PC veya telefonda Facebook arkadaş engelini nasıl kaldırabilirim?

Facebook arkadaşı herhangi bir nedenden dolayı engellemiş olabilirsiniz. Ama daha sonra bu engeli kaldırmak isteyebilirsiniz. Bilgisayar ve akıllı telefonda Facebook arkadaş engelini nasıl kaldırabilirim diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Facebook’ta engellediğiniz arkadaşınız profilinizi göremez, bundan dolayı da size mesaj gönderemez ve paylaşımlarını göremez. Engellediğiniz arkadaşınızla tekrar iletişime geçmek için engeli kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Bilgisayar üzerinde Facebook arkadaş engeleni kaldırma

Bir bilgisayarda tarayıcı üzerinde “Facebook arkadaş engelini kaldırma” nasıl yapılır görmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

1.Adım: Tarayıcıda Facebook hesabınıza giriş yapın ve Ayarlar‘a gidin.

Facebook arkadaş engelini kaldırma

2.Adım: Sol menüden Engelleme‘ye geçin. Ardından Kullanıcıları engelle seçeneğinin altında engellenmiş arkadaşınızın isminin yanındaki Engellemeyi Kaldır seçeneğine tıklayın.

Facebook arkadaş engelini kaldırma

3.Adım: Karşınızda engellenin kaldırılacağına dair bir uyarı penceresi çıkacak. Onayla düğmesine tıklayarak Facebook arkadaş engelini kaldırın.

Facebook arkadaş engelini kaldırma

Akıllı telefon üzerinde Facebook arkadaş engelini kaldırma

Bir akıllı telefon üzerinde “Facebook arkadaş engelini kaldırma” nasıl yapılır görmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

1.Adım: Facebook uygulamasını açın ve sağ üst kısımdaki üç çizgiye dokunun ve sayfayı aşağı doğru kaydırarak Hesap Ayarları seçeneğine dokunun.

Facebook arkadaş engelini kaldırma

2.Adım: Daha sonra Hesap Ayarları seçenekleri arasındaki Engelleme seçeneğine dokunun. Ardından Engellenen kullanıcılar altında yer alan, daha önceden engellediğiniz kullanıcının karşısındaki Engellemeyi Kaldır düğmesine dokunun.

Facebook arkadaş engelini kaldırma

3.Adım: Karşınıza engellemeyi kaldırmak istediğinizden emin olduğunuza dair bir uyarı ekranı çıkacak. Engellemeyi Kaldır düğmesine dokunarak Facebook arka engelini kaldırın.

Facebook arkadaş engelini kaldırma

Facebook arkadaşımı nasıl engellerim?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir