Eski Android telefonumu güvenlik kamerasına nasıl dönüştürebilirim?

Eski bir Android telefonunuz veya iPhone‘unuz varsa elden yapabileceğiniz çok güzel faydalı şeyler var. Kullanmadığınız veya kullandığınız telefonu güvenlik kamerasına dönüştürmek ister misiniz? Bugün, sizi potansiyel olarak bir sürü sorundan kurtaracak pratik bir şey hakkında konuşmak istiyorum. Özel bir güvenlik kamera sistemi oluşturmak için eski Android telefonunuzu veya iPhone’unuzukullanabilirsiniz.

Hırsızlık ne kadar artsa da, güvenlik kameraları da son yıllarda çok gelişti. Daha küçük, daha akıllı ve daha ucuz hale geldiler. Herkes herhangi bir ücret ödemeden ücretsiz olarak bir güvenlik kamera sistemi oluşturmak ister. Elinizde eski bir telefonunuz ve kamerası varsa, güvenlik kamerası olarak kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu yazımda Android telefonu güvenlik kamerası olarak kullanmanızı sağlayacak, kullanımı kolay ücretsiz güvenlik kamerası uygulaması hakkında konuşacağım.

Güvenlik kamerası için neye ihtiyacınız var?

Eski iPhone veya Android telefonunuzu ev güvenlik kamerasına, bebek monitörüne, evcil hayvan kamerasına veya telsiz, hareket dedektörlü ve gece görüşlü üst düzey bakım kamerasına çevirebilirsiniz. Bunun için nelerin olmasın gerektiğine bakalım.

Açıkçası, kullanılmayan bir Android (veya iOS) telefon veya tabletinizin olması ve bir güvenlik kamerası gerekir. Güvenlik kamerası için bir uygulama kullanabilirsiniz. Kullanacağımız bu uygulama birden fazla kamerayı destekliyor. Bu sayede, istediğiniz kadar eski telefonu evinize veya iş yerinize yerleştirebilirsiniz.

Cihazı doğru yönde tutmak için bir çeşit montaja ihtiyacınız olacaktır. Son olarak, telefonu her zaman açık tutmak için bir şarj cihazına ihtiyacınız olacak. Priz çok uzaktaysa, uzun bir kablo kullanabilirsiniz.

Alfred Home Security Camera olarak adlandırılan, iOS için de kullanılabilen ücretsiz bir uygulama kullanacağız. Alfred çok güçlü bir uygulamadır. Nest Cam gibi ürünlerle ödeyeceğiniz bir sürü araç bulunmaktadır. Kameranızı uzaktan görebilir ve ön ve arka arasında geçiş yapabilir, flaşı açabilir, hoparlör üzerinden konuşabilir, gece görüşü ile geceleri görebilir, hareketli uyarılar alabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

Alfred uygulaması ile elde edecekleriniz;

  • Uzaktan erişim imkanı sağlamaktadır. Nerede olursanız olun, canlı video akışını izleyebilirsiniz.
  • Hareket sensörü ve anlık uyarılar ile herhangi bir hareket tespit edildiğinde anlık uyarılar alabilirsiniz.
  • Ücretsiz bulut depolama sayesinde kayda alınan video görüntüleri kaydedebilir ve bulut alanında saklayabilirsiniz.
  • Ailenizle, evcil hayvanlarla, teslimat için gelenlerle etkileşimde bulunabilir veya davetsiz misafirleri caydırabilirsiniz.
  • 360 kamera: Ön ve arka kamera ile geniş bir alanı izleyebilirsiniz.
  • Görüntülerdeki ayrıntılara yakından bakmak için zum yapma imkanı sağlar.

Evet, gördüğünüz gibi, Alfred Home Security Camera uygulaması sayesinde Android veya iOS cihazları neredeyse tam teçhizatlı güvenlik kamerasına dönüştürebilirsiniz. Evinizi veya iş yerinizi uzaktan izlemek için başarılı bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bu konuda sizlerinde yorumlarınızı bekliyoruz.

Android için Alfred Home Security Camera indir (Google Play Store)

iOS için Alfred Home Security Camera indir (Apple App Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir