Harvard Üniversitesinden Ücretsiz Online Fotoğrafçılık Dersleri

Dijital fotoğrafçılığı seviyor ve öğrenmek istiyorsunuz, ancak size öğretecek kimse yok mu? Harvard Üniversitesi’nden fotoğrafçılık dersleri almak ister misiniz? Kurumun fotoğraf dersi artık ücretsiz ve online olarak sunulmaktadır. Sizde bu sayede oturduğunuz yerden fotoğrafçılık dersi alabilirsiniz.

Bu Alison fotoğrafçılık kursuna giriş dersleri, Dijital Fotoğrafçılık dersinde, mükemmel dijital fotoğrafçılığa hakim olmak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için yardımcı olacaktır. Dijital kameraların temel özelliklerini daha yakından tanımak ve her birinin harika fotoğraflar oluşturmada nasıl bir rol oynadığını öğreneceksiniz.

Harvard Üniversitesi Dijital Fotoğrafçılık Kursu, ALISON tarafından sunulan bir açık online kurs (MOOC) olarak mevcuttur; kompozisyon, aydınlatma ve fotoğraflarınız hakkında size yardımcı olabilecek yazılım araçları gibi konulardan fotoğrafçılık temellerini öğrenir.

ALISON sayfasına gittiğinizde Start Now düğmesine tıklayın. Ardından bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir.

Kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra derslere başlayabilirsiniz. Dijital fotoğrafçılık dersleri video olarak verilmektedir ve dersin İngilizce olduğunu söylemeye gerek yok herhalde. Ücretsiz fotoğrafçılık kursu istiyorsanız gayet iyi bir fırsat diyebilirim.

Ders, teknik olmayan bir dili kullanarak bir dijital fotoğraf makinesindeki her bir düğmenin ne işe yaradığını ve bu işlevlerin nasıl ayarlanabileceğini, tam çerçeve ve kırpma sensörlerinin arasındaki farklar ve dijital fotoğrafların nasıl yakalanıp format olarak işlendiğini açıklar. RAW ve jpeg.

Tüm ders, on üç modülden oluşmaktadır ve son modül, kurstan öğrendiğiniz her şeyin nihai bir değerlendirmesidir. Modülün başarıyla tamamlanmasının ardından, size yazdırabileceğiniz bir diploma verilecektir.

Kurs almadan önce bilmeniz gereken bir şey, modüller 2009 ders programından oluşturulmuştur. Fotoğrafçılığın temel özelliklerinin çoğunun doğru olmasına rağmen, yazılım modülleri oldukça eskidir. Buna rağmen, ders hala fotoğrafçılık konusunda ciddi olan herkes için başlamak için harika bir yerdir.

Dijital fotoğrafçılık dersi, fotoğraf makinesindeki otomatik ayarı aşmanın ve anlık görüntülerin harika fotoğraflara dönüştürüleceği temel dijital fotoğrafçılık tekniklerini nasıl uygulayacağınızı öğrenmek isteyen tüm öğrencilere büyük fayda sağlayacaktır.

Harvard Üniversitesi tarafından sunulan online ücretsiz fotoğrafçılık dersleri video eğitimi almayı düşünüyor musunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir