En iyi ücretsiz zararlı yazılım temizleme programları

Virüsten koruma yazılımınızı güncel tutmak, ortaya yeni çıkan virüslerden bilgisayarınızın korunmasını sağlayacaktır, ancak farkında olmanız gereken diğer kötü amaçlı programlar da vardır. Örneğin, reklam ve casus yazılımlar virüs gibi davranmaz ve algılanmadan bilgisayarınıza yüklenebilirler.

Bu yüzden bir kötü amaçlı yazılım tarama ve kaldırma aracına ihtiyacınız var. Bu yazımızda bilgisayarınızı her türlü tehdide karşı korumak için ve önceden bulaşmış zararlı yazılımları kaldırmak için yardımcı olacak en iyi programları seçmeye çalıştık. Antivirüs programlarının yerine kullanın demiyorum asla, ancak antivirüs programları ile birlikte kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer Windows 8 veya Windows 10 kullanıyorsanız Windows Defender ile birlikte bu programları kullanmanızı tavsiye ederiz.

Virüsten koruma programlarına ek güvenlik sağlamak için etkili olacağını düşündüğüm programlardır. Aynı zamanda kötü amaçlı yazılım enfeksiyonlarını bulmak ve kaldırmak için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Olası yazılım çakışmaları olabilir. Eğer böyle bir durumlar karşılaşırsanız, mevcut antivirüs programını devre dışı bırakarak zararlı yazılım taraması yaptıktan sonra tekrar aktif duruma getirebilirsiniz.


1. Malwarebytes Anti-Malware

Bir malware-zararlı yazılım bulaşmasından şüpheleniyorsanız, Malwarebytes Anti-Malware ilk kullanacağınız program olmalı. Her gün güncelleme yapıldığı için, yeni çıkan tehditleri algılama ve kaldırma yeteneğine sahip olur.

Malwarebytes Anti-Malware indir
PC’nizin zararlı yazılım enfeksiyonu geçirdiğinden şüpheleniyorsanız, Malwarebytes, tanımlamak, izole etmek ve kaldırmak için en iyi araçtır.

Malwarebytes Anti-Malware’i ilk kez yüklediğinizde, gerçek zamanlı tarama ve ransomware yazılımları için özel koruma önleyici araçları içeren 14 günlük premium sürüm denemesi verilir. İki hafta sonra, temel ücretsiz sürümü kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu el ile etkinleştirilmelidir, ancak yine de birinci sınıf bir güvenlik aracıdır. Web tarayıcınızın aniden garip davranmaya başladığını fark ederseniz (muhtemelen reklam yazılımının bir sonucu), bir tarama başlatabilirsiniz.

İncelemek ve indirmek için: Malwarebytes Anti-Malware


2. Bitdefender Antivirus Free Edition

Virüsten koruma yazılımınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız, Bitdefender Antivirus Free Edition‘ı inceleyin. İlk etapta bir enfeksiyonu önlemenize yardımcı olmak için var olan bir anti-malware motoru vardır. Bunun sayesinde bilgisayarda olan zararlı yazılımları kaldırmak için yardımcı olacaktır.

Bitdefender Antivirus Free Edition indir
Bitdefender, bilgisayarınızı adware, izleyiciler ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan korur. Güvenlik paketinizi tamamen elden geçirmeyi düşünüyorsanız, şiddetle tavsiye edilir.

BitDefender’ın en iyi özelliklerinden biri, şüphelendiğiniz dosyaları veya klasörleri program ekranına sürükleyerek tarama başlatabilirsiniz. Kötü amaçlı yazılım temizleme motoru tarafından tespit edilen herhangi olumsuz bir dosyayı veya yazılımı karantinaya alır ve boş vakitlerde temizler.

İncelemek ve indirmek için: Bitdefender Antivirus Free Edition


3. Adaware Antivirus Free

Gelişmiş antivirüs programının yerine kullanabileceğiniz veya sadece kötü amaçlı yazılımlardan korunmak için kullanabileceğiniz etkileyici bir zararlı yazılım temizleme programıdır.

Adaware Antivirus Free, anti-malware kullanmak isteyenler için harika bir yazılımdır. Şüpheli programların, kötü amaçlı yazılım gibi davranıp davranmamalarını (buluşsal analiz olarak bilinen bir teknik) analiz edebildiği sanal bir ortam içerir. Bu, her zaman yeni kötü amaçlı yazılımlardan korunduğunuz anlamına gelir – etkilenen ilk kişi sizseniz ve zararlı program henüz Adaware’in bilinen tehditleri veritabanında değilse bile. Kötü amaçlı yazılım daha sonra güvenle saklanabilir ve kaldırılabilir.

Adaware Antivirus Free indir
Adaware Antivirus Free, mükemmel anti-malware araçlarına sahip ücretsiz tam bir antivirüs paketidir.

Tüm güvenlik çalışmaları arka planda sessizce yapılır ve oyun oynayacağınız veya önemli bir işniz için işlemcinin tam gücünü kullanmak istiyorsanız geçici olarak askıya alınabilir. Adaware Antivirus Free, yüklemeden önce yüklemeleri tarayarak, en yaygın giriş noktalarını filtreleyerek ilk etapta kötü amaçlı yazılım istilasını önlemeye yardımcı olur.

İncelemek ve indirmek için: Adaware Antivirus Free


4. Emsisoft Emergency Kit

Bilgisayarınızda zararlı yazılım bulaşması varsa, en iyi çözümlerden bir diğeri de Emsisoft Emergency Kit yazılımıdır. Taşınabilir bir uygulama olduğu için herhangi bir kurulum yapmadan çalışmaktadır. Bu sayede, zararlı yazılım bulaşmış bilgisayarı temizlemek için yardımcı olacaktır.

Emsisoft Emergency Kit indir
Emsisoft Emergency Kit, zararlı yazılım bulaşmış bilgisayarda, sorunun kaynağını belirlemek ve ortadan kaldırmak için mükemmel bir araçtır.

Zararlı yazılım bulaşan bilgisayara bazen kontrol sizden çıkabilir, mevcut antivirüs programlarınızda devre dışı bırakılabilir. Emsisoft Emergency Kit taşınabilir uygulama olduğu için USB flash disklerde taşınabilir, zarar görmüş bilgisayarda çalıştırılarak kolayca zararlı ve casus yazılımları kaldırma işlemine başlayabilirsiniz.

Emsisoft Emergency Kit, herhangi bir zararlı yazılım kaldırma aracında olduğu gibi mevcut tehditlerin bir veritabanına sahiptir ve temizlediğiniz bilgisayarın İnternet bağlantısı olması gerekir; böylece yazılım güncellemeleri kontrol edebilir. Kendiliğinden güncellendikten sonra bilgisayarı tehditlere karşı tarar ve sisteminize daha fazla zarar vermekten alıkoyan şeyleri karantinaya alır. Hızlı bir yeniden başlatmanın ardından, dosyalar silinir.

İncelemek için indirmek için: Emsisoft Emergency Kit


5. SUPERAntiSpyware

Çeşitli tarama yöntemleri ve taramalar üzerinde tam kontrol imkanı sağlayan etkileyici bir kötü amalı yazılımlardan koruma programıdır. Program çok yönlü koruma desteği sayesinde, farklı zararlı yazılımları algılama ve kaldırma konusunda beceriklidir.

SUPERAntiSpyware indir
SUPERAntiSpyware’in en iyi özelliklerinden biri, ZIP arşivlerini ayıklamadan önce tarama yeteneğidir. Ücretsiz en iyi zararlı yazılımlardan koruma programlarından biridir.

SUPERAntiSpyware’in ücretsiz sürümü, reklam ve casus yazılımlar da dahil olmak üzere her türlü kötü amaçlı yazılımları algılar ve her izi hızlı ve verimli bir şekilde kaldırır. Belli bir dosyanın kötü amaçlı yazılım içerdiğinden şüpheleniyorsanız, davranışını analiz edecek olan SUPERAntiSpyware’in tehdit laboratuvarlarına gönderebilirsiniz. Sanal bir makineyi kullanarak dosyaları tarayan araçlar kadar hızlı veya kullanışlı değildir, ancak sisteminizin kaynakları düşükse iyi bir seçenektir.

SUPERAntiSpyware’in kısayollara uyup uymadığına ve ZIP arşivlerini kontrol edip denetlemeyeceğine bakmaksızın hangi dosyaların taranacağını da kontrol edebilirsiniz – bir programı bir arşivde indirdiyseniz ve içeriği çıkarmadan önce kontrol etmek istiyorsanız çok kullanışlıdır.

İncelemek ve indirmek için: SUPERAntiSpyware


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir