Google Tone İndir – Ses tonlarıyla URL bağlantısı gönderme ve alma

Google Tone, ses tonlarıyla bağlantı kurmanıza ve URL bağlantısı göndermenize ve almanıza imkan sağlayan ücretsiz bir Chrome uzantısıdır. İşitme mesafesi içindeki bilgisayarlar için bir URL paylaşmak istiyorsanız Google Tone düğmesine basın.

Windows, Mac veya Android sistemlerde Google Tone uzantısını kurun. Diğer uzantılarda olduğu gibi adres çubuğuna bir düğme ekler. Paylaşmak istediğiniz bir web sayfasında iken adres çubuğundaki Google Tone düğmesine tıklayın. Google Tone, URL bağlantısını kodlar ve ses tonlarının yaklaşık iki saniyesinde oynatır.

Google Tone’u siz kullanıyorsanız, bir kullanıcıya bağlantı gönderdiğinizi bildiren bir bildirim gönderilir (ses düzeyinize veya arka plan ses düzeyinize bağlı olarak). Bağlantının gittiği kullanıcı, bu düğmeye tıklayarak sayfayı yeni bir sekmede açar.

Web sayfasının URL’sini paylaşmak, yani gönderip almak için basit ve hızlı bir uzantıdır.

Google Tone nasıl kullanılır?

Google Tone uzantısını kullanarak bir URL paylaşmak için:

  1. İlk olarak Google hesabınıza giriş yapmanız gerekir.
  2. Sonra, paylaşmak istediğiniz bir web sayfasındayken Chrome tarayıcınızdan Google Tone simgesini tıklamanız gerekir. Evet kullanımı bu kadar kolay.

Google Tone açmak ve kapatmak

Google Tone özelliğini açmak veya kapatmak için araç çubuğu üzerindeki simgesine sağ tıklayın, Seçenekler ve ardından Google Tone açık veya kapalı duruma getirin.

Google Tone uzantısını tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız, Chrome uzantılar sayfasına gidip, Google Tone etkin seçeneğinin işaretini kaldırarak veya araç çubuğu üzerindeki simgesine sağ tıklayıp Tone’u devre dışı bırak seçeneğini seçin.

Sınırlamaları: Uzantının çalışması için Google hesabınızla giriş yapmalısınız. Bu durumda Google gizlilik endişesini ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca, URL’yi paylaşmadan önce, Google sunucularında URL’yi geçici olarak saklar ve anonim kullanım verilerini Google’ın gizlilik politikasına uygun olarak toplar. Bu nedenle URL paylaşımı yaparken bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Google Tone, verilerin paylaşımı için alışılmadık bir yol ancak işe yarıyor ve bazı durumlarda kullanışlı olabilir. Bir iOS / Android uygulamasında benzer bir şey istiyorsanız ve sadece URL bağlantısı ile sınırlı olmadan, video, resim, müzik vb içerikleri paylaşmak istiyorsanız Chirp uygulamasına bir göz atabilirsiniz.

Chrome için Google Tone uzantısını yükle (Chrome Web Mağazası)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir