Her programın ses seviyesini ayrı ayrı ayarlamayı sağlayan program

Windows bilgisayarınızdaki her programın ses seviyesini ayrı ayrı ayarlamak ister misiniz? AppAudioConfig bireysel Windows programlarının ses düzeyini kontrol etmek için kullanabileceğiniz taşınabilir bir programdır. Örneğin, bir müzik çaların sesini açmak, bir web tarayıcısının sesini kapatmak veya bilgisayar oyunlarının sesinin çok yüksek olmadığından emin olmak için bunu kullanabilirsiniz.

Varsayılan Windows ses düzeyi karıştırıcısı kullanmakta olduğunuz uygulamalar için ayrı ses kontrol seçeneği sunmaktadır. Eğer sağladığı bu özellik işinize yaramazsa, başka programlar kullanmak isteyebilirsiniz. Bu araçta bunlardan biridir.

Her programın ses seviyesini ayrı ayrı ayarlayın

AppAudioConfig, bilgisayarda çalıştırdığınız işlemlerin veya her programın ses düzeyini ayrı ayrı kontrol etmeyi sağlayan, NirSoft tarafından ücretsiz olarak sunulan bir uygulamadır. 32-bit ve 64-bit sistemler için ayrı yükleyiciler içermektedir. Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 sistemler ile uyumludur.

Program taşınabilir olduğu için arşiv dosyasını ayıkladıktan sonra doğrudan çalıştırabilirsiniz. USB veya diğer taşınabilir cihazlarda taşıyarak başka bilgisayarlar üzerinde de kolayca kurulum yapmadan doğrudan çalıştırabilirsiniz.

Programı ilk çalıştırdığınızda başlangıç arayüzünde ses ile alakalı olan tüm çalışan işlemleri listeler. Her işlem, ismi ve ses ayarları ile liste halinde sunulur. Burada listelenen ses düzeyini, cihazın durumunu, sesi kapatma durumunu ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Ses seviyesini ayarlamanın yanı sıra tüm süreçlere genel bir bakış sağlar.

Sesi kapatmak veya ses durumunu değiştirmek için içerik menüsünü görüntülemek için herhangi bir işleme sağ tıklayın. Birden çok işlemi seçebilir, ses seviyesini ve durumunu tek bir işlemle değiştirebilirsiniz. Yani anlayacağınız, Windows sistemlerdeki ses düzeyi karıştırıcısı için ekstra özellikler sağlayan başka bir seçenektir.

Her programın ses seviyesini tek tek ayarlamanın yanı sıra, tek bir tıklama ile hepsinin sesini kapatmak veya açmak mümkündür. Ses denetimini yapmak veya sesi kapatmak için klavye kısayol tuşlarını kullanmanıza imkan sağlar. Ses düzeyini kontrol etmek için F2 tuşuna, sesi açmak/kapatmak için F7 / F8 tuşlarını kullanabilirsiniz.

AppAudioConfig indir

AppAudioConfig ücretsiz taşınabilir programı sayesinde kolayca her program için ayrı ses ayarı yapabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan sisteminize uygun olan sürümü indirin.

Windows 32-Bit için AppAudioConfig indir (61 KB)

Windows 64-Bit için AppAudioConfig indir (73 KB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir