Groupy İndir – Programları Tek Bir Pencerede Kullanma Programı

Stardock’un yeni uygulaması Groupy, Windows bilgisayarda programları tek pencerede toplamayı ve program pencerelerine tarayıcılar gibi sekme özelliği eklemeyi sağlar.

Tarayıcılara sekmeler eklendikten sonra tarama önemli ölçüde değişti. Zaten, tek bir tarayıcı penceresinde ne yapılabilirdi ki? Her şeyi tek bir tarayıcı üzerinden yapmak gerekirdi. Şimdi, tek bir pencere altında yüzlerce sekme ile çalışmak mümkündür.

Dosya Gezgini penceresinde birden fazla sekme olmasını istemez misiniz? Dosya veya klasörleri bir yerden bir yere taşırken çok faydalı olmaz mı? Bir kaç işlem için birden fazla pencere açmak yerine, tek bir pencerede farklı işlemler için sekmeler açabilirsiniz.

Groupy ile programları tek bir pencerede kullanma

Stardock geçmişte birkaç popüler Windows programını, Windows başlat menüsü değiştirmek için Start10’u veya Windows masaüstünü temizlemek için Fences’i piyasaya sürdü. Windows 7 ve işletim sisteminin daha yeni sürümleri ile uyumludur.

Groupy indir

Groupy, Windows’daki herhangi bir program penceresine sekmeler ekler. Birden çok program penceresini birleştirebilir ve aralarında sekmeler kullanarak geçiş yapabilirsiniz.

Groupy ile programları tek bir pencerede toplayın

Nasıl kullanacağız diye endişelenmeye gerek yok. Zaten programın en can alıcı özelliği bunu otomatik olarak yapmasıdır. Bir pencereyi başka bir yere taşıdığınızda ve yeni bir grup oluşturduğunuzda, sekmeler otomatik olarak eklenir ve aralarında çoklu yollarla geçiş yapabilirsiniz.

Sekmeli program pencereleri oluşturmak ekrana müdahale etmeyeceğinden bunu yapmak için Windows Görev Çubuğunda görüntülenen program simgelerini tıklayabilirsiniz.

Bazı kullanıcılar programların üst üste taşındıklarında sekmeli pencereler oluşturmak istemeyebilirler. Program ayarlarından bunu çözebilirsiniz. Groupy programını, sadece Shift veya Ctrl tuşuna basılı tuttuğunda program pencerelerini gruplandırması için ayarlayabilirsiniz.

Groupy indir

Elde edeceğiniz bir diğer faydalı özellik, her uygulama için ayrı bir gruplandırma sınırlaması yapabilirsiniz. Bu seçeneği etkinleştirirseniz, aynı uygulamanın program pencerelerini gruplandırma yapmasını sağlayabilir ve farklı uygulamaların gruplandırma yapılmasını engelleyebilirsiniz. Yani istediğiniz uygulamaların penceresini sekmeli arayüz olmadan kullanabilirsiniz.

Groupy program pencerelerinin üstünde yeni bir araç çubuğunda sekmeleri görüntüler. Bunun yerine, başlık çubuğunun yanındaki sekmeleri görüntülemeye geçirebilirsiniz; ancak bu, yalnızca program pencereleri özel başlık çubuklarını kullanmazsa çalışır.

Tarayıcı sekmeleri gibi sekmeler oldukça iyi iş görür. Tek tek sekmeleri kapatmak için x-simgesine tıklayarak kapatabilir ve sekmeli göz atma penceresinden taşımak için sürükleyip bırakma işlemlerini kullanabilirsiniz.

Sekmeler, programları belirli bir görev için kullandığınızda tek bir pencerede birleştirmek için kullanılabilir. Birden çok program penceresi ile dolaşmak yerine, tek bir arayüzde ihtiyaç duyduğunuz tüm programlara erişirsiniz. Bu da, pencere işlemlerini bir defada tüm programlarda çalıştırabileceğiniz anlamına gelir.

Groupy indir

Groupy, Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 bilgisayarda uygulamaları veya programları tek pencerede kullanmak için tasarlanmıştır. Aşağıdaki bağlantıdan indirin. 30 günlük ücretsiz deneme sürümüdür. 30 günden sonra programı kullanabilmeniz için satın almanız gerekir.

Windows için Groupy indir (6 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir