Firefox Quantum’da Web Siteleri Daha Hızlı Yükleme Nasıl Yapılır?

Firefox Quantum, önceki sürümlere kıyasla gerçekten hızlı bir tarayıcıdır. Mozilla’ya göre, Google Chrome tarayıcısından bile daha hızlıdır. Firefox Quantum’un yeni sürümleri, gerçekten daha hızlı web sitelerini yükler, ancak daha hızlı yüklemesini istiyorsanız ipuçları göstereceğim.

Firefox Quantum tarayıcısının web siteleri daha hızlı yüklemesi için aşağıdaki seçenekleri uygulamaya çalışın. Böyle söylememin nedeni, kullanım alışkanlığınızdan ödün vermeniz gerekiyor. Ben bile, bazı seçenekleri uygulamaktan kaçınıyorum.

Firefox Quantum İndir – Mozilla’dan güçlü ve hızlı yeni web tarayıcı

Özel / Gizli moda geçin

Gerçekleştirilen bazı ölçütlere göre, Firefox tarayıcısı gizli / özel modda web sitelerini daha hızlı yüklüyor. Gizli modu, menü simgesini tıklayıp Yeni gizli pencere seçeneğini seçerek etkinleştirebilirsiniz. Bu özel pencereyi açmak için Ctrl + Shift + P kısayol tuşlarına basabilirsiniz. Gizli modda, önbellek ve geçmiş saklanmaz ve bu nedenle web siteleri tarayıcıda daha hızlı yüklenir ve daha hızlı oluşturulur. Yükleme ve işleme, normal moda kıyasla neredeyse yarı zamanda yapılır.

Eklentileri devre dışı bırakın

Firefox tarayıcısındaki yeni eklentiler, web site yüklenmesi için fazla zaman harcatmaz, ancak bazı eklentileri veya hepsini devre dışı bırakarak zamanı daha da kısaltabilirsiniz. Tüm eklentileri tek bir tıklama ile devre dışı bırakmak için, adres çubuğuna about:support yazıp Enter’a basın ve ardından Eklentileri devre dışı bırakıp yeniden başlat düğmesini tıklayın.

Yavaş web sayfalarını kapatın

Firefox’ta web sitelerini yüklediğinizde, her şey yüklenmeden ve web sayfası sizin için hazır olmadan önce biraz zaman alabilir. Ancak, Firefox’un yavaşladığını düşünüyorsanız, Firefox’u yavaşlatan web sitelerini kapatarak tekrar hızlı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için, adres çubuğuna about:performance yazıp Firefox’u yavaşlatan web sayfalarını bulmanız gerekir. Daha sonra bu sekmeleri kapatmayı veya yeniden yüklemeyi seçebilirsiniz.

İzlenme korumasını etkinleştirme

Firefox’ta gizli modu kullanmak istemiyorsanız izlenme korumasının her zaman açık olmasını sağlayabilirsiniz. Bu, çeşitli web sitelerine yüklenmek üzere Facebook ve Twitter gibi eklentileri engelleyecektir. Bu sayede, web sayfalarının çok hızlı yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Sağ üst kısımdaki menü simgesine ve ardından Seçenekler‘e tıklayın. Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine tıklayın. Ardından aşağı doğru kaydırarak İzlenme Koruması‘nı bulun ve Her zaman seçeneğini seçin.

Bunlar, Firefox’un web siteleri daha hızlı yüklemesine yardımcı olan bir kaç yöntemdir. Firefox Quantum, önceki sürümlerden çok daha hızlıdır ve belleği daha iyi bir şekilde yönetirse de, sınırı daha da zorlamak için bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Bu yöntemleri denemeyi düşünüyor musunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir