En iyi ücretsiz video düzenleme programları

Akıllı telefon, tablet, kamera veya herhangi bir video çekim cihazından kaydettiğiniz videoları ücretsiz bir video düzenleyici ile düzenlemek isteyebilirsiniz. Ya da, videolardan sevdiğiniz kısımları alarak Facebook, Instagram gibi sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarınızla paylaşmak isteyebilirsiniz. Herkes için ücretsiz kullanabileceği, profesyonel kalitede video düzenleme programları elbette vardır.

Online olarak kullanabileceğiniz video düzenleme araçları ister misiniz? En iyi ücretsiz video düzenleme siteleri kılavuzumuza bir göz atın.

En iyi ücretsiz video düzenleme programları

Bir klibi bölmek, küçültmek, istemediğiniz kısımları kesmek, ses kaydetmek, çekimlerin birkaç bölümünü birleştirmek veya bunun gibi pek video düzenleme araçları arıyorsanız saniyeler içinde işinize yarayacak kullanıcı dostu ücretsiz programlar mevcuttur.

Alternatif olarak, gelişmiş ses filtrelerinden yeşil ekran efektlerine kadar bitmiş çalışmalarınızın nasıl göründüğünü ve seslerini tam kontrol edebileceğiniz tam bir video düzenleme paketi arıyor olabilirsiniz. Yine, görev için mükemmel olan ücretsiz araçlar vardır ve birinci sınıf araçları herkesin ulaşabileceği bir yere koyun.

Ne tür bir video veya film yapmak isterseniz yapın, ev kullanıcıları için en iyi ücretsiz video düzenleme programlarını bu yazımızda bulacaksınız.


Lightworks indir
Lightworks, piyasadaki en güçlü ücretsiz video düzenleme programıdır. Windows Movie Maker’ın yerine geçmekten çok daha fazlasını sunuyor ve evde profesyonel sonuçlara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

1. Lightworks

Profesyonel kalitede araçlara erişimi elinde tutan Lightworks, bugün mevcut en iyi ücretsiz video düzenleme programdır.

Lightworks, klipleri kesmek için basit bir araçtan çok daha fazlasıdır. Pro sürümü Zoraki Kral ve Azap Yolu büyük isimleri içeren filmler oluşturmak için kullanılmıştır.

Lightworks, herkes için profesyonel video editörü olarak tanımlanır ve bunun makul bir özet olduğunu düşünüyoruz. Gücüne rağmen oldukça mütevazı bir donanımla çalışacak ve video çekimi ve gelişmiş düzenleme ile el ele çalışacak.

Diğer ücretsiz video editörlerini denediyseniz, alıştığınız arayüzlerden biraz farklı olabilir, ancak çeşitli kontrolleri ve pencereleri çalışma şeklinize uyacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

İncelemek ve indirmek için: Lightworks


Shotcut indir
Shotcut, üst üste filtre ve efektleri birbirinin üstüne katmanızı ve her birini ayrı ayrı ayarlamanızı sağlayan mükemmel bir ücretsiz video düzenleyicidir.

2. Shotcut

Shotcut, çıkış kapasitesine sahip olan sonuçlar elde etmek için, profesyonel kalitedeki bir diğer ücretsiz video düzenleme programıdır. Ayrıca en iyi video düzenleyici programlar arasında Türkçe dil desteği içeren tek programdır.

Yeni başlayanlar için arayüz biraz karmaşık görünebilir. Yalnızca bir video yüklemeniz değil, aynı zamanda hangi düzenleme modunu çalışacağınızı ve hangi araçları kullanmak istediğinizi de seçmeniz gerekir.

Birçok filtreden birini videoya uygulayarak etkileyici sonuçlar elde etmek mümkündür.

İncelemek ve indirmek için: Shotcut


Hitfilm Express indir
Hitfilm Express, çok güçlü bir ücretsiz video düzenleyicidir ve standart özelliklerinden daha fazlasını istiyorsanız, premium uzantılarla genişletilebilir.

3. Hitfilm Express

Genişletilebilen muazzam güçlü bir ücretsiz video editörüdür.

Hitfilm Express, profesyonel kalitede özellikler sunan bir diğer ücretsiz video düzenleme programıdır. Temel editör, gelişmiş kesme aletleri, harika ses ve video filtreleri, katmanlar ve maskeleme, kompozisyon seçenekleri ve yeşil ekran efektleri oluşturmak için renk tuşlaması ile çok etkileyicidir.

Renk düzeltme, pozlama ayarı, bölünmüş ekran maskeleme ve çeşitli yaratıcı filtreler içeren bir paket için £8,85 (yaklaşık 10-15 dolar) ile başlayan ek araçlar mevcuttur.

Hitfilm Express, üçüncü sıraya düşmesinin ana nedeni, daha güçlü özellikleri sahip olmasına rağmen Lightworks ya da Shotcut yazılımlarına göre kullanımının zor olmasıdır.

İncelemek ve indirmek için: Hitfilm Express


VSDC Free Video Editor indir
VSDC Free Video Editor projenizi oluşturmak için birlikte eklediğiniz klipleri, fotoğrafları ve ses dosyalarını tam kontrol imkanı sunan ücretsiz video düzenleyicidir.

4. VSDC Free Video Editor

Doğrusal olmayan bir video düzenleyici, her zamankinden daha fazla eklenen araçlarla birleştirilir.

VSDC Free Video Editor, yeni sihirbazlar ve yeni başlayanlara veya daha ileri seviyedeki kullanıcılara uygun manuel seçeneklerle, çekimlerinizi zenginleştirmek için çok sayıda efekt ve filtre sunar.

VSDC çok yetenekli ve mükemmel sonuçlar verebilir. Doğrusal olmayan bir düzenleyici olarak, klipleri ve diğer öğeleri istediklerinize göre zaman çizelgesinde konumlandırmanıza ve orada düzenlemenize olanak tanıyan diğer pek çok benzer araçla oldukça farklı bir şekilde çalışır.

Yalnızca birden fazla sahne ve geçişle çalışmakla kalmaz, aynı zamanda videolara sprite ve metin eklemek için VSDC’nin biraz garip çalışma şekli ve alışılmadık arayüzü ile profesyonel kalitede bir film oluşturabilirsiniz.

VSDC’nin son sürümü, duman da dahil olmak üzere ekstra sanatsal efektler ekler. Ayrı bir Instagram aktarma profili ve otomatik görüntü sabitleme de var.

İncelemek ve indirmek için: VSDC Free Video Editor


Avidemux indir
Avidemux, gelişmiş, özellik ağırlıklı bir video düzenleyicisine ihtiyacınız için başarılı bir programdır. Tüm gerekli araçları küçük ve kullanımı kolay bir pakete dönüştürür.

5. Avidemux

Küçük düzenleme görevleri ve zenginleştirici klipler için ücretsiz video düzenleyici.

Avidemux diğer video düzenleme programlarına göre daha basit kalmaktadır. Bu nedenle listemizin son sırasında yer almaktadır. Biçimleri dönüştürme, video kırpma, bir klip ekleme, filtre ve efekt uygulama gibi temel özelliklerin tümünü kapsayan günlük video düzenleme için gerekli araçları belirler.

Avidemux, en güçlü ücretsiz video düzenleyici özellikleri sunmuyor olsa da, bu bir Windows Movie Maker tarzı da değildir.

Video düzenleme konusunda yeniyseniz, sizi eğlendirmek için kullanışlı bir hızlı başlangıç rehberi var. İhtiyacınız olan bir aracı göremiyorsanız, Avidemux, altyazılar ve filigran gibi özellikler eklentileri ile de genişletilebilir.

İncelemek ve indirmek için: Avidemux


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir