GOM Cam ile Ekran, Oyun ve Web Kamerası Video Kayıt Programı

GOM Cam, Windows için yüksek performanslı çok yönlü ücretsiz video kayıt programıdır. Bu programı kullanarak nasıl yapılır videoları yapmak için Windows PC’nizin masaüstü etkinliğini kaydedebilir, en sevdiğiniz PC oyunlarında oyun oynamaları kaydedebilir, web kamera veya başka bir video cihazını kullanarak bilgisayarınıza bağlı videoları kaydedebilirsiniz ve öğrencileriniz için video konferansları hazırlayabilirsiniz.

GOM Cam, videoları yaygın olarak kullanılan MP4 codec bileşenlerini kullanarak kaydeder ve bu videolar Youtube’a veya herhangi bir video paylaşım web sitesine doğrudan yüklenebilir.

GOM Cam: Ücretsiz video kayıt programı

GOM Cam indirin, kurulumunu yapın ve ilk defa başlattığınızda, her şeyin nerede olduğunu gösteren çok bilgilendirici bir ekran gösterir. Sol tarafta, neleri kaydetmek istediğinizi (bilgisayar ekranı, web kamerası, oyun) seçebileceğiniz veya Microsoft PowerPoint belgelerini kullanarak ders videoları hazırlamak gibi dört seçenek bulunmaktadır.

Web kamerası tüm video giriş cihazlarını kullanarak seçildiğinden dijital kamera veya TV tarayıcı kartı gibi bağlı herhangi bir video cihazından video akışları kaydetmek için aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Kayıt için bir kaynak seçtikten sonra, kaynak türüne göre farklı seçenekler görüntülenir. Ekran yakalaması için, kaydetmek istediğiniz masaüstü ekran alanını seçmeniz ve daha sonra kaydı başlatmanız gerekir. Web kamerası için, seçilmesi gereken video yakalama cihazlarının bir listesi gösterilir ve daha sonra kayıt başlatılır. Her türlü kaynak için hem video akışlarını hem de sesi kaydedebilirsiniz.

Kaydı durdurduğunuzda, kaydedilen videolar Windows kullanıcı profili klasörünüze MP4 video dosyaları olarak kaydedilir. Bu videoları herhangi bir video oynatıcıda oynatabilir, bunları Youtube’a, Facebook’a veya başka herhangi bir video paylaşım web sitesine yükleyebilirsiniz.

GOM Cam, Windows kullanıcıları için kullanımı kolay video kayıt uygulamasıdır ve bir video kayıt programından isteyebileceğiniz tüm özelliklere sahiptir. Ücretsiz sürümünde 10 dakika kayıt sınırlaması var.

Farklı çözünürlüklerde ekran videosu kaydetme

PC masaüstü ekranındaki her şeyi video olarak kaydetmek için yardımcı olan araçtır. Ekran videolarının yanı sıra, ses çıkışlarını da kaydederek daha güzel videolar oluşturmanızı sağlar. Tanıtım videoları veya nasıl yapılır videoları hazırlamak isteyenler için çok faydalı olacaktır.

Web kamerasından video kaydedin veya fotoğraf çekin

Masaüstü bilgisayarınıza bir web kamerası bağlayarak veya dizüstü bilgisayarınızda bulunan web kamerası ile görüntülenen her şeyi video olarak kaydetmenizi sağlar. Videonun yanı sıra, web kamerasından fotoğraf çekme seçeneği sunar. Birden fazla web kamerası bağlarsanız, çeşitli görüntüleri tek bir videoya eşleyebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir resimle video arka planını doldurabilir ve renk tuşu işlevini kullanarak komik videolar oluşturabilirsiniz.

Oyun videosu kaydetme

Bilgisayarınızdan Direct-X / Open GL tabanlı veya çevrimiçi oyunlar oynarken, PC ekranınızdaki oyun görüntülerini kaydedebilirsiniz. Sevdiğiniz oyunları başkalarına göstermek veya oyunun bölümünün nasıl geçildiğini göstermek veya herhangi bir amaçla oyun videoları kaydedebilir ve kolayca paylaşabilirsiniz.

Oyunu açtıktan sonra, GOM Cam programını açın ve soldaki Game düğmesine tıklayın. Program oyunu algılayacaktır ve kayıta başlamak için F12 tuşuna basmanızı veya oyun kayıt ekranındaki kaydet düğmesine tıklayarak kaydı başlatabilirsiniz. Ayrıca kaydı otomatik kapatma seçeneği vardır. FPS sorunu yaşadığınız oyunlar içinde bir FPS seçeneği vardır.

Ders videoları kaydetme

Microsoft PowerPoint belgelerini kullanarak ders videoları hazırlamak isteyenler için harika bir özelliktir. Lecture düğmesine tıklayın, kayıt seçeneklerini göreceksiniz. PowerPoint dosyasını eklemeniz gerekir. Eğer PowerPoint dosyası yoksa herhangi bir şey yapamazsınız.

GOM Cam indir

GOM Cam ücretsiz video kayıt programı, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 32-bit ve 64-bit sistemler ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan GOM Cam sürümü indirin.

Windows 32-Bit için GOM Cam indir (24 MB)

Windows 64-Bit için GOM Cam indir (26 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir