Gmail’de E-postalar Nasıl Engellenir?

Gmail’de istenmeyen kişilerden veya adreslerden gelen e-postaları engellemek için yardımcı olacağız. Gmail, en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden biridir. Google, Gmail için spam engelleme özelliğini daha da geliştirse de, istenmeyen e-postaları engelleme de tamamen yeterli olamıyor.

Sadece gelen kutunuza gelen spam e-postalar değil, Facebook’tan, bankanızdan ve kayıt olduğunuz çevrimiçi hizmetlerden gelen bildirim e-postaları can sıkıcı olabiliyor. İstemediğiniz e-postaların gelmesini engellemek ister misiniz? Neyse ki, Gmail, ilgilenmediğiniz veya istemediğiniz adreslerden gelen e-postaları engellemeyi kolaylaştırır.

Gmail’de E-postalar Nasıl Engellenir?

Gamil hizmetinde e-postaları engellemek için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Adım: Google.com/gmail adresine gidin ve Google Hesabı kimlik bilgilerinizi girerek, Gmail hesabına giriş yapın.

2. Adım: Engellemek istediğiniz kişilerin, işletme adreslerinin veya engellemek istediğiniz bir e-posta bulun.

3. Adım: E-postayı açın ve gönderenin adı / adresi ile aynı satırdaki aşağı oku tıklayın.

4. Adım: “[Gönderenin adı / adresi]” adlı göndereni engelle seçeneğini seçin. Artık, bu kişiden veya hesaptan gelecek e-postalar engellenecek.

5. Adım: Bu e-posta adresini engelleyin penceresinde Engelle düğmesine tıklayarak, o adresten gelecek olan e-postalar spam olarak işaretlenecek.

Gmail’de e-postaların engellenmesini kaldırma

Yanlışlıkla yanlış kişileri engellerseniz, endişelenmeyin, durumun düzeltilmesi kolaydır. Aşağıdaki adımları uygulayarak, engellediğiniz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz.

1. Adım: Gmail’i açın ve sağ üst köşedeki dişli çark simgesini tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.

2. Adım: Sayfanın üst kısmındaki Filtreler ve Engellenen Adresler sekmesini tıklayın.

3. Adım: Aşağıdaki e-posta adresleri engellendi. Bu adreslerden gelen iletiler Spam etiketinde görünecek, seçeneği altında engellenen adresleri göreceksiniz.

4. Adım: Engellemesini kaldırmak istediğiniz adresin yanında yer alan engellemeyi kaldırın seçeneğine tıklayın. Birden fazla adresin engellemesini kaldırmak istiyorsanız tek tek seçin ve Seçilen adreslerin engellemesini kaldır düğmesine tıklayın.

İstemediğiniz e-posta adreslerinden veya kişilerden gelen e-postaları engelledikten sonra, bunlardan gelen e-postalar doğrudan Spam klasörüne gelir. Maalesef, adreslerden gelen e-postaları tamamen engellemek mümkün değil.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir