Fritz!App WLAN ile Android WiFi Hızını Ölçme ve Test Etme

Android telefon ile bağlandığınız WiFi hızını ölçmek veya test etmek ister misiniz? Fritz!App WLAN uygulaması ile Android cihazlardan kolayca WiFi hızını test edebilir ve grafiksel olarak görüntüleyebilirsiniz.

Yaşadığınız yer bağlı olarak, kablosuz bir ağ kurmak, yönlendiriciyi takmak ve cihazlarınızı ağa bağlamak kolaydır. Ancak, bilgisayar veya mobil kullanıcılar bir kablosuz modeme bağlandığında, bağlantı hızından şikayet etmektedirler. Bir kablosuz ağın en iyi duruma getirilmesine ilişkin İnternet üzerinde pek çok tavsiye bulabilirsiniz. Kullanılmış kanalları kontrol edin ve civardaki en az sayıda erişim noktası tarafından kullanılan kanallara geçin. Desteklenen bir kablosuz tekrarlayıcı veya yönlendirici için daha güçlü bir anten satın almak için tavsiyeler de alabilirsiniz.

WiFi Hızını Nasıl Arttırabilirim? WiFi Hızlandırmak için İpuçları

Fritz!App WLAN

Fritz! App WLAN, Android cihazlar için ücretsiz bir uygulama olup, WiFi ağların hızını ölçmek için kullanabilirsiniz.

Uygulama her türlü kablosuz ağ ile çalışır ve bir Fritz yönlendirici gerektirmez. Android cihazının bağlandığı kablosuz ağ hakkındaki bilgileri görüntüler.

Measure WiFi Throughput‘ üzerine dokunarak hız testini başlatabilirsiniz. Uygulama, durdurma düğmesine dokunana kadar hız testini sürekli olarak çalıştırır. ‘Report’ düğmesine dokunduğunuzda WiFi hız testi, sinyal gücü ve bant genişliği kullanımını gösterir.

Kablosuz yönlendirici veya erişim noktasının yakınında bir temel test çalıştırabilir ve daha sonra çıktı ve sinyal gücünü test etmek için diğer odalardaki ek testler veya dışarıda testler yapabilirsiniz.

İlk test serisini çalıştırdıktan sonra, antenin kanalı ve yönü, alımı iyileştirip arttırıp arttırmadığını görmek için yönlendiricinin ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu, sizin tarafınızdan ölçülmesi gerekir, ancak WiFi çıkışı için en iyi ayarları belirlemenize yardımcı olur.

Bağlantı sekmesi sinyal için en iyi kanalı bulmanıza yardımcı olur. Cihazın aldığı tüm kablosuz sinyalleri gösterir ve bir grafikte görüntüler. Farklı yerlerde yeni sinyaller alınabileceğinden, kablosuz ağ erişimini gerektiren her yerde kanalları kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Uygulama 2.4 GHz ve 5 GHz sinyallerinin kuvvetini görüntüler; 5 GHz şebekeleri için grafiği görüntülemek için sayfada ilerleyin. Fritz! App WLAN’ın bağlantı sayfası, cihazı açtığınızda cihazın aldığı tüm kablosuz ağları listeler. Bilinen / 2,4 GHz / 5GHz şebekeleri görüntülemek, isim veya ortalama dBm ile sıralamak için filtreleme seçeneklerini destekler.

Özellikle birden fazla WiFi ağa erişiminiz varsa, girişte bir WiFi ağı seçmeniz gerekiyorsa faydalı olabilir. Listelenen ağlardan herhangi birine doğrudan uygulama içinden bağlanabilirsiniz.

Uygulama, yukarıda belirtilenlerden başka ek özellikler ile birlikte gelir. WPS’yi, QR kodlarını kullanarak kablosuz bilgilerin taranmasını, NFC’yi ve ev ağ cihazları için taramayı destekliyor.

Fritz! App WLAN, Android cihazları için WiFi hızını test etmek ve kullanıcılara en iyi erişim noktası ve ayarlarını bulmada yardımcı olmak için kullanışlı bir uygulamadır.

Android için Fritz! App WLAN uygulamasını indir (Google Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir