E-posta veya telefon numarası olmadan Facebook Test Hesabı nasıl oluşturulur?

E-posta veya telefon numarası olmadan Facebook kullanmak isteyenler için harika bir haber. Facebook’ta bir şeyler denemek istiyorsanız veya kayıt olmadan birine bakıp çıkacaksanız Facebook tarafından basit bir çözüm getiriliyor. Farklı şeyler denemek için Facebook’ta bir test hesabı oluşturabilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi bu test hesabın bası sınırlamaları var. Facebook Test hesabı hakkında daha fazla bilgi edinmek için yazımızın tamamını inceleyin.

Facebook Test Hesabı Nedir?

Bir Facebook test hesabı, kullanıcıların gerçek hesaplarını kullanmadan Facebook’daki farklı şeyleri test etmesine yardımcı olur. Bir güvenlik araştırmacısı olduğunuzu ve Facebook’ta hatalar veya açıkları bulmak için zaman harcadığınızı varsayalım. Böyle bir durumda, ayrı bir e-posta kimliği veya telefon numarası olmadan bir test hesabı oluşturabilirsiniz. Şunu da unutmayın ki, test hesabı kullanabilmeniz için normal bir hesabınızın olması gerekir. Bu test hesapları, Test hesapları Facebook spam veya sahte hesap tespit sistemlerinin dışında tutulur.

Bir test hesabının kısıtlamaları nelerdir?

Avantajlarını göz ardı etmemek gerekse de, sınırlamalarını da bilmek gerekir.

  • Test hesapları diğer test hesaplarıyla etkileşimde bulunabilir, ancak gerçek hesaplarla etkileşimde bulunamaz
  • Duvarınıza yükleyebilirsiniz, ancak herhangi bir sayfanın duvarında aynı işlemi yapmak mümkün değildir.
  • Tipik bir hesap sahibi tarafından yapılan herhangi bir gruba katılamazsınız.
  • Gerçek kullanıcı hesabına dönüştürmek isterseniz, bunu yapamazsınız.
  • Bu hesabı herhangi bir web sitesinde kayıt olmak için kullanabilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi aşağıda belirtilmiştir.
  • Facebook ismini belirleyecek ve bunu değiştiremezsiniz. Ancak isminizin sırasını değiştirebilirsiniz.
  • Bir kullanıcı adı kullanmak mümkündür, ancak telefon numaranızı doğrulamanız gerekir.

Facebook’ta bir Test Hesabı Oluşturma

Facebook hesabınıza giriş yapın ve ardından test hesapları yönetme sayfasını ziyaret edin. Yeni Hesap Oluştur düğmesine tıklayın.

Bundan sonra, bir ad, kullanıcı kimliği, giriş e-postası ve şifre içeren bir pop-up’ı bulmalısınız. Bu bilgileri başka bir yere kopyalayabilir ve bu giriş e-postasını ve şifresini Facebook hesabınızda oturum açmak için kullanabilirsiniz.

Parolayı değiştirmek isterseniz, tüm test hesaplarını yönetebileceğiniz ve Şifreyi Yenile düğmesine basmanız gereken aynı sayfayı açın.

Daha önce de belirtildiği gibi, herhangi bir web sitesinde kaydolmak için bu test hesabını kullanamazsınız. Bunu yapmaya çalışırsanız, bir hata mesajı alırsınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir