FlashBack Express İndir – Ücretsiz gelişmiş ekran videosu kaydetme programı

Flashback Express, masaüstünüzden çevrimiçi paylaşmaya hazır görüntüleri ve videoları yakalamak için ücretsiz bir ekran kaydedici. Diğer ücretsiz ekran videosu kaydetme programlarında olan videolara filigran eklemez ve kayıtlarda zaman sınırlaması yoktur.

Flashback Express, masaüstünüzdeki sesleri ya da bir web kamerası ve mikrofonu kaydedebilir. Özellikle yardımcı videolar ve öğreticiler hazırlamak isteyenler için harika bir uygulamadır.

FlashBack Express – Ücretsiz ekran kaydedici

Blueberry tarafından yayınlanan FlashBack Express ekran videosu çekme programının ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki ayrı versiyonu vardır. FlashBack Express, tam ekran veya daha fazla monitörün ekranını kaydetmenizi sağlar. Ses kaydedebilir ve örnekleme oranını ayarlayabilirsiniz. Bir video codec seçim seçeneğine sahipsiniz ve bir web kamerasından video çekimi yapabilirsiniz.

Ekran kaydı sırasında masaüstü simgeleri gizleme

Ayrıca, ekran kayıt işlemlerinin daha düzenli ve düzgün olması için kayıt sırasında FlashBack Express’in tüm masaüstü simgelerini gizleme özelliği vardır. (ShowHide ile çift tıklayarak masaüstü simgelerini gösterme ve gizleme de yapabilirsiniz.) Kayıt için başlangıç ve bitiş zamanını programlama imkanı sağlar. Yazılım aynı zamanda vurgulanmış bir imleç içerir, ancak kaydırma yapmaz.

Flashback Express, video ve sesleri çerçeveye göre düzenleyebilir, video ve ek açıklamalar ekleyebilir ve kliplerinizi WMV dışındaki formatlarda bilgisayarınıza kaydetme özelliği de dahil olmak üzere Pro sürümünün daha gelişmiş özelliklerinden bazılarından yoksundur. Kayıt yaptığınız videolar istediğiniz şekilde düzgün çıkmamışsa daha sonra, Shotcut veya Lightworks gibi ayrı bir ücretsiz video düzenleyici kullanarak daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

FlashBack Express’i kurmak ve çalıştırmak birkaç dakikanızı alır. Yükleyiciyi indirmeden önce, onu nasıl kullanmayı planladığınızı (oyun, hobiler, öğrenci projeleri vb.) belirtmeniz ve şirketin bir lisans anahtarı gönderebilmesi için bir e-posta adresi sağlamanız istenir. E-posta hesabınıza ücretsiz lisans anahtarını gönderecektir. Ücretsiz lisans anahtarını girerek tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki indirme bağlantımızdan indirme yaparsanız aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi kodu girebilirsiniz. Yada, program sayfasına giderek kendi e-posta adresinizi girerek ve kullanım amacınızı seçerek programı yüklemenizi tavsiye ederiz. Böylece sadece size özel ücretsiz lisans anahtarını elde etmiş olursunuz.

FlashBack Express indir

FlashBack Express ekran kaydedici OBS Studio kadar özellikli olmasa da, arayüzü yeni kullanıcılar için gayet anlaşılır gözükmektedir.

FlashBack Express ücretsiz ekran videosu kaydetme programı

Temel kayıtlar için, ekranınızdan (tam ekran, belirli bir pencere veya bir özel bölge) veya web kameranızdan kayıt yapmak isteyip istemediğinize karar verin, bir ses kaynağı seçin ve Record düğmesine basın.

FlashBack Express ücretsiz ekran videosu kaydetme programı

Blueberry Software tarafından geliştirilen BB FlashBack, bir video dersi hazırlamanız gerekiyorsa kullanışlı bir yazılım uygulamasıdır. Bu uygulama, ekranda görüntülenen her şeyi yakalar ve öğretici amaçlı video hazırlamak için mükemmel bir yardımcıdır.

Tools (Araçlar) seçeneğine tıklayarak ses, web kamerası, kayıt modu, kısayollar gibi pek çok seçeneği ayarlamak mümkündür. Programı istediğiniz şekilde kullanmak istiyorsanız, pek çok özelleştirme seçenekleri mevcuttur.

FlashBack Express ücretsiz ekran videosu kaydetme programı

Belirli bir zamanda ekran videosu kaydetme

İhtiyacınız olan her şeye sahip olmayabilirsiniz, ancak FlashBack Express’in en iyi tarafı, ekranınızı belirli bir tarih ve saatte yakalamaya başlamanıza veya belirli bir program çalıştırıldığında başlamasına izin veren planlanmış kayıttır. Bu, kaydediciyi başlatarak ve kaydetmek istediğiniz oyunu veya başka programı başlatarak kendi görüntülerinizi yakalama anlamına gelir. Belli bir süre sonra kaydı otomatik olarak durdurabilirsiniz.

FlashBack Express ücretsiz ekran videosu kaydetme programı

Ayrıca, BB FlashBack de ses yakalama yeteneğine sahiptir. Bu da öğretici videolar oluşturmak istiyorsanız kesinlikle yararlıdır. PC seslerini veya mikrofonunuzla kaydedilen sesleri kaydeder. Ayrıca, web kameranızdan video ve ses de kaydeder.

Kaydedilen videoları YouTube, Blip.tv, Viddler, Revver’a kolayca yüklemek için BB FlashBack’i kullanabilirsiniz. Yada ekran kayıtlarını AVI, SWF veya FLV flash dosyaları olarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Kayıt sırasında özel bir çözünürlük kullanma, düz bir masaüstü arka planı kullanma, simgeleri gizleme ve kayıtlar için dosya boyutunu sınırlama gibi ek seçenekler içerir. Oyun kayıtları için FPS’yi tanımlayabilir, kayıt kalitesini seçebilir veya FlashBack Express’in bu ayarların kendisini belirlemesine izin verebilirsiniz.

FlashBack Express indir

FlashBack Express ücretsiz ekran videosu kaydetme programı, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 sistemleri ile uyumludur.

Windows için FlashBack Express indir (23MB)

Program sayfasından indirin ve ücretsiz lisans kodu alın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir