Hexadite nedir?

Hexadite, güvenlik tehditlerinin yol açtığı olası zararı tespit etmek ve önlemek için yapay zeka ve makine öğrenimi kullanan gelişmiş güvenlik yazılımının geliştiricisidir.

Hexadite, ilk önce diğer güvenlik çözümleri ve satıcılarından güvenlik uyarıları almasıyla çalışır. Daha sonra, bu uyarıları daha önce birikmiş olan Hexadite verileri ile ayrıştırarak kötü amaçlı yazılım ve diğer siber saldırıların potansiyelini formüle eder. Üst düzey siber saldırılar için, Hexadite bu olayları sonlandırabilir ve neden olunan hasar miktarını önleyebilir veya sınırlayabilir.

2017’de Microsoft tarafından edinilen Hexadite

Haziran 2017’de Microsoft, şirketin Otomatik Olay Yanıt Sistemi (AIRS) teknolojisini mevcut kurumsal güvenlik yazılımları olan Windows Defender Gelişmiş Tehdit Koruması’na (WDATP) entegre etmek için Hexadite edinmeye başladı.

WDATP, işletmelerde kullanılmak üzere bulut tabanlı bir güvenlik paketidir ve Hexadite edinimi ile birlikte Microsoft, Paketi’nin Hexadite teknolojisi ile etkinliğini arttırmak ve WDATP’yi potansiyel kurumsal müşterilere daha cazip hale getirmek istemektedir.

Microsoft, gelişmiş güvenlik virüs saldırılarını tespit etmek, araştırmak ve düzeltmek için eksiksiz kaynak ve / veya uzmanlığa sahip olmayan işletmeler için kapsamlı güvenlik koruma işlemini daha da otomatik hale getirmenin bir yolu olarak Hexadite teknolojisinin WDATP’ye eklenmesini görüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir