En iyi ücretsiz PDF’den Word’e çevirme programları ve online siteler

Belge dendiği zaman akla ilk gelen PDF formatıdır. Ancak, kullanım alanına göre belge formatları arasında dönüştürme yapma gereksinimi vardır. PDF biçiminden Word biçimine dönüştürme yapmak her zaman kusursuz değildir. Özellikle bilgisayarınızda yüklü olmayan yazı tipleri veya çok sayıda resim varsa sorun olmaktadır.

Portable Data File (PDF) belgeleri, bilgi paylaşımı için tasarlanmıştır ve bunları görüntülemek için hangi donanımı ve yazılımı kullanırsanız yine de aynı görünür.

En iyi ücretsiz PDF to Word dönüştürücüler

PDF’ler düzenleme için tasarlanmamıştır; bu nedenle, metin veya görüntüler değiştirmeniz veya çıkartmanız gerekirse, bunu en kolay yolu seçtiğiniz ofis yazılımıyla açabileceğiniz bir Word belgesine dönüştürmektir (bunun Microsoft Word veya LibreOffice Writer gibi özgür bir alternatif). Tanımlamak ve çıkarmak için farklı teknikler kullanarak işi yapabilen birkaç ücretsiz program vardır.

PDF’den Word’e dönüştürme yapmak için kullanabileceğiniz ücretsiz en iyi dönüştürücüleri sıralamak istedik. Program kullanmak veya program yüklemeden bir web sitesi üzerinde kolayca dönüştürme yapmak isteyenleri göz önünde bulundurarak bu dönüştürücüleri hazırladık.

1. WPS PDF to Word Converter

Çok etkileyici sonuçlar veren yeni PDF to Word belge dönüştürücü.

WPS PDF to Word Converter, favori ücretsiz ofis yazılımımızın arkasındaki geliştiriciden, WPS Office‘ten yeni bir araçtır. Kullanımı son derece kolaydır – dosyayı yazılımın ana ekranına sürükleyin ve dışa aktarma biçimini seçin (DOC, DOCX ve RTF seçenekleri dahil) ve ‘Başlat’ı tıklayın.

WPS PDF to Word Converter indir

Bir masaüstü uygulaması olduğu için WPS PDF to Word Converter çevrimiçi araçlardan belirgin bir şekilde daha hızlıdır ve dosyaları toplu halde işleyebilir. Ücretsiz sürüm, PDF’leri beş sayfaya kadar dönüştürür; bu nedenle, daha büyük belgeleri dönüştürmek isterseniz, PDFSAM gibi bir aracı kullanarak önce parçalara ayırmanız gerekir.

Dışa aktarılan Word belgeleri çok etkileyicidir, test edilen tüm PDF / Word dönüştürücülerin en iyisi. Görüntüler doğru bir şekilde korunmuş ve hizalanmış, metin biçimlendirmesi korunmuş ve yazı tipi stilleri ve ağırlıkları doğru şekilde yeniden üretilmiştir. Bir PDF’yi düzenlenebilir bir Word belgesine dönüştürmek istiyorsanız, WPS PDF to Word Converter en iyi araçtır.

WPS PDF to Word Converter indir (40MB)

2. Free Online OCR

Düzgün bir şekilde PDF’den Word’e dönüştürme sağlayan online hizmet.

Adından da anlaşılacağı üzere, Free Online OCR bir PDF’den Word’e online çevirme sağlayan web uygulamasıdır, PDF’lerde metni tanımlamak için optik karakter tanıma kullanır. Bu, taranan belgelerle birlikte orijinal dosyalarla çalıştığı anlamına gelir.

Free Online OCR yalnızca tek seferde tek bir dosyayı boyut olarak 5GB’a kadar değiştirebilir. PDF’nizi seçin, bir dil seçin, bir format seçin (Microsoft Word, Excel veya düz metin) ve sonra dönüştürmeyi başlatın. Birkaç saniye sonra, dönüştürülen dosyayı indirmek için bir bağlantı sağlanır. Bazı web uygulamalarının aksine, bir e-posta adresi girmenize, ardından bağlantıyı beklemenize gerek yoktur.

Free Online OCR web sayfasını ziyaret edin.

3. Nitro PDF to Word Converter

Metin için harika, ancak görüntü ağırlıklı belgeler için iyi bir seçim değil.

Nitro PDF to Word Converter’ın iki sürümü vardır – Windows için bir masaüstü uygulaması ve bir çevrimiçi sürüm – ancak sonuncusu yalnızca sonsuza dek ücretsizdir.

Birden fazla dosya yükleyebilirsiniz, içe ve dışa aktarma biçimlerinden (Word, PowerPoint ve Excel de dahil olmak üzere) iyi bir seçim var, ancak bazı önemli dezavantajları da var. Free Online OCR’nin aksine, Nitro PDF, Word Dönüştürücüye e-postalarınızı gönderir ve her e-posta adresi aylık beş dosya dönüştürme işlemiyle sınırlandırılmıştır. Bu gerçekten büyük bir kısıtlamadır.

Nitro PDF to Word Converter web sayfasını ziyaret edin.

4. UniPDF

Basit belgelerle iyi çalışan PDF Word dönüştürücü.

UniPDF, masaüstü bir uygulama olup, yavaş yükleme ve çevrimiçi araçlarla ilişkili indirme hızlarını önlediği anlamına gelir.

UniPDF deneme sürümü yalnızca üç sayfayı dönüştürebilir; daha fazla dönüştürmek için ücretli sürüme yükseltmeniz veya PDF’inizi PDFsam gibi bir araçla bölmeniz gerekir, ardından ortaya çıkan Word belgelerini yeniden birleştirmek gerekir.

UniPDF indir

UniPDF, dergi sayfasının görüntüleri de dahil olmak üzere genel görünümü korur ancak karmaşık metin biçimlendirmesi ile ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Sütunlar birbirine karışabilir ve bazı durumlarda, dönüştürülen metin, orijinalinkinden çok farklı derecede boyutta olabilir.

UniPDF indir (5MB)

5. Free File Converter

Free File Converter, çevrimiçi bir başka araçtır ve PDF’den Word’e dönüştürme yeteneklerinden daha fazlasını sunar; Çok çeşitli formatlar işleyebilir ve onun en temel tercih noktası DailyMotion ve eHow dahil olmak üzere video sitelerindeki dosyaları kaydetme yeteneğidir.

Tek seferde yalnızca bir dosyayı dönüştürebilirsiniz, ancak işlem basittir. Dosyayı ekleyin, – bir çıkış biçimi seçin ve Convert düğmesine tıklayın. OnlineOCR’de olduğu gibi, bir e-posta adresi sağlamanıza ve bir mesaj beklemenize gerek yoktur, indirme linki hemen ekranda görünür.

Ne yazık ki, sonuçlar hayal kırıklığı yaratıyor. PDF’deki metin yeterince iyi çevrildi. Ancak başlıklar, sütunlar ve yazı tipi stilleri de dahil olmak üzere tüm görüntüler ve biçimlendirme kayboldu. Satır sonları da garip yerlerde görünüyor. Sadece yazıları isterseniz, belgeyi düz metin biçimine dönüştürmeniz daha iyi olur.

Free File Converter web sayfasını ziyaret edin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir