Freemind Türkçe İndir – Ücretsiz zihin haritası oluşturma programı

Freemind, fikirlerinizi yapılandırmanıza, bunları düzenli bir ortama yerleştirmenize ve organize etmenize yardımcı olan ücretsiz ve Türkçe zihin haritalama programı.

FreeMind, yapılandırılmış diyagramlar oluşturmak için açık kaynaklı bir zihin haritalama aracıdır. Yeni ‘düğümler’ oluşturma ve her şeyi organize tutmak için biçimlendirme uygulaması gibi ortak görevler için hızlı klavye kısayollarıyla kullanımı kolaydır.

En temelinde, FreeMind, merkezdeki bir konudan ayrılan diğer düğümlerle bunların her birinden ayrılan tanıdık nokta sistemlerini kullanır. Bununla birlikte, FreeMind, hızlı düzenleme için tıklama ve sürükleme arayüzü, haritalarınızı paylaşma ve haritalar arasında dolaşma olanağı sağlayan HTML desteği ile gerçekten de kendine hayran bırakıyor.

Freemind – Ücretsiz ve Türkçe zihin haritalama programı

Freemind indir

FreeMind zihin haritalama için popüler bir açık kaynak uygulaması haline geldi, çünkü işe yaramayan menüler yok. Arayüz, çeşitli öğe ve nitelikler için mükemmel grafiksel sunum ile temiz bir tasarım sağlar. Her öğenin düzenlenebilir seçeneği vardır ve bunları daha sonra tanımlamak için görsel sunumlar ekleyebilirsiniz. Ayrıca FreeMind ile öncelik numaraları atayabilirsiniz.

Zihin Haritaları, kullanıcılara konularla etkili düşünme yolları bulmaya ve daha büyük resme bağlantı oluşturmalarına yardımcı olur. FreeMind, ticari zihin haritalama araçlarında yaygın olan sekmeler, düğmeler ve diğer gösterişli arayüz öğelerinden yoksun olsa da, FreeMind hala üst sınıf akıl haritalama yazılımıdır. Birçok kişi bu uygulamayı diğerlerinden daha fazla tercih etmesinin nedeni, erişilebilir kontrol ve mükemmel çapraz platform uyumluluğundan kaynaklanmaktadır. Ekip, programın Windows, Mac OS ve Linux’u desteklediğini belirtti. Ayrıca, Android ve iPhone mobil platformları için FreeMind’i kullanabilirsiniz.

FreeMind’in üstünlüğü, az öğrenme gerektiren basit kontrol sistemidir. Bununla birlikte, sorunlarla karşılaşırsanız, yardım alabileceğiniz mükemmel dokümantasyon sağlayan SSS’yi kullanabilirsiniz. Hiç bir zihin haritası oluşturmadıysanız, anlaşılması kolay yazılımlarla başlamak istersiniz. FreeMind’in estetik bir çekiciliği yoktur, bu da süreci basitleştirmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, FreeMind daha sonra kullanmak istediğiniz bir şey yapmış olabileceğinizi anlıyor ve böylece FreeMind’in harita dosyalarını diğer programlara almanıza izin veriyor.

FreeMind, zihin haritalama sürecini olabildiğince sezgisel hale getirmek için tasarlanmış Java tabanlı bir uygulamadır.

Freemind indir

Kullanımı ve kullanıcı arayüzü

FreeMind, ilk bakışta basit bir program gibi gözükür, ancak derinlemesine kullanmaya başladığınız zaman ne kadar güçlü olduğunu göreceksiniz. Bir düğmeden diğerine uzanan dalların mantıksal bir sırada sunulmasını sağlamak için, program otomatik olarak bu dalları kaydırır veya dilerseniz kendiniz manuel olarak taşıyabilirsiniz.

Zihin haritası düğmeleri grup halinde düzenleyerek haritanızı organize edebilir ve kolayca dalları daraltabilirsiniz. Aynı düğmelerden oluşturmak için kopyalayabilir, başka bir yere yapıştırabilir ve sürükleyerek taşıyabilirsiniz. Elbette hepsinin biçimlerini korunmaktadır. Yani anlayacağınız nasıl ki, zihninizde her şey sizin kontrolünüzde ise, bu program ile de her şey sizin kontrolünüzde olacak.

Programın en faydalı özelliklerinden biri de, HTML bağlantı desteği sayesinde çevrimiçi malzemeleri kolayca haritanıza ekleyebilir veya hazırladığınız haritaları İnternet’te kolayca paylaşmak için HTML biçiminde kaydedebilirsiniz. Bunun yanı sıra, bir roman, makale veya herhangi bir yazma görevini planlamak için bilgisayarınızın başka yerindeki dosyaları da bağlamayı sağlar.

FreeMind tüm haritaya veya dallara uygulanabilir DES şifreleme desteği vardır ve harita üzerinde çalışırken yanlışlıkla veri kaybına karşı otomatik bir yedekleme işlevi içermektedir.

Tüm bu özellikler hala bana yetmiyor diyorsanız, eklentilerle programın özelliklerini ve kullanımını daha da genişletebilirsiniz. Örneğin, düğümlere hatırlatıcılar eklemenize olanak tanıyan mükemmel bir zaman yönetimi eklentisi bulunur. Birden fazla göreve ayrılması gereken büyük projeler için idealdir. FreeMind eklentiler sayfasına gidebilir ve istediğiniz eklentiyi indirebilirsiniz.

Freemind Türkçe indir

Freemind ücretsiz ve Türkçe zihin haritası hazırlama programı Windows, Mac OS X ve Linux sistemleri ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Freemind sürümü indirin.

Windows için Freemind Türkçe indir (28MB) SVG ve PDF dışa aktarma özelliği olmayan daha küçük bir sürüm.

Windows için Freemind Türkçe indir (36MB) Her şey dahil olan versiyon

Mac OS X için Freemind Türkçe indir (88MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir