En iyi ücretsiz şifre yönetici ve üretici programları

İnternet gerektiren tüm hesaplarınız için güvenli parolalar oluşturmak ve hatırlamak zor olabilir. Birden fazla hizmet için aynı şifreyi tekrar kullanmanız, şifrelerinizin ele geçirilmesi durumunda saldırıya açık hale gelir. Her seferinde benzersiz bir şifre kullanmanız, yanlışlıkla çok fazla girdiğiniz zamanda sorun olabiliyor.

Bu yüzden güvenli bir şifre üreticisi ve yöneticisine ihtiyacınız var. Bu programlar, saldırılara karşı güçlü parolalar oluşturmak için harfleri (hem büyük hem de küçük harf), sayıları ve özel karakterleri birleştirir ve ortaya çözülmesi zor bir şifre ortaya çıkarır.

Oluşturulan şifreler program kasalarında saklanır ve onlara erişmek için ana giriş şifresini hatırlamanız yeterli olacaktır. En iyi şifre üreticileri ve yöneticileri, herhangi bir siteyi ziyaret ettiğinizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi otomatik olarak dolduracaktır.

En iyi ücretsiz şifre yönetim ve üretim programları

En iyi ücretsiz şifre yönetici ve üretici programları

Bazı şifre üreticileri ve yöneticileri, şifrelenmiş giriş bilgilerini kendi sunucularında depolarken, bazıları şifrelenmiş giriş bilgilerini yerel olarak PC’nizde veya çıkarılabilir bir depolama aygıtında tutmanızı gerektirir. Burada size en uygun olanı seçebilmeniz için, her ikisinin en iyisini ayarlamaya çalıştık.


1. LastPass

Tüm hesaplarınız için ücretsiz ve güvenli şifre oluşturma ve depolama programıdır. LastPass‘ın ücretsiz ve premium iki versiyonu vardır. Her ikisi de ana parola ile korunan güvenli bir kasada sınırsız sayıda hesap girişi oluşturabilir ve depolayabilir, sizin için çevrimiçi formları otomatik olarak tamamlayacak ve çok faktörlü kimlik doğrulamasını kullanabilecektir.

Premium sürüm aynı zamanda birden fazla cihazda senkronize edilir, masaüstü programları için şifreleri saklar ve güvenli klasörlerinizi diğer insanlarla paylaşmanızı sağlar.

LastPass’ın en iyi özelliklerinden biri, tüm hesaplarınız için güçlü, hesaplanamayan şifreler üretebilmesidir. Bu şifreleri sizin için saklar. Uzun, becerikli karakter akışlarını hatırlamaya veya birden fazla hesap için aynı şifreyi tekrar kullanmaya gerek yoktur.

İncelemek ve indirmek için: LastPass


2. Dashlane

Tüm web tarayıcıları ve cihazları için üstün şifre güvenliği sağlar. Dashlane, LastPass’ın en ciddi rakibidir ve LastPass gibi tek tıklamayla şifre oluşturma, mükemmel güvenlik, olağanüstü kullanım kolaylığı ve gelecekte referans olarak kullanılmak üzere notlar saklamak için mükemmel bir özelliktir.

Windows masaüstü şifre yöneticisine ek olarak, tarayıcı eklentileri ve mobil sürümleri var ve LastPass’ta olduğu gibi sınırsız senkronizasyon ve paylaşım ekleyen Dashlane’in premium sürümü var.

İncelemek ve indirmek için: Dashlane


3. RoboForm

Ücretsiz mobil uygulamalara sahip üstün bir masaüstü şifre yöneticisidir. RoboForm, dünyanın en iyi şifre yöneticisi olduğunu iddia ediyor ve kesinlikle en iyilerden biri. Yakın tarihli bir güncellemeden sonra, artık ücretsiz sürümde saklanabilecek oturum açma sayısı konusunda bir sınırlama mevcut değil. Aynı zamanda, çoklu platform desteği, uygulama girişi ve acil erişimi alma olanağı da sunar.

RoboForm’da Dashlane veya LastPass ile aynı özellik listeleri bulunmamakla birlikte, yine de çok iyi bir araçtır ve ücretsiz mobil uygulamalar mükemmeldir. Parola üreteci özellikle benzerdir ve hangi karakterlerin kullanılmasını istediğinizi belirtmenizi sağlar.

Roboform, Windows, Mac, iOS ve Android için kullanılabilir ve masaüstü, dizüstü bilgisayar ve mobil cihazlar arasında şifreleri senkronize etmek için basit ve güvenli bir yol isteyen herkes için iyi bir seçenektir.

Windows için RoboForm indir – Mac OS X için RoboForm indir

Android için RoboForm indir – iOS için RoboForm indir

Microsoft Edge için RoboFormChrome için RoboForm


4. KeePass Password Safe

Daha deneyimli kullanıcılar için özelleştirilebilir bir şifre yöneticisi. En güzel şifre yöneticisi değildir, ancak KeePass Password Safe, özellik setini genişletmek için güçlü güvenlik, çoklu kullanıcı desteği ve indirilebilir eklentiler sunmaktadır.

KeePass’ın güvenli şifre üreticisi, çok rahatsız edici sitelere çok özel gereksinimler için uygun oturum açmaları üretebilir ve oluşturulan şifrenin daha zayıf olmasına neden olan tüm seçenekleri açıkça işaretler.

Parola yöneticisi bir bilgisayara yüklemeden USB’den çalışacak kadar küçüktür, geniş bir dosya formatına giriş ve çıkış yapabilir ve oynamak için bir çok özelleştirme seçenekleri vardır.

KeePass Password Safe’in açık kaynak olması, kodun potansiyel zayıf yönlerini denetleyebileceği anlamına gelir; bu da herhangi bir güvenlik sorununun hızlı bir şekilde tespit edilip düzeltilebileceği anlamına gelir. Yeni başlayanlar için biraz korkutucu olsa da, harika bir uygulamadır.

KeePass Password Safe indir


5. Sticky Password

AVG Antivirus arkasındaki uzmanlardan şifre yönetimi programı. Sticky Password, AVG Antivirus ekipleri tarafından tasarlanmıştır, bu nedenle güvenlik öncelikli olduğundan emin olabilirsiniz.

Sticky Password programının iki sürümü vardır: Ücretsiz ve Premium. Premium sürüm, bulut senkronizasyonu ve yedekleme ekler ve ömür boyu lisans mevcuttur. Başka bir premium şifre yöneticisi tarafından sunulmayan bir seçenektir.

Sticky Password programının her iki versiyonu da, yeni çevrimiçi hesaplara kaydolurken sizin için güvenli oturum açma işlemleri oluşturabilen bir şifre üretici içerir. Kullanması açıktır, ancak diğer hizmetler kadar özelleştirme seçenekleri sunmamaktadır.

Uygulama PC, Mac, Android ve iOS’ta çalışır, mobil cihazda parmak izi kimlik doğrulamayı destekler, taşınabilir bir USB sürümü olarak bulunur ve yerel cihazlarla Wi-Fi senkronizasyonu da dahil olmak üzere birçok senkronizasyon seçeneği sunar.

Tarayıcı uzantıları, Firefox, Chrome, Opera ve Internet Explorer için de kullanılabilir, ancak Edge için değil.

Sticky Password indir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir