FocusWriter Türkçe İndir – Ücretsiz yazı yazma programı

FocusWriter, dikkat dağınıklığına neden olan engelleri ortadan kaldıran ve yazı yazmaya odaklanan hafif, taşınabilir ve zengin özelliklere sahip ücretsiz ve Türkçe bir kelime işlemci programıdır. Cilt uygulayabilir, yazı yazabilir ve yazım denetimi ve sekmeli belgeler gibi benzer yazım uygulamalarında bulunmayan özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Kısacası, eğer amacınız çok kapsamlı özellikler değil, sadece etkileyici yazı yazmak istiyorsanız Word alternatifi olarak kullanabilirsiniz.

Artık günümüzde kalem ve kağıt pek kullanılmadığı için, yazarlar bilgisayarları tercih etmektedirler. Bilgisayarda yazı yazmak içinde dikkat dağıtıcı etkenleri ortadan kaldırmak gerekir. Özellikle bilgisayar ekranının kullanımı bu açıdan en önemlisi diyebiliriz. FocusWriter bu anlamda ve bu alanda geliştirilmiş en iyi kelime işlemci, yani yazı yazma programlarının başında gelir. Gelin isterseniz birlikte daha fazlasını görelim.

FocusWriter indir

FocusWriter kelime işlemci uygulaması

Çoğu “dikkati dağıtmayan” yazı araçları, Not Defterinin bir kopyasından biraz fazlasıdır. FocusWriter, genellikle yazım denetimi, sekmeli belgeler, temalar, işinizdeki gerçek zamanlı istatistikler (karakter, kelime, paragraf ve sayfa sayısı) gibi kelime odaklı yazım araçlarının yanı sıra kelime sayılarına veya yazma harcamasına dayanan günlük hedeflere sahip olmayan özellikler sunar. Programın arayüzü karşınızdadır ve sadece yazı yazmak istediğiniz zaman arka planda kaybolur. Bu sayede sadece yazmaya odaklanabilir ve ihtiyacınız olmayan her şeyi ortadan kaldırır.

Biçimlendirme seçenekleri çok sınırlıdır ve tüm masaüstünüzü kaplayarak e-posta bildirimleri, sosyal medya veya saat izleme özelliğinden rahatsızlık duyma riski yoktur. Sanki bir romantik hava var gibi, sadece siz ve klavye kalıyorsunuz geriye.

FocusWriter indir

Temiz ve dikkat dağınıklığını ortadan kaldıran arayüz sunar

FocusWriter’ın arayüzü çok temiz, yazı yazmanızı bekleyen sadece merkezi bir boş sayfa vardır. Temayı (metin renkleri ve duvar kağıdı dahil) varsayılan sevimsiz ahşap görüntüden ilham verici bir şey haline getirebilirsiniz. Merkezdeki kağıdın boyutunu değiştirmenin veya onu kapatabilmenin hiçbir yolu yoktur.

Ekranın kenarlarına imleci getirerek FocusWriter’daki menüler ve ayarlara erişebilirsiniz. En üstteki menü, normal metin düzenleme seçeneklerinin (sıralamada, özel karakterlerde, kalın / italik / altı çizili bulma ve değiştirme) pared-back versiyonunun yanı sıra sözcük değiştirme işlemini düzeltmeye yardımcı olacak birkaç özel araç da içermektedir.

FocusWriter indir

Belli bir süre geçtikten sonra veya belirli bir saatte tetiklenecek alarmları ayarlayabilirsiniz; bu, bilgisayarınızın saati FocusWriter’ın engellediği bir çok ilgisizlikten biri olduğu için çok yararlıdır.

FocusWriter Türkçe indir

FocusWriter kelime işlemci programı ücretsiz, taşınabilir (OS’niz için taşınabilir olmasını sağlayan notlar için benioku dosyasına bakın) ve Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilir.

FocusWriter programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7, Mac OS X 10.10 / 10.11 / 10.12 sistemleri ile uyumludur.

Windows için FocusWriter indir (33 MB)

Windows için FocusWriter Portable indir (42 MB)

Mac OS X için FocusWriter indir (15 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir