Hangi DLL dosyaların hangi programla çalıştığını gösteren program

DLL dosyaları ile sık sık karşılaşırız. DLL dosyaları ile ilgili bir çok kullanıcının bilgisi yoktur. Çokta bilmeye gerek yoktur zaten. Windows uygulamaları ve süreçleri ‘DLL’ dosyaları adı verilen bir dosyaya erişir. Bir DLL dosyası, bozuk veya eksikse, genellikle bir uygulamanın veya işlemin doğru şekilde çalışmasını engeller. Özellikle eski oyunları Windows 10 veya Windows 8 bilgisayara yüklemek istediğinizde bir DLL dosyasının eksik olmasından dolayı çalıştırılamadığını söyler. İhtiyacınız olan DLL dosyası yoksa, bir uygulama veya işlem tamamen başarısız olabilir.

Hangi DLL dosyalarının kullanıldığını öğrenin

Çok meraklı mısınız? Bilgisayarınızda hangi DLL dosyalarının çalıştığını ve hangi programlar tarafından kullanıldığını öğrenmek ister misiniz? LoadedDllsView, hangi DLL dosyasnın hangi noktada kullanımda olduğunu gösteren ücretsiz bir Windows programıdır. Listedeki bir DLL dosyasını seçebilir ve hangi programların veya işlemini ona eriştiğini görebilirsiniz.

LoadedDllsView İndirin ve çalıştırın. Kullanılan DLL dosyalarının listesini yüklemek için birkaç saniye bekleyin. Uygulama birkaç saniye boyunca yanıp sönebilir, hatta yanıt vermiyor diyebilir ancak çalışmasına izin verin ve uygulamayı kapatmayın.

LoadedDllsView, kullanılan tüm DLL dosyalarının bir listesini görüntüler. Merak ettiğiniz DLL dosyasını seçerek, hangi uygulamaları ve işlemleri kullandığını görebilirsiniz.

Her dosya için kaç işlemin eriştiğini, 32-bit veya 64-bit olduğu, dosyayı oluşturan geliştirici, ürün sürüm adı, yol ve daha fazlasını görebilirsiniz. LoadedDllsView, kullanılan her DLL dosyası hakkında bilgi verir.

LoadedDllsView, DLL dosyalarını filtrelemenize izin verir. Bakmak istediğiniz belirli bir dosya varsa, aramanızı daraltmak için filtreleri kullanabilirsiniz. Dosyaları 32-bit ve 64-bit sürümleriyle, Microsoft tarafından DLL dosyalarına veya dize aramasını getirmek için Ctrl + Q tuşlarına basarak filtreleyebilirsiniz.

Dize arama, virgülle ayrılmış bir veya daha fazla dizeyi içerebilir ve aramayı tümünü veya yalnızca görünür sütunlarla sınırlayabilirsiniz.

Ancak MSVCR120.dll dosyasının bilgisayarınızdan eksik olması durumunda, bu uygulama size yardımcı olmayacaktır. Dosyaları tekrar indirmeniz gerekiyor.

LoadedDllsView indir

LoadedDllsView ücretsiz programı Windows 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7, Vista ve XP sistemleri ile uyumludur. Ayrıca 32-bit ve 64-bit sürümleri mevcuttur. Aşağıdaki indirme bağlantılardan indirebilirsiniz.

Windows 32-Bit için LoadedDllsView indir (61KB)

Windows 64-Bit için LoadedDllsView indir (76KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir