Herhangi bir PC’ye Windows 10 S nasıl indirilir ve yüklenir?

Windows 10 S hakkındaki haberler artık bir süre dolanıyor. Ayrıca, pazardaki herhangi bir zamanda Windows 10 S ile birlikte Surface Laptoplara kurulmasını bekleyebilirsiniz. Windows 10 S, Windows Mağaza Uygulamaları’nın güvenliği ve performansı üzerine odaklanmış en son işletim sistemidir. Mağaza dışındaki uygulamaları ve diğer programları çalıştıramazsınız. Bu işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden çok heyecanlıyız ve Microsoft son zamanlarda tüm cihazlar için kullanıma sokmuştur.

Windows 10 S nasıl elde edilir?

Yeni işletim sistemini kurmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, mevcut Windows 10 Pro, Windows 10 Education ve Windows 10 Enterprise sürümlere indirebilir ve kurabilirsiniz. Windows 10 Home henüz desteklenmiyor.

İkincisi, yeni işletim sisteminde başka bir üçüncü taraf mağaza dışı uygulamalar ve özel sürücüler çalıştıramazsınız.

Bazı işlevleri de kaybedebilirsiniz. Yükleme sırasında yalnızca bazı kişisel dosyalar tutulacağı için uygulamalarınızı ve diğer dosyalarınızı yedeklemenizi de öneririz. Geri kalan dosyalar ve uygulamalar silinir.

Bu nedenle, Windows 10 S’yi sadece eğitim ve test amaçlı kullanın.

Devam etmeden önce, cihazınızda Windows 10 Creators Update v1703‘e sahip olduğunuzdan emin olun. Windows 10 S’yi yüklemeye hazırsanız, yükleyiciyi Microsoft’tan indirebilirsiniz.

PC’nize Windows 10 S’yi yükleyin

Kurulumun kendisi açıklayıcıdır ve sadece birlikte görüntülenen adımları izlemeniz yeterlidir. Yükleyici otomatik olarak bilgisayarınızı kontrol eder ve gerekli dosyaları internetten indirir. Kurulduktan sonra tüm yeni Windows 10 S’nin özelliklerini tamamen kullanabilir ve yararlanabilirsiniz.

Office uygulamalarını kullanmaya başlamak için Office 365’i yüklemek için Setup School PCs uygulamasını kullanmanız gerekir. Ancak, Office uygulamalarını kullanmak için geçerli bir lisansa sahip olmanız gerekir.

Nasıl geri dönebilirim?

Orijinal işletim sisteminize geri dönmek de çok basittir. Pro veya Enterprise sürümlerine geri dönmek için Ayarlar’dan Windows Kurtarma seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçeneğin yalnızca Windows 10 S’yi yükledikten sonra 10 gün boyunca kullanılabileceğini unutmayın. Bundan sonra orijinal Windows 10 Pro veya Education sürümünüze geri dönmek için diğer seçenekleri kullanmanız gerekebilir. Ayrıca, bir şey ters giderse ve bilgisayarınızın etkilenmesini istemiyorsanız tam bir sistem kurtarma sürücüsü kurmanız önerilir.

Bunun tam teşekküllü bir sürüm değildir ve bununla ilgili bazı sorunlarla karşılaşabileceğinizi unutmayın. Bu nedenle, bunu sadece test amacı için kullanmanız önerilir. Cihazınızın donanımı ile mevcut uyumluluğu kontrol etmek için deneyebilirsiniz. Herhangi bir sorun olursa kurtarma yöntemini kullanışlı tutmayı unutmayın.

Windows 10 S yükleyici kurulumunu indirin

Windows 10 S’yi, Microsoft’tan indirebilirsiniz. Windows 10 S kurulumu ile ilgili eksiksiz kılavuzları okumak için buraya gidebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir