Google Earth ve Google Earth Pro Türkçe İndir

Google Earth ve Google Earth Pro, İnternet devi Google’ın uydu teknolojisini kullanan popüler dünyanın haritası programıdır. Google Earth, Android ve iOS cihazlar içinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, herhangi bir yükleme yapmadan Google Chrome için Google Earth web uygulaması ile de kullanabilirsiniz.

Google Earth, kullanıcıların dünyanın neredeyse herhangi bir yerini tespit etmesine ve görüntülemesine olanak tanıyan sanal, bir 3B arama programıdır. Uydu, hava fotoğrafçılığı ve coğrafi bilgi sistemi (CBS) kullanılarak, binalar, yapılar ve yer işaretlerinin yanı sıra yol ve sokak görüntülerini görüntüleme olanağına sahiptir. Son zamanlarda, gökyüzü, su cisimlerinin yüzeyi ve Uzay, Mars ve Ay seçenekleri gibi ilave uydu görüntüleri eklendi. Kullanıcılar, yıllar boyunca alan değişiklikleri sergileyen yeni bir Geçmişi Görüntü özelliğine de erişebilirler.

Google Earth ve Google Earth Pro

Google Earth indir

Google Earth, Windows 10/8.1/8/7, Mac OS X veya üstü ve Linux için kullanabilir. İndirmek ücretsizdir ve bir ücret karşılığında yükseltme özellikleri ekleme seçeneği sunar. Pro ve Plus yüklemeleri ticari kullanıcılar için hazırlanmıştır, bu nedenle ücretsiz sürüm birçok kullanıcı için yeterli olacaktır.

Ancak şimdi, Google Earth Pro ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Bilgisayarınızın özellikleri yeterli değilse, Pro sürümü kullanmak biraz sıkıntılı olabilir. Ama bunun yanı sıra, ücretsiz harita uygulaması zaten işinize yarayacak faydalı şeyleri içermektedir.

Dünya üzerinde merak ettiğiniz bir yeri anında görüntüleyerek, oturduğunuz yerden dünyanın her yerini gezebilirsiniz. Bulunduğunuz çevredeki yeni değişiklikleri görmeniz mümkün olmayabilir ama bunun dışında herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Google Earth nispeten kullanıcı dostu ve kullanımı kolay bir harita uygulamasıdır. Zaten Türkçe dil desteği sayesinde pek çok seçeneği özelleştirmek daha kolay olacaktır. Ülke sınır çizgileri veya pek çok görüntüleme seçeneklerini değiştirmeniz mümkündür.

Google Earth ayrıntılı görüntüler ve çeşitli harita katmanları sağlar. Katmanlar arasında sınırlar ve yollar, parklar, barınma, arazi, 3D yapılar ve National Geographic katmanı bulunmaktadır. Bunlar, kullanıcı arzuladığı gibi seçilebilir ve açılabilir veya kapatılabilir.

Yakınlaştırma yaptığınız zaman, 360 derece resimler olduğunu görebilirsiniz. Görmek istediğiniz resimler üzerine tıklayarak, kullanıcılar tarafından eklenen o yere ait 360 derece resimlerle daha sağlıklı görüntüler elde edebilirsiniz. Bu ve benzeri bir çok resim desteği vardır.

Google Earth Pro indir

Herhangi bir adres aranabilir ve tespit edilebilir. Kullanıcı daha sonra bir noktadan diğerine seyahat ve yol tarifi üretme olanağına sahiptir. Benim en çok hoşuma giden özellik ise, iki nokta arasındaki mesafeyi ölçmek için sunduğu araçtır. Elbette sizin de hoşunuza gidecek pek çok özellik içermektedir.

Desteklenen bölgelerde binaları veya alanları yakınlaştırma ve görüntüleme becerisi verilir. Diğer bölgelerde de yakınlaştırma özelliği vardır ancak, desteklenmeyen alan olduğunda yakınlaştırma yapıldıkça görüntü kalitesi çok düşmektedir.

İlgi çekici yerler, yer işaretleri kaydetmek veya bir gezi turu planlama kapasitesine sahiptir. Yani anlayacağınız oturduğunuz yerden bir gezi planı hazırlamanız mümkündür. Bunu navigasyonla destekleyerek, hiç bilmediğiniz yerleri avucunuzun içi gibi gezebilirsiniz.

Google Earth ve Google Earth Pro indir

Google Earth ücretsiz dünya haritası programı, Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Mac OS X 10.8 veya üzeri, Android ve iOS ile uyumludur. Aşağıdaki bağlantıdan sisteminize uygun olan sürümü indirin. Ayrıca Google Earth Pro sürümü de indirebilirsiniz.

Windows için Google Earth indir (30MB)

Windows için Google Earth Pro indir (51MB)

Android için Google Earth indir (Google Play Store)

iOS için Google Earth indir (Apple App Store)

Chrome için Google Earth web uygulaması


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir