PC Performansını Artıran En İyi Ücretsiz Kayıt Defteri Temizleyiciler

Sisteminiz her ne kadar iyiyse, bir zaman sonra ilk bilgisayar performansını elde etmek pek mümkün olmamaktadır. Harddiskler, CPU’lar yavaşsa kayıt defteri de kötü bir şekilde optimize edildiyse sistemde gezinmek oldukça yavaş olacaktır. Kayıt defteri temizlemek ve hatalarını düzeltmek sistem performansını yükseltmeye yardımcı olabilir. Yavaş bir HDD’ye sahip olsanız bile yararlı olabilir. Ya da sisteminizin plaseboyla daha hızlı hissetmesini sağlayabilir.

Bir çok kullanıcı her ne kadar kayıt defteri temizleyicilerinin olumlu etki yapığına inanmasa da, kayıt defteri girdilerinin artması, bazı sistem sorunlarının oluşmasına neden olduğu da ortadadır. Bilgisayarınızın hızını artırmak için kayıt defteri temizleme programları kullanmak istiyorsanız aşağıdaki listeden birini kullanabilirsiniz. Bazıları ekstra yazılımlar yüklemeye çalışsa da, uyanık olduğunuzda temiz bir şekilde kurulum yapabilir ve kolayca kullanabilirsiniz.


1. Comodo PC TuneUp

Comodo PC TuneUp bir kayıt defteri temizleme programı değildir. PC performansını artırmaya yardımcı programdır ve ayrıca bir kayıt defteri temizleyici aracı içermektedir. Kayıt defteri düzeltmesinin kayıt defteri temizlemesinden farklı olduğunu ve bu yüzden CPT’nin genellikle daha güvenli bir yol olduğunu unutmayın.

Comodo PC TuneUp indr
Comodo PC TuneUp, bilgisayarı hızlandırmak, kayıt defteri temizlemek ve hataları düzeltmek için etkileyici programdır.

Bu ücretsiz program sadece ciddi kayıt defteri sorunlarını tespit eder ve düzeltmeye çalışır. Çoğu kayıt defteri sorunlarının, en azından Windows 7 ve sonrası sistemlerde, genelde zararsız olduğu ortaya çıkıyor. CPT, sistem kayıt defterinde kazara kırılma riski oluşturmak yerine, yalnızca gerektiğinde hareket eder.

Bu programın, siber güvenlik ve bilgisayar güvenliği konusunda uzmanlaşmış Comodo şirketi tarafından geliştirildiğini belirtmek gerekir. Sağlam bir sicili vardır ve güvenilir programdır.

İncelemek ve indirmek için: Comodo PC TuneUp


2. Wise Registry Cleaner

Wise Registry Cleaner, kayıt defterini temizleyen ve sistem performansını ayarlayan 2’si bir arada bir uygulamadır. Son derece hızlı, kapsamlı ve kullanımı ücretsizdir.

Bazı kayıt defteri sorunlarında, Wise Registry Cleaner diğerlerine göre daha kötü onarım yapabilir. Türkçe arayüzü çok sade ve temiz olduğu için seveceğiniz bir programdır. Ayrıca kayıt defteri birleştirme özelliğinin dahil edilmesi daha cezbedici bir hale getirmiştir. Ham bilgisayar performansı konusunda çok endişeliyseniz, Sistem ayarlama özelliği bu konuda yardımcı olacaktır.

Program ücretsizdir ve daha kapsamlı çözüm için Pro sürümü de mevcuttur. Pro sürümü, çok kullanıcılı temizleme, otomatik zamanlanmış kayıt defteri temizlemeleri ve sistem performansını artırmak ve değişiklikleri yedeklemek için daha gelişmiş seçenekler ekler.

İndirmek için: Wise Registry Cleaner


3. JetClean

JetClean, küçük ve hepsi bir arada ücretsiz kayıt defteri temizleme programlarından bir diğeridir. Çoğu PC optimizasyon aracı gibi gereksiz özelliklerle dolu değildir ve güncellemeler ile program daha etkili olmaktadır.

JetClean, kayıt defterini temizlemenin yanı sıra Windows temizleme (işletim sistemi önemsiz dosyaları), uygulamaları temizleme (yüklenmiş uygulama önemsiz dosyaları), kısayol temizleme (dosyaları ve Başlat Menüsü geçersiz kısayollar) ve RAM temizleme de (bellek sızıntıları için) dahili olmak üzere dört temizleme özelliğine sahiptir.

Basit bir kayıt defteri temizleme programından ziyade, başlangıç optimizasyon aracı, İnternet güçlendirmeye yardımcı araçlar, performans arttırıcı ve bir USB sürücüsünde taşıyabileceğiniz taşınabilir bir sürümü oluşturma olanağı da bulunmaktadır.

İndirmek için: JetClean


4. Auslogics Registry Cleaner

Auslogics Registry Cleaner, bu yazımızdaki sadece kayıt defterini kesinlikle temizleyen tek uygulamadır. Tek bir görece odaklanmasından dolayı böyle bir sonuç ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Diğer programlarda olduğu gibi ekstra özelliklere sahip olmadan, kullanılabilirlik açısından oldukça kolay bir programdır.

ARC’yi kurmadan önce, yükleyici de, ekstra yazılım yüklemeye zorlamaktadır. Bu nedenle özel kurulum adımını takip etmenizi tavsiye ederiz.

Auslogics Registry Cleaner indir
Auslogics Registry Cleaner, sadece kayıt defteri temizlemeye odaklanan en iyi programlardan biridir.

ARC, kayıt defteri girdilerini temizlemek veya hataları düzeltmeden önce herhangi bir sorun çıkmasına karşı geri yükleme noktası oluşturur. Ayrıca, kayıt defteri anahtarlarını elle arama ve silme (örneğin, bir virüs bulaşmış durumdadır ve kaldırma işlemi belirli bir kayıt defteri anahtarını içerir) için bir özellik taşır.

İncelemek ve indirmek için: Auslogics Registry Cleaner


5. CCleaner

CCleaner programını sona saklamamızın sebebi, bu konuda yorumlarınızı almak istememizdir. Özellikle kayıt defteri temizleme konusunda kullandığınız veya favori programınızı yorumlarınızla bize bildirmenizi istiyoruz.

CCleaner indir
CCleaner, kayıt defterini temizlemek ve sorunları gidermek için de kullanabileceğiniz en iyi programlardan biridir.

CCleaner’ın ücretsiz sürümü neredeyse her kullanıcıya yetecek güce sahiptir. Sistemdeki gereksiz dosyaları silmek, kayıt defterini temizlemek ve hataları onarmak için yardımcı olan etkileyici bir programdır. Diğer özelliklerini saymamıza gerek yok. Aşağıdaki bağlantıdan programı indirebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz.

İncelemek ve indirmek için: CCleaner


Siz hangi programı veya yöntemi kullanıyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir