Animasyonlu grafikler oluşturmak için en iyi 3 GIF yapma ve düzenleme sitesi

GIF yapmak ve paylaşmak günümüzün en popüler işlerinden birisi olmuştur. Kısa hareketli resimleri tanımlayan GIF görüntüler hazırlamak istiyorsanız, yardımcı olacak bazı araçları paylaşmak istiyoruz.

Çevrimiçi bir GIF oluşturmak istiyorsanız, GIF metin eklemek veya YouTube videosundan bir GIF yapmak ve düzenleme araçları harika animasyonlu grafikler oluşturmanıza imkan sağlar. Bu yazımızda, Ezgif, ImgFlip ve Gifs gibi web hizmetlerine göz atacağız. Programsız GIF hazırlamak isteyenler için faydalı olacaklarını düşünüyorum. Zaten, hareketli GIF resimleri paylaşmak için yapıyoruz. Bu web uygulamaları sayesinde kolayca GIF’ler hazırlayın ve anında istediğiniz yerde paylaşın.

Online GIF yapma ve düzenleme araçları

Animasyonlu resimler hazırlamak için 3 web hizmetini göstereceğiz. Sizinde bu konuda katkınız olmasını istiyorsanız yorumlarınızı bekliyoruz.

1] Ezgif

Ezgif.com, kısa sürede animasyonlu grafikler hazırlamak için en iyi GIF yapma ve düzenleme araçlarından biridir. Videoyu GIF’e dönüştürüp, mevcut bir GIF görüntüsünü kırpma, bir GIF’e çeşitli efektler ekleme, bir GIF görüntüsünün hızını değiştirme, bir görüntüyü bölme, animasyonlu WebP’yi oluşturma ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanıyan çok kullanışlı işlevler bulunur.

Videodan WebP görüntüler yapma, WebP görüntüleri PNG, JPG veya GIF’e dönüştürebilirsiniz. Üstelik bir GIF’e çeşitli renk efektleri eklemenize yardımcı olan renk filtreleri var. Bunun yanı sıra, GIF görüntüsünün boyutunu azaltmaya yardımcı kullanışlı bir araçta içerir.

2] ImgFlip

ImgFlip.com pek çok işlevsellik sunmaz, ancak bir görüntünün yanı sıra bir videodan GIF oluşturmanıza da yardımcı olur. Bir videodan küçük bir bölüm kesip boyutu, hızı, kaliteyi vb. değiştirmek mümkündür. Ayrıca, özel metin ekleyebilir, mevcut GIF’i döndürebilir, oynatma sayısını ayarlayabilirsiniz, arka plan rengi, başlık ve daha fazlası. Bu web uygulamasının tek dezavantajı, hazırlanan GIF görüntülere filigran eklemesi ve bir premium hesap satın aldıktan sonra filigranı kaldırmasıdır.

3] Gifs

Bu, YouTube videonun yanı sıra bir Instagram video, Vine, vb. üzerinden GIF oluşturmak için en iyi araçlardan biridir. Fonksiyonlardan konuşursak; başlık / metin, çıkartma, kırpma, GIF çevresinde kenar boşluğu oluşturma, belirli bir bölümünü bulanıklaştırma, renkleri ters çevirme, parlaklığı / kontrastı ayarlama vb. ekleyebilirsiniz.

Gifs.com, GIF’i ileri geri oynatmaya olanak tanıyan Ping Pong denilen üç deneysel özelliği vardır, hızı değiştirmenize yardımcı olan Wrap ve Sticker Maker. Gif’lerle ilgili tek sorun, hazırladığınız GIF görüntülere filigran eklemesidir.

GIF’lerle ilgili diğer yayınlara da göz atabilirsiniz:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir