HamMultiPlayer: Aynı anda birden fazla video izleme programı

HamMultiPlayer, aynı anda birden fazla videoyu oynatmayı sağlayan Microsoft Windows bilgisayar sistemleri için ücretsiz bir yazılım programıdır. Uygulama, bunun için mplayer ve MediaInfo kitaplıklarını kullanır. Windows’un 32 bit ve 64 bit sürümleri ile Windows XP’den Windows 10’a kadar uyumludur ve taşınabilir bir program olup kurulum yapmadan çalıştırabilirsiniz.

Program, videoları önizleme, yönetme ve aynı anda birden fazla videoyu izlemek gibi çeşitli görevler için tasarlandı.

HamMultiPlayer

HamMultiPlayer: Aynı anda birden fazla video izleme programı

HamMultiPlayer arayüzü, varsayılan olarak çok sayıda bölmeyi ve daha da fazla düğmeyi görüntüler. Bu ilk başta kafa karıştırıcı olabilir, ancak daha sonra hepsi mantıklı gelecektir. Önce izlemek isteyebileceğiniz bazı videoları yüklemek gerekir. Bunu yapmak için soldaki tarayıcıyı kullanabilirsiniz. Tüm sürücüleri ve klasörleri listeler ve desteklenen video dosyaları için bunları bir kerede uygulama tarafından taranacak herhangi bir klasöre sahip olabilirsiniz.

Videoları yükleme konusunda, listelemeyi çeşitli şekillerde filtrelemek için seçenekler alırsınız. Örneğin, medya dosyası uzantısına göre filtreleyebilir veya ücretsiz bir metin alanına eklediğiniz herhangi bir şeyle filtreleyebilirsiniz. Varsayılan düzen, en yakınına yüklenen sekiz videoyu görüntüler ve bir tanesini daha büyük oynatma alanında görüntüler.

Aynı anda videoları oynatma

Düzenle ilgili özellikle ilginç olan, videoların herhangi birini kendi başına oynatabilir veya yerine birer birer oynatabilmenizdir. Her video minik resminin altındaki medya denetimleri yalnızca o videoyla bağlantılıdır, ancak önizlemelerin altındaki araç çubuklarındaki kontroller hepsini kontrol etmektedir. Ana bölmede oynatılmak üzere videolardan birini seçtiğinizde, sadece birincil kontroller için başka bir kontrol grubu elde edersiniz.

HamMultiPlayer indir

Arayüzü değiştirin

Multimedya oynatıcısının güçlü özelliklerinden biri de arayüzü değiştirme özelliğidir. Tercihleri açtığınızda, arayüze bir veya iki ek video küçük resim satırı ekleyebilir veya bunun yerine görüntülenen minik resimlerin sayısını azaltabilirsiniz.

Üç farklı görüntüleme modu

Varsayılan görünüm modunu diğer üç moda değiştirebilirsiniz. Örneğin, alt yarısında daha büyük bölmede iki video görüntüleyen çift görüntüleme modu veya klasör tarayıcısını gizleyen tam genişlik modu.

Program, çoklu monitör sistemlerini de destekler ve yalnızca minyatür resimler veya yalnızca bağlı sistemlerden birinde bir önizleme görüntüleyebilir.

Videoların küçük önizlemeleri

HamMultiPlayer’ın diğer bir güzel özelliği de, videoların küçük önizlemelerini oluşturabilmesidir. Bu, videonun ekran görüntüsünü çeker ve bunları oyun alanında görüntüler. Bu, videoyu hızlı bir şekilde önizlemenizi ve hatta videonun herhangi bir bölümüne bir tıklama ile atlamanızı sağlar.

Birden çok video yüklemek yerine, uygulamada küçük resim olarak gösterilen birden fazla parçaya bölmek için tek bir video da yükleyebilirsiniz.

Programın desteklediği çok şey vardır. Bir ses ekolayzer yükleyebilir, parlaklık veya kontrast gibi video özelliklerini değiştirebilir, oynatma hızını artırabilir veya azaltabilir veya harici kod çözücü ve programlardan yararlanabilirsiniz.

HamMultiPlayer’ı ne için kullanabilirsiniz?

Bence birkaç şey için kullanabileceğiniz mükemmel bir programdır:

  • Videoları izleyin veya videoları karşılaştırın.
  • Bir analist olarak, aynı anda birden fazla video yayını izlemek için, örneğin bir spor oyununda veya eğitiminde farklı açılar gösteren videolar izleyebilirsiniz
  • Güvenlik için, aynı anda birden fazla video özet akışını izleyebilirsiniz (gerçek zamanlı değildir).
  • Çiftleri bulmak için bir video koleksiyonuna girmek isteyen bir kullanıcı olarak, artık gerekli olmayan videoları kaldırın.
  • Aynı aynda birden fazla video izlemekten hoşlanan bir kullanıcı için harikadır. Özellikle aynı anda yayınlanan futbol maçlarını izlemek isteyenler için harika bir programdır.

HamMultiPlayer indir

HamMultiPlayer, Windows’ta, birden fazla video dosyasını bir kerede sistemde oynatmak için kullanabileceğiniz güçlü bir multimedya oynatıcıdır. Bunun için mplayer kullandığı için, oynatıcıya attığınız video dosyalarını hemen destekler.

Windows için HamMultiPlayer indir (18MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir