Google Play Store Alternatifi En İyi Uygulama Mağazaları

Google Play Store, genellikle Android uygulamaların bulunduğu yerdir ve Android cihazlara uygulama indirmek için Play Store mağaza uygulamasını kullanmak gerekir. Ancak, artık Android sistemler için tek uygulama mağazası değildir. Google, diğer uygulama mağazalarının Google Play Store’dan indirilmesine izin vermese de, bunları alamayacağınız anlamına gelmez. Play Store için en iyi uygulama mağazası alternatiflerini hazırlamak istedik. Android cihazlara, bu uygulama mağazaları üzerinden herhangi bir uygulama yüklemesi yapabilirsiniz.

Not: Android cihazınızın bu uygulamaları yükleyebilmesini sağlamak için öncelikle aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

Android cihazdan Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini açmanız gerekir. (Android sistemlere göre gidiş yolu değişebilir. Örneğin; Ayarlar > Gelişmiş ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen kaynaklar). Bu seçeneği aktif ederek, uygulamalarınızı (veya APK’ları) Google Play dışından yüklemeniz sağlanacaktır.

Uyarı amaçlı şunu hatırlatmak gerekir ki: bilinmeyen kaynakları etkinleştirmek, yüklü uygulamaların Google’ın onay belgesine sahip olmadığı anlamına gelir. Ayrıca, bu mağazalardan indirdiğiniz uygulamaların da Google’ın onay belgesine sahip olmayabileceği anlamına gelir.

1. Android için Amazon Appstore

Google Play alternatifi olarak ilk önce Amazon App Store uygulama mağazasına göz atabilirsiniz. Burada binlerce ücretsiz ve ücretli uygulamalar ile ücretli uygulamaları ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Amazon her gün ücretli bir uygulamayı ücretsiz olarak verir ve bunun tek yolu Amazon’un ayrılmış uygulama mağazasını kullanmaktır. Amazon ayrıca düzenli olarak ücretsiz ücretli uygulamalar paketleri de sunuyor. Bunlara kaliteli ve iyi uygulamalarda dahildir.

Web sitesi üzerinden Amazon Appstore uygulamasını indirin, ancak hizmeti kullanmak için bir Amazon hesabınızın olması gerektiğini unutmayın.

Amazon Appstore APK dosyasını direkt indirebilirsiniz.

2. GetJar

GetJar, indirilecek çok sayıda ücretsiz uygulama içeren alternatif bir uygulama mağazası uygulamasıdır. Bunlar, çoğunlukla Google Play Store’da olduğu gibi verimlilik, finans, fotoğraflar gibi kategorilerle (ve alt kategoriler) filtrelenebilir.

GetJar sadece Android telefonlar için değil, çapraz platform desteği (iOS, BlackBerry, Windows Mobile vb.) ve ayrıca kullanıcı yorumlarını da (beğenilenler ve beğenmeyenler ve Facebook desteği) içeriyor.

Uygulamaları indirmek ve bunlara erişmek için GetJar web sitesini kullanabilirsiniz yada aşağıdaki bağlantıdan direk indirme yapabilirsiniz.

GetJar uygulama mağazası APK’sını indirebilirsiniz.

3. Mobogenie

Mobegenie mağazasında Play Store’da bulunabilen pek çok uygulama bulunur; ancak, kullanımınız için en iyi uygulamaları önermek için “akıllı” bir öneri sistemine sahip olduğunu iddia ediyor.

Kesinlikle daha sofistike ve profesyonel görünümlü bir mağazadır ve zil sesleri, duvar kağıtları, videolar ve daha fazlası gibi indirmeleri organize etmek için bir dosya yöneticisi barındırır.

Bu, bilgisayarınız ile akıllı telefon / tablet arasında kolay dosya yönetimi için bir masaüstü uygulamasıyla birleştirilir. Gezinmek, korumak ve ayrıca bir yedekleme seçeneğini entegre etmek kolaydır.

4. SlideME

SlideME, sitenin büyük topluluğunun kullanıcıları tarafından da derecelendirilen çeşitli ücretsiz ve ücretli Android uygulamaları sunmaktadır. Dahası, veritabanındaki tüm uygulamalar test sonrasında manuel olarak onaylanmıştır.

SlideME’nin uygulamaları, yeni, güncellenmiş, derecelendirmeler ve eğitim, yaşam tarzı, diller gibi kategoriler gibi seçeneklerle filtrelenebilir. Uygulama birçok dilde mevcuttur ve birçok para birimi kabul edilmektedir. SlideME uygulamasın, SlideME web sitesinden ücretsiz olarak yüklenebilir veya aşağıdaki bağlantıdan direkt indirebilirsiniz.

SlideME APK dosyasını direkt indirebilirsiniz.

5. F-Droid

F-Droid resmi web sitesinden yüklenebilir ve kesinlikle rahatlatıcı bir fikir sunar. Diğer uygulama mağazalarının aksine, F-Droid bağışlarla finanse edilir ve uygulamaların kendilerinin inceleme veya puanlaması yoktur. Ancak tüm uygulamalar FOSS (Ücretsiz ve Açık Kaynaklı Yazılım) ‘dır.

Geliştiriciler için mükemmel bir uygulama mağazası var, çünkü herkes bu uygulamaların koduna ücretsiz olarak erişebilir. Beğendiğiniz ve kendi uygulamanız için kullanmak isteyeceğiniz belirli bir uygulama özelliğini veya işlevselliğini bulabilir ve koda erişip kopyalayabilirsiniz.

Olumsuz yönü, uygulamaların her zaman “profesyonel” olmaması ve Google Play ve Amazon uygulama mağazası gibi mağazalarda bulunmamasıdır. Yine de, geliştiriciler için önemle tavsiye edilir.

6. Aptoide: Büyük, merkezi olmayan ve tehlikeli

En karmaşık uygulama kaynaklarından biri Aptoide’dır. Farklı mağaza sağlayıcılarının dağılmış bir ağıyla çalışır ve bunları Aptoide platformunda birleştirir. Bununla birlikte, bu uygulama mağazası önemli güvenlik riskleri oluşturmaktadır.

Uygulama güncellemeleri Aptoide aracılığıyla Play Store’tan daha hızlı gerçekleşir. WhatsApp veya Nova Launcher’ın Beta sürümleri de mevcuttur. Aptoide’da ücretsiz sunulan bazı uygulamalar Play Store’da ücretlidir. Birçok üçüncü taraf mağazadan birini kullanırsanız, daha fazla korsan yazılım görürsünüz.

Olası tehlikeli durum göz önüne alındığında, Aptoide yalnızca korsan veya şüpheli yazılımları bulabilen deneyimli kullanıcılar tarafından kullanılmalıdır.

Aptoide web sitesinden indirebilirsiniz.

7. Uptodown: Güvenebileceğiniz bir uygulama mağazası

Zararlı yazılım testi yapılmış 2.5 milyon uygulaması olan Uptodown, güvenilir bir Play Store alternatifi gibi görünüyor. Yükleme paketleri web sitesinden indirilebilir ancak önceden yüklenmiş olan uygulamayı kurmanız önerilir. Bu, gelecekte mevcut güncellemeler hakkında sizi bilgilendirecektir.

Uptodown uygulama mağazasının en dikkat çekici yanı ise, ücretli herhangi bir içeriğin olmaması. Yani Uptodown’un ödeme sistemi yoktur. Hiçbir uygulama veya uygulama içi satın alma ile karşılaşmayacaksınız anlamına gelir.

Gerçekten, Uptodown düzenli görünüyor. Birkaç test araması sırasında, Aptoide veya Amazon’daki diğer Play Store alternatiflerinde sıkça görülen herhangi bir sahte veya korsan yazılım görünmedi. Ücretsiz uygulamalar için Uptodown’u kesinlikle tavsiye edebiliriz. Maalesef, uygulama sürümleri Aptoide veya APKUpdater’den daha eski olma eğilimindedir.

Uptodown web sitesinden indirebilirsiniz.

8. APKUpdater: Daha önce güncellemeler alın

APKUpdater, daha önce gösterilen oyun mağazası alternatiflerinin aksine, daha basit bir hedef peşinde: güncellemeleri diğerlerinden daha önce teslim ediyor. Yeni WhatsApp özelliklerini arkadaşlarınızdan daha erken kullanmak istersiniz, APKUpdater’a ihtiyacınız var, çünkü mevcut güncellemeler hakkında diğer Android uygulama mağazalarından daha önce sizi bilgilendiriyor.

Yeni sürümler APKMirror, APKPure veya Evozi aracılığıyla Play Store’dan indirilir. Hepsinin iyi bir ünü var, ancak F-Droid veya Play Store kadar güvenli değil.

Bahsedilen diğer uygulama mağazalarının aksine, APKUpdater bir arama işlevi sunmaz ve yalnızca sahip olduğunuz uygulamaları günceller.

APKUpdater web sitesinden indirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir