Game Fire: PC oyunlarını optimize etme ve hızlandırma programı

Video oyunları oynarken, özellikle bir Windows 10 PC’de, dikkate alınması gereken çok şey var. En önemli husus, donanımın yeterince güçlü olup olmadığıdır ancak bu durumda bile, birçok durumda hala optimizasyona ihtiyaç duyulmaktadır. Game Fire olarak bilinen bir program, ayarları manuel olarak karıştırmak istemeyen PC oyuncuları için hayatı kolaylaştırabilir. Birkaç tıklamayla oyunculara zamandan tasarruf sağlar.

Windows bilgisayar oyunları hızlandırmak için ilk önce sistemin oyunlara uygun optimize edilmesi gerekir. Game Fire’da PC oyunları optimize etmek ve hızlandırmak için gerekli ayarlamaları yapacak.

Game Fire oyun hızlandırıcı

Bu programın iki versiyonu olduğunu unutmayın. Biri ücretsiz, diğeri de ücretli. Beklendiği gibi, pek çok özellik bir ödeme duvarının arkasına kilitlenmiş durumda.

Ücretsiz sürümü ile kullanıcılar favori oyunlarını arayıp bir listeye ekleyebilirler. Oyuncular birçoğunu doğrudan listeden başlatabilir, ancak pek çoğunun bu avantajından yararlanacaklarından şüpheliyiz. Ek olarak, Sistem Performansı kontrol edebilir ve hepsine ana ekrandan erişilebilen Süreç Optimize Edici özelliğinin tüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şimdi, sisteminiz hakkında bir rapor elde etmek istiyorsanız, en üstteki System Diagnostics seçeneğini tıklamanız önerilir. Bilgisayar sisteminizin hızına bağlı olarak, raporun işlenmesi biraz zaman alabilir.

Game Fire’da Oyun Modunu açma

Her şeyi kontrol ettikten sonra, şimdi biraz performans kazanmanın zamanı geldi. “Turn on Game Mode” yazan büyük düğmeye basmanız yeterlidir. Buradan yazılım kullanıcıya çeşitli hizmetleri ve görevleri askıya alma seçeneği sunacaktır.

Bu hizmetler genellikle web tarayıcısı ve arka planda çalışan programlar gibi etkin uygulamalar olur. Bunlar kapatıldıktan sonra, video oyunları RAM gibi daha fazla sistem kaynağına ve CPU’dan gelen daha fazla işleme erişebilecek.

Bu bölümden, tek tek kapatmak istediklerinizi seçebilir veya “Check All” yi tıklayarak her kutuyu kontrol etmeniz yeterlidir. Bundan sonra, OK (Tamam) butonuna basınız ve Game Mode (Oyun Modu) aktif hale getirilecektir.

Özelliklerin çoğunun ücretli Pro sürümü gerektirmesi nedeniyle burada yapılacak çok şey yok. Aslında, Game Fire Pro’nun bir bilgisayara yaptığı birçok değişiklik manuel yapılabilir.

Game Fire indir

Game Fire oyun optimize etme ve hızlandırma programı, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 32-bit ve 64-bit sistemler ile uyumludur. Game Fire ücretsiz sürümü aşağıdaki bağlantıdan indirin.

Windows için Game Fire indir (9MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir