Google Chrome eklenti yüklenemedi hatası çözümü

Google Chrome, en iyi tarayıcı ve göz atma yöntemlerinden biri olmasına rağmen hatasız olduğunu göstermez. Google Chrome’u başlatırken veya kullanırken, eklenti yüklenemedi hata mesajı alabilirsiniz ve tarayıcınızın bazı özellikleri düzgün çalışmayabilir. Eklentiler daha iyi bir kullanıcı deneyimi elde etmenize yardımcı olduğundan bu sorunu düzeltmek gerekiyor. Bilgileriniz için, bu belirli hata genellikle Adobe Flash Player eklentisi veya daha özel olarak PepperFlash nedeniyle ortaya çıkar.

Chrome eklenti yüklenemedi hatası

Başlamadan önce, Google Chrome tarayıcısının en yeni sürümünü yüklediğinizden ve yüklü tüm eklentilerin güncel olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca, yüklenmeyen eklentinin, çalıştırılmasına izin verildi olarak ayarlandığından emin olun.

Bu hatayla karşılaşırsanız, sorunu nasıl çözebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

1] Bileşenleri güncelleyin

Chrome tarayıcısında, adres çubuğuna chrome://components yazın ve Enter tuşuna basın. Burada Adobe Flash Player için Güncellemeleri Denetle düğmesini tıklayın.

2] pepflashplayer.dll dosyasını yeniden adlandırın

Bu sorun Pepper Flash nedeniyle oluşabilir, pepflashplayer.dll dosyasını yeniden adlandırmayı deneyebilir ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Dolayısıyla aşağıdaki yolu takip edin:

C:\Users\<Kullanıcı-Adı>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\PepperFlash

PepperFlash klasöründe, bazı sürüm numaralarına sahip başka bir klasör bulacaksınız. Bu klasörü açın ve pepflashplayer.dll adlı bir dosya göreceksiniz. Dosya adını başka bir şeyle değiştirmelisiniz – örneğin, pepflashplayerold.dll.

Bunu yaptıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

3] PepperFlash klasörünü silin

Yukarıda bahsedilen çözüm işe yaramazsa, tüm PepperFlash klasörünü sisteminizden kaldırmayı deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için, aşağıdaki klasöre gidin:

C:\Users\<Kullanıcı-Adı>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

User Data klasöründe, PepperFlash klasörü görürsünüz.

Tamamıyla silmeniz ve tarayıcınızı yeniden başlatmanız ve sorununuzu çözüp çözmediğini kontrol edin.

Genel olarak, bu hata iletisini başka bir eklenti için alırsanız, eklentiyi tamamen kaldırıp, sonra tekrar yükleyip yardımcı olup olmadığına bakmanız en iyisidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir