En iyi ücretsiz fotoğraf kolaj yapma siteleri

Modern telefon kameraları etkileyici baskı kalitesinde fotoğraflar çekebilirsiniz. Ancak çekilen fotoğrafları tek tek göstermek veya paylaşmak biraz sıkıcı olabilir. Bu durumda uygulanacak en iyi yöntem kolaj oluşturmaktır.

Kolaj yapmak için piyasada pek çok program vardır ancak bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeden kolaj oluşturmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

GIMP, PhotoPad gibi fotoğraf düzenleyicileri kullanarak görüntüleri bir araya getirerek kolaj yapabilirsiniz, ancak çok dikkatli bir şekilde yeniden boyutlandırma ve ölçme yapmanız gerekir ve gerçekten çok eğlenceli değildir. Özel bir kolaj makinesini kullanmak çok daha iyi ve sürükleyip bırakmak kadar işi basitleştiren harika araçlar da var ve orijinal bir tasarım yaratma süreci gerçekten keyiflidir.

En iyi ücretsiz online fotoğraf kolajlayıcılar

Hem tarayıcı tabanlı hem de tarayıcıdan bağımsız harika bir kolaj oluşturmanıza yardımcı olacak araçlar vardır. Sizler için aşağıda hazırladığımız ücretsiz kolaj oluşturma siteleri ile kolay ve hızlı bir şekilde fotoğraflarınızı daha etkileyici bir şekilde paylaşabilirsiniz.


En iyi ücretsiz fotoğraf kolaj yapma siteleri
Fotojet, fotoğraf kolajları oluşturmak için ücretsiz en iyi online himzetlerden biridir.

1. Fotojet

Özellik dolu ve eğlenceli; şaşırtıcı baskıya hazır kolajlar yapmak için en iyi araç.

Online kolaj yapımcısı Fotojet, Fotor ve Canva’ya çok benziyor ancak daha esnek ve kullanımı eğlenceli, bunu bir numaralı tercihimiz yapıyor.

Başlamak için “Collage” seçeneğini tıklayın ve bir ızgara veya resimli bir tasarım seçin (bize göre basit bir ızgaraya dayalı düzen, fotoğraflarınızı daha iyi gösterecektir). Bir taç ile işaretlenmiş olanlar sadece premium hesap sahiplerine açıktır, ancak herhangi bir tabloda resim çerçevelerini yeniden boyutlandırabilirsiniz, bu yüzden bu bir dezavantaj değildir. Ayrıca, kutuların aralık ve yuvarlaklığını ayarlayabilir ve tuvaliniz için bir en boy oranını seçebilirsiniz.

Izgara üzerine kolaj alanlarına tıklayın ve ardından çıkan seçeneklerden “Add photo” tıklayın ve fotoğraflarınızı ekleyin. Bir görüntüyü ekledikten sonra, kolajınıza sipariş üzerine bir görünüm vermek için özelleştirilebilir Instagram tarzı filtrelerin yanı sıra, poz, parlaklık, kontrast, doygunluk ve renk tonu düzenleme konusunda gelişmiş seçenekler sunulacak. Çok seçim yapabileceğiniz arka planlardan (düz renkler veya zevkli geometrik desenler) ve ayrıca küçük resim ve yazılar var.

İşlemi tamamladığınızda, oluşturma işleminizi size uygun bir sıkıştırma ayarı ve boyutta bir JPG veya PNG dosyası (hiçbir PDF seçeneği yoktur) olarak kaydedebilirsiniz. Ayrıca Facebook, Twitter, Pinterest veya Tumblr üzerinden paylaşabilir veya doğrudan tarayıcıdan yazdırabilirsiniz. Kullanması çok eğlenceli ve kolaydır.

Online fotoğraf kolajlayıcıyı kullanın: Fotojet


En iyi ücretsiz fotoğraf kolaj yapma siteleri
Canva, fotoğraf kolajları hazırlamak için ücretsiz en iyi online hizmetlerden bir diğeridir.

2. Canva

Tuvale yazdırmak isterseniz, bu çevrimiçi kolaj yapıcı harika bir seçimdir.

Buradaki diğer tarayıcı tabanlı kolaj yapıcılar gibi, Canva sitesinin fotoğraf kolaj şablonlarının çoğu ücretsizdir, ancak bir ücret karşılığında da premium tasarımlar mevcuttur. Bunlar açıkça işaretlenmiştir, bu nedenle bir tasarım oluşturduktan sonra para ödemeden kolajları elde edememe gibi bir durumlar karşılaşmazsınız.

Başlamak için yeni bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kaydolmanız gerekir veya Facebook veya Google hesabınızla oturum açabilirsiniz. Kaydolduktan sonra “Kişisel” kullanımı seçtiğinizde, sosyal medya grafikleri, afişler, kitap kapakları ve sunular da dahil olmak üzere proje türlerinden oluşan bir menü sunulacak. Kullanılabilir tüm ücretsiz seçenekleri görmek için “Fotoğraf kolajı”, ardından “Tüm kolaj şablonlarını gör” seçeneğini seçin. Alternatif olarak, “Elemanlar” ı tıklayın ve bir ızgara seçin, ardından resimleri, sınırları, simgeleri ve kolajınızı oluşturacak diğer öğeleri eklemeye başlayın. Zaten ilk olarak size nasıl yapılacağını gösterecektir.

İşiniz bittiğinde, hazırladığınız kolaj yazdırılabilir, bir PDF, PNG veya JPG dosyası olarak kaydedebilir veya başkalarının kullanması için paylaşabilirsiniz. Profesyonel baskı için çok kullanışlı seçenekler sunar.

Online fotoğraf kolajlayıcıyı kullanın: Canva (Türkçe)


En iyi ücretsiz fotoğraf kolaj yapma siteleri
Fotor, fotoğraf kolajları hazırlamak için ücretsiz en iyi online hizmetlerden biridir.

3. Fotor

Sadece fotoğraf editörü değil, tarayıcı tabanlı bir uygulama olan Fotor, fotoğraflardan şık kolajlar yapmaya adamış bir modüle de sahiptir.

Şu anda Fotor kolaj yapıcının iki versiyonu var; bir tanesi Flash kullanıyor ve bir tanesi HTML5 ile oluşturulmuş.

Fotor’un tasarımı Canvas’ın kadar sezgisel değildir, ancak diğerlerine göre daha etkileyici kolaj ızgaraları sunar. Fotor’un temel özelliklerinin tamamı bir abonelik ücreti için ekstralarla birlikte ücretsizdir. Premium üyelik, aynı zamanda, kolaj oluşturucudan reklamları kaldırır.

Başlamak için “Sign in” seçeneğine tıklayarak ve e-posta adresinizi kullanarak yeni bir hesap oluşturun veya Facebook ile giriş yapın (araçlar arasında hareket ederken çalışmalarınızı kaydetmek için bir hesaba ihtiyacınız olacak). İşlem tamamlandıktan sonra seçebileceğiniz farklı ızgara kategorileri vardır. Izgara seçimini yaptıktan sonra, bir şablon seçin (elmas simgesi ile işaretlenmiş olanlar sadece premium hesap sahipleri tarafından kullanılabilir) ve sağdaki “Import” düğmesini kullanarak resimlerinizi yükleyin. Sol taraftaki “Fill in” seçeneğini tıkladığınızda, seçilen şablonunuzdaki boşluklar otomatik olarak sığacak şekilde kırpılmış ve yeniden boyutlandırılmış yüklenen resimlerle doldurulacaktır. Çıkartmalar ve metinler, dışa aktarılmadan önce tasarımınıza kişisel bir dokunuş sağlar. Canva’nın aksine, Fotor size bitmiş kolajınızın boy oranı ve çözünürlüğünü JPG, PNG veya PDF formatında kaydetmeden önce seçmenizi sağlar.

Online fotoğraf kolajlayıcıyı kullanın: Fotor


En iyi ücretsiz fotoğraf kolaj yapma siteleri
piZap, ücretsiz en iyi fotoğraf kolajları oluşturma online hizmetleri arasında son sırada yer almaktadı.

5. piZap

Facebook için kolaj oluşturmak için eğlenceli bir yol, ancak duvar sanatı için en iyisi değil.

Diğer tarayıcı tabanlı ücretsiz fotoğraf kolaj düzenleyicilerinin aksine, piZap, ilk tasarımınızı oluşturmadan önce e-posta adresinizi eklemenizi istemez.

Start ve sonra Collage düğmesine tıklayarak başlayalım. İlk olarak, ücretsiz bir tasarım seçin; Dikdörtgenler, kalpler, daireler ve yıldızlar gibi diğer şekillere dayalı seçenekler var. İkinci seçenekler tebrik kartları için duvar sanatından daha uygundur ve fotoğraflarınızdan etkilenme riski taşır. Ayrıca oldukça hoşa giden temalı seçenekler de vardır.

Bir şablon seçtikten sonra, bir fotoğraf eklemek için sırayla her kareyi tıklayın. Sadece bilgisayarınızdan resim yüklemekle kalmaz, aynı zamanda Facebook, Instagram, Dropbox ve Flickr’dan resimleri de alabilirsiniz. Artık geçersiz Google Picasa da listeleniyor.

Fotoğraflarınız yerinde olduğunda, bir arka plan rengi belirleyebilir, aralığı ayarlayabilir ve gölge ekleyebilirsiniz. Kullanabileceğiniz iyi bir filtre yelpazesi var, ancak tek tek fotoğraflar değil tüm tuvallere uygulanabiliyor.

İşlemi bitirdikten sonra, ücretsiz kolaj yapıcı size yalnızca JPG formatında bir dışa aktarma seçeneği sunar. Yazdırma için iyi gözükebilir, ancak büyük bir tuval için değil. Genel olarak, piZap, sosyal medyada paylaşımda eğlenceli kolajlar yapmak için en iyisidir. Duvarınıza asılacak bir şey istiyorsanız, buradaki diğer araçlar çok daha iyi seçeneklerdir.

Online fotoğraf kolajlayıcıyı kullanın: piZap

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir