Fotoğraflardaki yanlış tarih ve saati düzeltme programı

Dijital kameralar sıklıkla fotoğrafları çekildikleri tarih ve saatle etiketlendirir. Normalde iyi bir şeydir, ancak kamera saati yanlışsa, tüm resimleri senkronize etme konusunda sıkıntı yaşarsınız.

Yüzlerce yanlış tarih ve saat etiketli fotoğraflar büyük bir sorun gibi görünebilir, ancak basit bir çözümü vardır. EXIF ReGenerate programı sayesinde zaman bilgisi yanlış olan tüm resimleri, doğru zamana ayarlamak mümkün olacak. Tümüne uygulama seçeneği ile aynı tarihte çekilen fotoğrafların zamanını tek bir tıklama düzeltmek mümkündür.

Fotoğraflardaki yanlış tarih ve saati düzeltme programı

Fotoğraf çekmeyi çok seviyorsanız, bu sorunla karşılaşmış olabilirsiniz. Bunu düzeltmek için EXIF ReGenerate indirin ve çalıştırın. Program x gün, saat, dakika ve saniye ekleyerek veya çıkartarak tüm resimlere aynı saat farkını uygular ve fotoğrafları tekrar sıraya koyar.

EXIF ReGenerate arayüzü biraz tuhaf gelebilir. Bazı nedenlerden dolayı geliştirici, seçilen resimlerinizi sabit boyutlu bir dikey yığın halinde görüntülemeyi seçmiş ve yalnızca test edilen fotoğraflarınızın ilk altısını görebiliyorsunuz. Diğer resimleri, kaydırarak görebilirsiniz. Programın kötü tarafı, pencereyi tam ekran yapmaması veya yeniden boyutlandırma imkanı sağlamamasıdır.

İşleyişte biraz tuhaf gelebilir. Bir fotoğraf seçin, ayarlaya tıklayıp, yeni bir saat verdikten sonra ayarlaya tıklayın. Hiçbir şey değişmediğini görebilirsiniz. Yani fotoğrafın zamanı hala aynı gözükmekte. Arka planda, EXIF ReGenerate bir ofset hesaplamış olsa da, tümüne uygula seçeneğine tıklarsanız, diğer tüm fotoğrafların zaman ayırma etiketleri güncellenecektir. (Ancak, dosya sistemi tarihleri aynı kalır ve tarih ve saati içeren dosya adları da değiştirilmez.)

EXIF ReGenerate zayıf bir arayüze sahip, ancak çalışıyor ve program birkaç saniye içinde yüzlerce fotoğrafın zamanlarını değiştirmeyi sağlıyor.

EXIF ReGenerate indir

EXIF ReGenerate, fotoğraflardaki yanlış tarih ve saati değiştirme programı, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemleri ile uyumludur.

Windows için EXIF ReGenerate indir (9.4 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir