Handbrake İndir – Ücretsiz güçlü video ve ses dönüştürme programı

HandBrake, herhangi bir video dosyasını dönüştürebilen ücretsiz ve güçlü bir uygulamadır. Günümüzde dijital medyanın genişlediğini ve daha da geliştiğini inkar etmeye gerek yok. Kaliteli filmler sadece büyük firmalar tarafından üretilmiyor, günümüzde kameralı telefona veya fotoğraf makinelerine sahip olan herkes bir video alma yeteneğine sahiptir.

Profesyonel ve amatör film endüstrisi dijital ortamda büyümesi, dijital film formatlarının da aynı oradan artmasına yol açtı. Her medya dosyasının kendine göre güçlü ve zayıf yönleri vardır, ancak uyumluluğun sorun olması video dönüştürücü programlara yöneltmektedir. HandBrake, video formatları arasında dönüştürme yapan en iyi video dönüştürücülerden biridir.

Handbrake – Ücretsiz video dönüştürücü

HandBrake ücretsiz program bir çok nedenden dolayı en çok kullanılan ve önerilen video dönüştürme programlarından biridir. Medya dosyalarına duyulan ilgi ve ihtiyaç pek çok video dönüştürme programı üreticilerine prim sağlamaktadır. Öte yandan, HandBrake bağımsız bir programdır ve sorunsuz bir deneyim sağlar.

Bir video dönüştürücü olarak Handbrake, DVD’lerdeki dosyaları MPEG-4 formatına dönüştürmeye yardımcı olmaktadır. Kolay kullanım sunan arayüzü, dönüştürülecek dosyayı hızlı bir şekilde seçebilir, çok çeşitli ayarları yapabilir ve hızlı bir şekilde dosyayı dönüştürebilir. Dönüşümden sonra ortaya çıkan MPEG-4 dosyalar olağanüstü kalitededir.

Handbrake indir

Codec bileşenleri sayesinde her türlü videoyu dönüştürür

Belirli dosya türlerini dönüştürmek için uygun codec bileşeninin yüklenmesi gerekmektedir. Bu codec bileşenleri arasında DIVX, Xvid ve OGM bulunur. Tüm uygun codec bileşenleri yüklendikten sonra, Handbrake, kullanıcıların çiftli müzikleri sınıflandırmasına ve normal dönüşümleri gerçekleştirmenin yanı sıra iki geçişli dönüşüm gerçekleştirmesine olanak tanır. Buna ek olarak, Handbrake’in en kullanışlı özelliklerinden biri bit hızı hesap makinesidir. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar son bir dosya boyutu belirler ve Handbrake, orijinali yeniden ayarlama görevi üstlenir. Bu özellik ayrıca istenilen dosya boyutunu elde etmek için bir video dosyasının etrafındaki siyah bantları kırpmak için de kullanılabilir.

Son güncellemeler ile yapılan değişiklikler HandBrake’i her zamankinden daha iyi hale getirmiştir. Handbrake şimdi sadece DVD dosyaları değil, her tür video dosyasını yönetme yeteneğine sahiptir. Artık çoklu ses parçaları kontrol edilebilir.

HD kalitede video dönüştürme sağlar

HandBrake ücretsiz olarak indirin ve çalıştırın. Çok hızlı bir şekilde kurulumu gerçekleşir. Program arayüzünün sağ tarafında yüksek kalitede video biçimlerini göreceksiniz. 1080p, 720p,576p ve 480p kalitede dönüşüm seçeneklerini göreceksiniz. Video dosyasını programa ekledikten sonra bu seçenekler aktif olacaktır. Dönüştürmek istediğiniz kaliteyi seçin ve dönüşüm işlemini başlatın.

HandBrake kullananların tek şikayet ettiği nokta, programın bazen donması.  Bu gibi durumlar pek yaşanmadığı için hala en iyi video dönüştürme programlarından biridir.

Handbrake 1.1.2 indir

Handbrake ücretsiz video dönüştürme programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8 ve Windows 7 sistemleri ile uyumludur. Windows için 32-bit ve 64-bit olmak üzere ayrı sürümler içermektedir. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun olan Handbrake sürümü indirin. Mac OS X 10.7’den 10.12’ye olan sistemleri destekler.

Windows 32-Bit ve 64-Bit için Handbrake indir (11 MB)

Mac OS X için Handbrake indir (16 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir