HDCleaner: Windows için ücretsiz sistem temizleyici ve iyileştirici

HDCleaner, işletim sistemini temizlemeye ve optimize etmeye yardımcı olan Microsoft Windows aygıtları için ücretsiz bir temizleyici ve iyileştirici programdır. Windows için daha temiz uygulamalar söz konusu olduğunda bu konuda bolluk var. Popüler CCleaner uygulamasına yakın araçlar içermektedir.

HDCleaner 2017 küçük boyutlarına rağmen pek çok araçla birlikte geliyor. Programın kendisi halen beta olarak etiketlenmiştir. Durum böyle iken, koştum sistemlerde sorunsuz ve iyi çalıştı. Ancak, programı üretken ortamlarda çalıştırmak istemeyebilirsiniz.

HDCleaner

HDCleaner, Windows’un 32-bit ve 64-bit sürümleri ve kurulum sürümü için taşınabilir bir sürüm olarak sunulmaktadır. Programı incelemek için 64 bit taşınabilir sürümü indirdik ve kullandık.

HDCleaner: Windows için ücretsiz sistem temizleyici ve iyileştirici

Program başlangıçta iyi görünümlü bir arayüz görüntüler. Devam eden bir çok şey olduğu için bazı kullanıcılar yönlendirme konusunda sıkıntı çekebilir.

Programın diğer özelliklerine bakmadan önce yapmanız gereken ilk şey bir sistem geri yükleme noktası yaratmaktır. Bunu doğrudan programın içinden yapabilirsiniz. Herhangi olası bir durumda anlık noktaya geri dönmeniz mümkün olacaktır.

HDCleaner, ekranda uygulamanın 1 tıkla optimize listesini gösterir. Ayrıca sabit sürücü sağlığı, açılış ve kapanış saati ve temel sistem bilgileri hakkındaki bilgileri içerir.

Not: Program arayüzü İngilizce olarak mevcuttur, ancak testler sırasında bazı istemler ve metin bitleri Almanca’dır. Program, geliştirici web sitesine göre İngilizce, Fransızca ve Almanca’yı desteklemektedir.

Bir tıklama ile temizleme ve optimizasyon

1-Click Optimize, birlikte verilen birkaç araç kullanarak taramaları çalıştırır. Bu, diğer şeylerin yanı sıra bir Kayıt Defteri ve Eklenti taramasını da içerir. Bu tarama hakkında ek bilgi için her girişin yanında bulunan dişli çark simgesini tıklayabilirsiniz.

 • Registry – Kayıt Defteri temizleyicisi, Kayıt Defterini geçici ve yanlış veriler için kontrol eder. Otomatik başlatmayı, sistem sürücülerini, güvenlik duvarını, yazı tiplerini ve daha fazlasını tarar.
 • Plugin – Taramanın adı yaptıkları ile uyuşmuyor. CCleaner’ın uygulama temizleme seçeneği ile karşılaştırılabilir. Desteklenen programların, web tarayıcılarının, resim düzenleme programlarının ve son belgeler gibi Windows’a özgü veri konumlarının bir listesinden oluşur. Bu seçeneği kullanarak geçici verilerin bir kısmını veya tamamını silebilirsiniz.
 • Optimizer – Bu modül Windows’un çeşitli ayarlarını düzenler. Asılı işlemler kesilene kadar bekleme süresini azaltabilir, simge önbelleğini optimize edebilir veya düşük disk alanı bildirimlerini devre dışı bırakabilir.

Bu üç çekirdek modülünü ayrı ayrı da çalıştırabilirsiniz. Bu, Cleaning ve Optimize sekmesinde yapılır. Ona geçin ve işlemi başlatma seçeneğini seçin.

Taramayı özelleştirmeniz istenebilir. Örneğin Kayıt Defteri modülünü seçerseniz, tam tarama veya özel tarama çalıştırmak isteyip istemediğiniz sorulur. Tam bir tarama, desteklenen tüm veri türlerini denetler; özel bir tarama, ilgilendiğiniz verileri seçmenizi sağlar.

HDCleaner: Windows için ücretsiz sistem temizleyici ve iyileştirici

Programın taraması sırasında bulduğu tüm öğeler daha sonra listelenir. Bağlam menüsü işlemlerini kullanmak için herhangi bir öğeyi sağ tıklayabilirsiniz. Uygulamada ayrıca Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için bir seçenek de vardır.

Tüm İşlevler sekmesi, programın desteklediği tüm araçları listeler. Zaten bahsettiğiniz şeylerin dışında, sayfada listelenen bir düzineden fazla ek araç buluyorsunuz.

 • Aynı dosya temizleyici
 • Kırık Kısayol düzeltici
 • Disk kullanımı
 • Sistem bilgisi
 • Sistem Programları
 • Dosya Bölücü
 • Disk Birleştirme
 • Kayıt Defterini Birleştirme
 • Disk Analizi
 • Dosya Parçalayıcı
 • Dosyaları Şifreleme
 • Anti-Spy – Microsoft’a veri göndermek, yerel sistemdeki verileri toplamak veya WiFi Sense gibi Windows özellikleri devre dışı bırakın.
 • Güvenlik ayarları
 • Tarayıcı Eklentileri
 • Sistem Geri Yükleme

HDCleaner 2017, 30’dan fazla araçla gönderilen umut verici bir programdır. Bu araçları tek tek çalıştırabilir veya PC’nin hızlı bir şekilde optimize edilmesi için uygulamanın 1 tıklama optimize özelliğini kullanabilirsiniz.

Yardım bilgileri olmadığı ve seçilen görüntüleme dili yerine bazı menüleri ve arayüzü Almanca olarak gösterebileceği için program beta aşamasında olduğunu sonuna kadar gösteriyor.

HDCleaner indir

HDCleaner ücretsiz sistem temizleme ve optimizasyon araçlarını içinde barındıran kullanım açısından biraz sıkıntılı bir programdır. Aşağıdaki bağlantılardan sisteminize uygun HDCleaner sürümü indirin.

Portable sürümleri programı bilgisayara kurmadan çalıştırabilirsiniz.

Windows için HDCleaner indir (7 MB)

Windows 32 Bit için HDCleaner Portable indir (4 MB)

Windows 64 Bit için HDCleaner Portable indir (4 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir