GifCam: Masaüstü ekran kayıtlarını GIF olarak kaydetme programı

GifCam, masaüstü ekran kayıtları yapmayı ve bu kayıtları GIF olarak kaydetmeyi sağlayan ücretsiz bir program. Yani bilgisayar masaüstünde oynatılan herhangi bir şeyi kolayca hareketli GIF görüntüler olarak kaydedebilirsiniz.

GifCam, GIF’ler oluşturma ve değiştirme imkanı sağlayan bir uygulamadır. GIF’ler, İnternet’in her yerinde bulunabilen hareketli görüntülerin popüler formlarıdır. Bu yazılım paketi, ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Ayrıca, uygulamanın diğer benzer sürümlerinde bulunmayan çok çeşitli işlevler sunar.

GifCam ile kolayca GIF kaydetme

GifCam indir
GifCam, masaüstü ekran kayıtlarını GIF olarak kaydetme programı.

GifCam, geleneksel bir kameranın kullanıldığı şekilde kullanılabilir. Uygulamayı kullanmak için yapmanız gereken tek şey, pencereyi değiştirmek ve kaydetmek istediğiniz belirli video görüntüsü üzerine sürüklemektir. Gerekli çerçeveleri eninde sonunda yakaladıktan sonra kayıt işlemini durdurabilirsiniz. GifCam’in yeni sürümünün sunduğu bir özellik, klavye girişlerinin desteklenmesidir. Bu işlev, özellikle değiştirdiğiniz görüntüye belirli bir yükseklik veya genişlik eklemek isterseniz kullanışlıdır. Görüntüye yaptığınız değişikliklerden memnun olduğunuzda, GIF dosyasını başka herhangi bir dosyayı kaydeder gibi kaydedebilirsiniz.

Kolay ve eğlenceli animasyonlu GIF’ler yapın

GifCam, GIF’leri değiştirmek için tasarlanmış bir uygulamadır. Bununla birlikte, çok sayıda diğer amaçlar için kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızın ekranında kolayca video kaydedebilir veya animasyonlu resimler oluşturabilirsiniz. GifCam’ı kullanırken, resim içinde de yazı ekleyebilirsiniz.

Herhangi bir resim veya fotoğraf düzenleme programına aşina olmasanız bile, GifCam ile kolayca hareketli GIF resimler elde etmek mümkündür. Fazla bellek kullanmadığı için bilgisayarı yavaşlatmadan hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz.

GifCam, tüm pencerelerin üstünde kalacak bir özelliğe sahiptir, böylece taşınabilir ve istediğiniz alanı kaydetmek için yeniden boyutlandırabilirsiniz.

GifCam önceki kareyi bulduğunda kayıt yaparken yeni bir kareyi ekleyip GIF boyutunu arttırmak yerine otomatik olarak gecikme ekler (çerçevenin ekranda kalması milisaniye) otomatik olarak eklenir.

Buna ek olarak GifCam, yeşil çerçeveyi karşılaştırarak yeşil şeridi (şeffaf piksel) çizer ve sadece çok sayıda piksel tasarruf sağlayan farklı pikselleri çizerek tüm kareyi çizmez.

GifCam Kullanımı

GifCam indir
GifCam ile kayıt seçeneklerini belirleyin

GifCam ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Yükleme yapmadan direkt çalışacaktır. Karşınıza çıkan ekran, web kamerası ile kaydedilecek alanı göstermektedir. Pencere kenarlarından bu boyutu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

GifCam indir
GifCam, ekrandaki herhangi bir şeyi kaydedin ve GIF olarak kaydedin.

Rec düğmesinin yanındaki ok simgesine tıklayarak kaydedilecek alanla ve fare imlecinin görünmesi ile ilgili ayarlamaları yapabilirsiniz. Hazır olduğunuzda, kaydı başlatmak için “Rec” düğmesini tıklayın veya tek bir kareyi kaydetmek için “Frame” düğmesine tıklayın.

Kayıt işlemi bittikten sonra Save düğmesine tıklayarak kaydı sonlandırın ve bilgisayara kaydedin.

GifCam indir

GifCam web kamerasından GIF kaydetmeyi sağlayan ücretsiz program, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemleri ile uyumludur.

Windows için GifCam indir (0.7MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir