Foxit Reader İndir – Ücretsiz PDF okuma ve oluşturma programı

Foxit Reader, kullanıcıların PDF dosyalarını açmasına ve görüntülemesine olanak sağlayan bir ücretsiz bir PDF okuyucudur. Bu tür dosyalar, basılı belgeleri doğru şekilde temsil etme şekilleri için takdir edilir. Dahası, bu dosyalar genellikle Adobe’nin Acrobat Reader, format oluşturan şirket tarafından yapılan bir program tarafından açılıyor. Ayrıca ücretsiz olmasına rağmen, Acrobat Reader yükleme boyutu ve bellek tüketimi bakımından nispeten hantal bir programdır ve birçok kullanıcı sinir bozucu derecede yavaş bir seçenek bulmaktadır.

Öte yandan Foxit Reader, kaynakların daha az kullanılmasına odaklanır. Adobe programının yaptığı yükleme alanının ve sistem belleğinin bir bölümünü kullanır ve bir PDF dosyası çift tıklandığında oldukça hızlı açılır. Dahası, okuyucunun yaptığı izleme seçenekleri ile aynı aralığı seçebilen sezgisel bir kullanıcı arayüzü sunar.

Foxit Reader – Ücretsiz PDF okuyucu ve oluşturucu

Foxit Reader aslında bir PDF okuyucudan çok daha fazlasıdır. PDF dosyalarını görüntülemenin bir yolunu sunmanın yanı sıra, program PDF dosyası oluşturmak, PDF imzalamak ve ek açıklamalar eklemek için de kullanılabilir.

Foxit Reader indir

Foxit Reader farklı isimlerle Android, iPhone, Windows Phone mobil cihazlar içinde uygun sürümler içermektedir. Aşağıdaki indirme bağlantılardan uygun olan sürümü yükleyebilirsiniz.

Sık kullanılan dosya türlerini kolaylıkla dönüştürmek için Microsoft Office programları (Word, Excel ve PowerPoint dahil) için Foxit Reader eklentileri bulunur ve açabileceğiniz hemen hemen her dosyadan PDF oluşturma imkanı sağlar. Foxit Reader, rakiplerinden uzaklaştırmak için faydalı özellikler içeren bir PDF görüntüleyicidir.

Güvenlik araç kutusu

Favori Foxit Reader özelliklerinden birisi güvenlik araç kutusudur. Yetkisiz komut dosyalarının veri iletilmesini engelleyen kullanışlı JavaScript güvenlik özelliğiyle herkes ilgilenmez, ancak bir PDF dosyasını İnternet’ten indirirken ve orijinalinden emin olmadığınızda çok yararlıdır.

PDF dosyası oluşturma

Taranmış belgelerden PDF dosyaları oluşturma olanağı da inanılmaz derecede yararlıdır, ancak OCR desteğinin olmaması bir anlamda kötüdür. OCR desteğini de Capture2Text gibi ücretsiz OCR programları ile sağlayabilirsiniz.

Foxit Reader indir

Eklenti desteği

Web tarayıcı tarzı eklentileri, Foxit Reader’ın yeteneklerini daha da genişletmek için harika bir yoldur, ancak ücretsiz sürüm, halihazırda kapsanan tüm temelleri içermektedir.

Foxit Reader, belki de en çok özelliklerle dolu PDF okuyucusudur. Güçlü olmanın yanı sıra son derece hızlı olma avantajı da vardır.

Tarayıcı entegrasyonu

Programın kurulumu sırasında tarayıcılarda PDF dosyalarını görüntüleme seçeneği vardır. Bu seçeneği işaretli olarak kalması faydalı olabilir. Tarayıcınızı açarak PDF Viewer eklentisini etkinleştirerek herhangi bir araca ihtiyaca duymadan tarayıcı üzerinden doğrudan PDF dosyalarını görüntülemek mümkün olacaktır.

Foxit Reader bazen PDF dosyalarını doğru şekilde görüntüleme konusunda biraz sorun yaşayabilir. Adobe, PDF dosya biçimini sık sık güncellemektedir, Foxit’in yardımcı programı bazen bu değişiklikler üzerinde biraz geride kalabilir. Buna ek olarak, Adobe bazen belgelenmemiş, Foxit’i bir döngü için atabilen formata özel uzantılar oluşturur. Bununla birlikte, bunlar uygulamada nadiren kullanılır.

Aksi takdirde, Foxit Reader Acrobat’a gerçekten iyi bir alternatif oluşturuyor. Bazı ayarlamalar Acrobat Reader’a zaten rahat olanlar tarafından yapılmalıdır, ancak kullanıcı arayüzü bu öğrenme eğrisinin nispeten kısa olması için sezgiseldir.

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

Daha önce hiç PDF oluşturmadıysanız, işlemler biraz yıldırıcı olabilir ve Foxit Reader’ın arayüzü caydırıcı görülebilir. Görünümü Microsoft Office’ten çok uzak değildir, örneğin çok tanıdık bir şerit araç çubuğu vardır.

Neyse ki, ekran görüntüsüzlüğünü azaltmak için şerit simge durumuna küçültmenin, görüntülediğiniz PDF için arayüzü boşaltmanızın mümkündür. Tam ekran modu ile daha da geliştirilmiştir. Ayrıca, tüm program penceresini, Windows Görev Çubuğundaki bir girdiden daha az alan kaplayan bir sistem tepsisi simgesine en aza indirebilirsiniz.

PDF’leri basitçe görüntüleme konusunda Foxit Reader’a girmek kolaydır. İkinci bir sekme sırası, aynı anda birden çok dosyayla çalışmayı kolaylaştırır ve bu sefer başka bir araç çubuğu – dikey – yer işaretlerinin, içindekiler tablosunun vb. gezinilmesine olanak tanır.

Foxit Reader indir

Foxit Reader ücretsiz PDF okuyucu Windows bilgisayarların yanı sıra Android, iOS (iPhone, iPad, iPod touch) ve Windows Phone sistemlerine uygun versiyonlardan içermektedir. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Foxit Reader sürümü indirin.

Windows PC için Foxit Reader indir (52MB)

Android için Foxit PDF Reader indir (Play Store)

iOS için Foxit PDF Reader indir (App Store)

Windows Phone için Foxit PDF Reader indir (Windows Mağaza)

Foxit Reader Türkçe Yama Nasıl Yapılır?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir