Google, Android için Datally mobil veri tasarrufu uygulamasını başlattı!

GoogleAndroid işletim sistemi için yeni veri kaydetme uygulaması olan Datally mobil veri tasarrufu ve WiFi uygulamasını yayınladı. Datally, Android 5.0 veya sonraki sürümlerde çalıştıran bir cihaz gerektirir ve genel kullanıma sunulmuştur. Google, Datally uygulamasının Android kullanıcılarının mobil veri bağlantılarını kullanırken veri kaydetmelerine yardımcı olacağını umuyor olsa da, bir sıkıştırma veya proxy tipi çözüm değildir.

Datally, mobil verileri kaydetmeye yardımcı olan bazı özellikleri destekleyen –bazı uygulamaların gerçek zamanlı olarak veri kullanımını engellemesi ve önerilen kamu WiFi ağlarına bağlanması– bir analiz uygulamasıdır.

Şirket, bu yılın başında bu uygulamanın sınırlı bir beta testini uyguladı ve kullanıcıların uygulamanın kullanımında ortalama mobil verilerin yaklaşık %30’unu kurtardığını belirtti.

Datally ile mobil veri tasarrufu sağlayın

Google, Datally uygulamasını üç ana şey düşünerek tasarladı:

  • Android kullanıcılarının veri kullanımını daha iyi anlamalarına yardımcı olma.
  • Android kullanıcılarına, daha iyi veri kontrolünde yardımcı olma.
  • Veri kaydetme.

Datally uygulaması, Android cihazda kullanılan mobil verileri takip eder. Verileri kaydeder ve hangi programın verileri kullandığını belirtir. Google, Datally uygulaması ile halka açık kablosuz ağlarını kullanan bir Veri Tasarrufu özelliği ekledi. Etkinleştirildiğinde, Veri Tasarrufu arka plan veri kullanımını engelleyecek ve aynı anda gerçek zamanlı olarak izleyecektir.

Uygulama, cihazın bildirim alanına, mobil verileri kullanan uygulamalar hakkında bilgilendiren bir kabarcık görüntüler ve kapatmak için de seçenek sunar.

Datally, genel WiFi ağları hakkında bilgi verir ve bunları mobil veri yerine WiFi kullanacak yer bulmanıza yardımcı olur.

Son seçenek, telefonun algılayıcılarının aldığı kamuya açık kablosuz ağları almamakla birlikte, herkesçe bilinen kablosuz ağları önermektedir. Kablosuz ağları uygulama içinden derecelendirebilir ve kullanıcılara önerilerde bulunurken Google’ın bu bilgileri kullandığı anlaşılıyor.

Datally uygulaması, telefon, SMS ve konum için izin gerektirir. Bunları kabul etmezseniz kurulum yapılmaz. Ayrıca, tam işlevselliğini kullanabilmeniz için cihazdaki bazı diğer özelliklere de erişim gerekir.

Son olarak;

Datally, Android için bir analitik ve veri tasarrufu uygulamasıdır. Çalıştırdığınızda mobil veri kullanımı hakkında bilgi görüntüler ve uygulamaların mobil veri kullanımını kontrol etmek ve genel kablosuz ağları bulmak ve bağlanmak için kullanılabilir.

Android için Datally uygulamasını indir (Play Store)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir