Windows 10 Fotoğraflar’da fare tekerleği ile resimleri yakınlaştırma ve uzaklaştırma

Windows 10 Fotoğraflar uygulamasında fare tekerleğini resimleri yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapacak şekilde ayarlamaya yardımcı olacağız. Varsayılan olarak Windows 10’daki Fotoğraflar uygulamasında fare tekerleğini yukarı / aşağı kaydırırsanız, bir sonraki veya bir önceki resmi gösterecektir. Bunun yerine, fare tekerleği ile fotoğrafları yakınlaştırmak veya uzaklaştırmak istiyorsanız, nasıl yapmanız gerektiğini göstereceğiz.

Windows 10’dan önceki sistemlerde resim görüntüleyicileri çok basit özelliklere sahipti ve gerçekten pek işe yaramıyordu. Ama, Microsoft Windows 10 ile nasıl çağ atladıysa, Fotoğraflar uygulaması da aynı şekilde çağ atladı. Resimleri görüntülemenin yanı sıra, etkileyici resim ve video düzenleme seçenekleri ile birlikte gelmektedir. Neyse, konuyu dağıtmadan hemen işleme başlayalım.

Fotoğraf uygulamasında Fare tekerleğini kullanarak yakınlaştırma veya uzaklaştırma

Daha önce de belirtildiği gibi, varsayılan olarak, fare tekerleğini kullanarak bir sonraki veya bir önceki resmi görüntüleyebilirsiniz. Bu özelliği istemediğinizi bunun yerine, yakınlaştırma veya uzaklaştırma işlevselliğini elde etmek istediğinizi varsayıyorum. Fotoğraflar uygulamasında özel düğmeyi kullanmak mümkündür veya aynı işlemi yapmak için Ctrl düğmesine ve fare tekerleğine basabilirsiniz. Bu yöntemleri tercih etmiyorsanız, uygulamayı yalnızca fare tekerleğini kullanarak yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Fotoğraflar uygulamasını açın. Bunu Başlat Menüsü’nden yapabilirsiniz. Uygulama açık olduktan sonra sağ üst köşede görünen üç noktalı düğmeyi tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.

Fare tekerleği seçeneğini görene kadar aşağı kaydırın. Varsayılan olarak, Önceki veya sonraki öğeyi görüntüleyin olarak ayarlanmalıdır. Bununla birlikte, Yakınlaştır ve uzaklaştır yazan ikinci seçeneğini seçin.

Bu seçeneği seçtikten sonra, herhangi bir resmi Ctrl düğmesine basılı tutmadan büyütmek veya küçültmek için fare tekerleğini kullanabilirsiniz.

Evet, yapacaklarınız bu kadar. Bu sayede artık Fotoğraflar uygulamasında bir resim görüntülendiğinde fare tekerleği ile kolayca resimleri yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir