiyorsanız, filtreleri yeniden boyutlandırmanıza, kırpmanıza ve uygulamanıza olanak tanıyan temel bir düzenleyici ideal olacaktır. Bunların çoğunda yerleşik sosyal medya paylaşımı var, böylece kaydetme zorunluluğundan tasarruf edip daha sonra yükleyeceksiniz.

Çalışmalarınızı yazdırmayı planlıyorsanız, fotoğraflarınızı yüksek çözünürlükte mükemmel görünmesi için gereken ince kontrolü sağlayacak daha gelişmiş fotoğraf editörlerine bakmak daha iyi olur. Ayrıca, ücretsiz fotoğraf düzenleyicinizin büyük dosyalarla çalışmanıza izin verdiğinden emin olmanız gerekir; Bazı çevrimiçi araçlar belirli bir boyuta dosya yüklemenize izin vermez ve diğerleri abonelik bedeli ödemediğinizde yüksek çözünürlüklü fotoğraflar dışa aktarmaya izin vermez.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir