Fotoğrafları siyah beyaz yapmak için Paint.NET programını kullanın

Fotoğraf çekiminde kalite her geçen gün artsa da, eski veya siyah beyaz görünümlü resimler her zaman ilgi çekici olmuştur. Şuan fotoğraf üzerinde akıllı telefonlar için geliştirilen pek filtre ve efekt uygulaması vardır. Ancak bilgisayar üzerinde işlem yapmak her zaman daha kolay olmaktadır.

Fotoğrafları siyah beyaz yapmak öyle fazla uğraş isteyen bir iş değildir. Tamamen ücretsiz ve Türkçe dil destekli fotoğraf düzenleme programı Paint.NET ile yapmak ise daha kolaydır. Daha önceden akılda kalan Paint.NET basit bir resim düzenleme programını bir kenara atın. Paint.NET ile resmin arka planı şeffaf yapmak veya portre fotoğrafları düzenlemek veya daha bir çok düzenlemeler yapabileceğini harika bir program olmuştur.

Paint.NET ile resmi siyah beyaz yapma

Paint.NET ücretsiz programı indirin ve çalıştırın. Dilerseniz Paint.NET Türkçeleştirme yaparak daha kolay bir kullanım elde edin. Programı açtıktan sonra siyah beyaz yapmak istediğiniz resimleri / fotoğrafları tek tek sürükleyin ve program ekranına bırakın.

‘İnce Ayar’ tıklayın ve sonra ‘Siyah ve Beyaz’ seçeneğini seçin.

 Paint.NET ile fotoğrafları siyah beyaz yapma

İşlemin ardından fotoğrafınız anında siyah beyaz görüntüye dönüştürülecektir. Evet yapacaklarınız bu kadar.

Daha sonra bilgisayarınıza kaydedebilir veya bunun dışında Efektler kısmından, fotoğrafa daha ilgi çekici filtre ve efektler uygulamak isteyebilirsiniz.

 Paint.NET ile fotoğrafları siyah beyaz yapma

Paint.NET neredeyse ücretli programlardan baş edecek fotoğraf düzenleme araçlarına ve özelliklerine sahiptir. Eğer bilgisayarınız için tamamen ücretsiz, Türkçe dil destekli ve en iyi resim düzenleme programı arıyorsanız Paint.NET programını denemenizi tavsiye ederiz.

Paint.Net ile resmin arka planını çıkartıp şeffaf yapın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir