Geekbench İndir – PC, Mac, Android ve iOS için performans testi programı

Geekbench 4, Windows, Mac, Linux, iOS ve Android cihazların performansını test etmek için kullanabileceğiniz Benchmark testi programı.

Geekbench, CPU ve RAM bellek performansınız hakkında hızlı bir şekilde bilgi edinmek için yardımcı olacaktır. Sadece bilgisayarlar değil, Android ve iPhone cihazınızın işlemci ve RAM bellek testini yapmak için faydalı bir uygulamadır.

Sisteminizde overclock (hız aşırtma) yapmak istiyorsanız, sisteminizin ne kadar ekstra hız çektiğini ortaya çıkarmak için Geekbench yardımcı olacaktır. Bir arkadaşınızın bilgisayarını ve akıllı telefonunu satın almayı düşünüyorsanız, bu program sayesinde ne kadar hızlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Geekbench sonuç tarayıcısını kullanarak test sonuçlarını çevrimiçi karşılaştırmak mümkündür. Bu sayede, benzer cihazlara göre hızınız için bir ölçü elde edebilirsiniz.

Geekbench ile PC ve akıllı cihazların performansını test etme

Daha önceden herhangi bir benchmark (karşılaştırma) programı kullandıysanız, bazı karşılaştırma ölçütlerini ayarlamanız gerekiyordu. Geekbench, sizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır ve herhangi bir ayarlama yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Tek yapmanız gereken, Geekbench indirmek, çalıştırmak ve test işlemini başlatmaktır. İki ayrı test çalıştırmanız gerekiyor. Run CPU Benchmark düğmesine tıklayarak CPU testini başlatabilirsiniz. Test işlemi bittikten sonra, varsayılan tarayıcıda test sonuçlarını görüntüler. Kullanıcı hesabı kaydı yapabilir ve diğer kullanıcıların test sonuçları ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bunu yapmak da herhalde zor değildir. Geekbench ile sisteminizin performansını test ettikten sonra bir puan verir. Daha sonra, CPU performansını, bellek ve bellek bant genişliği hızlarını görmek için yakınlaştırabilirsiniz. Bundan daha fazlasını istiyorsanız, bu rakamları hesaplamak için kullanılan bireysel testleri görebilirsiniz. Böylece RAM için hem sıralı okuma hemde yazma hızını göreceksiniz.

Geekbench 4, sistem performansını ölçer ve sistemin gerçek gücünü gösterir. Mobil cihazınız veya masaüstü bilgisayarınız ne kadar güçlü? İşler sıkıştığında nasıl performans gösterecek? Bunları öğrenmek için Geekbench programını deneyin.

Çapraz platform karşılaştırmaları için hazırlanan Geekbench 4, cihazlar, işlemci mimarileri ve işletim sistemleri arasında sistem performansını karşılaştırmanıza olanak tanır. Geekbench 4, Android, iOS, macOS, Windows ve Linux’u desteklemektedir.

Yeni Compute Benchmark ile GPU’nuzun hesaplama performansını ölçün. Geekbench 4, görüntü işleme yönteminden bilgisayar görüntüsüne, sayı ölçmeye kadar ilgili ve karmaşık zorlukları kullanarak GPU’nuzu test eder.

Geekbench 4.2.0 indir

Geekbench ücretsiz CPU, RAM ve GPU test etme ve karşılaştırma programı Windows PC, Mac OS X, Linux, Android ve iOS sistemler için kullanılmaktadır. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Geekbench sürümü indirin. Programın deneme sürümüdür ayrıca iOS için satın almadan deneme imkanı yoktur.

Geekbench 4 Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, macOS 10.10.5 ve üzeri, Ubuntu 14.04 LTS ve üzeri, iOS 9.0 ve üzeri, Android 5.0 ve üzeri sistemlerle uyumludur.

Windows PC için Geekbench indir (76 MB)

Mac OS X için Geekbench indir (82 MB)

Linux için Geekbench indir (66 MB)

Android için Geekbench indir (Play Store)

iOS için Geekbench indir (Apple App Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir