HiBit System Information: PC Donanım ve Yazılım Bilgisini Gösteren Program

İlk defa yeni bir bilgisayar almak istediğinizde, satış görevlisine bilgisayarınızın özelliklerini sorduğunuzda, sistem bilgisi hakkında kaba taslak bilgi verecektir. Elbette söyledikleri, bilmeniz gereken temel şeylerdir. Bunun yanı sıra, Bilgisayar simgesine tıklayarak “sistem bilgisi” penceresinde “Windows PC donanımı” hakkında gerekli bilgileri görebilirsiniz: İşlemci, ekran kartı, RAM vb bilgiler.

Meraklı bir kullanıcı iseniz, bilgisayarınızın donanım ve yazılım bilgisini daha detaylı görmek istiyorsanız HiBit System Information programını kullanabilirsiniz. Çok küçük yükleme boyutuna sahiptir. Ayrıca dilerseniz taşınabilir sürümünü de kullanarak kurulum yapmadan kolayca Windows bilgisayarınızın sistem bilgisini öğrenebilirsiniz.

Windows PC yazılım ve donanım bilgisini gösteren program arayanlara kullanmalarını tavsiye ederiz. Tek dezavantajı Türkçe dil desteğinin olmamasıdır. Bunun yanında, çok basit bir kullanım sunar. Taşınabilir sürümünü indirin ve açın. Anında sistem bilgisini öğrenmek mümkündür.

HiBit System Information

Bu yazılım hem kurulum paketinde hem de taşınabilir olarak mevcuttur. “HiBit System Information” indirin ve başlattıktan sonra, bilgisayarınızın temel sistem özetini gösterir. Programın bazı bölümlerinde olduğu kadar, Windows sürümünün, .NET sürümünün, kullanıcı adlarının, CPU’nun, RAM’in, grafik kartlarının, anakartın vb. donanım bilgilerinin bazılarını da gösteriyor.

Donanım hakkında çok daha ayrıntılı bilgi görmek isterseniz, Donanım sekmesine geçmeniz gerekir. Benzer şekilde, Yazılım sekmesi, bilgisayarınıza yüklenmiş veya çalıştırılan programlar hakkında daha fazla bilgi görüntüler.

PC donanım bilgisini öğrenme

Hardware (Donanım) sekmesinde CPU, RAM, Anakart, BIOS, Ekran, Depolama Birimi, Yazıcı, Ağ ve Sürücü hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

PC yazılım bilgisini öğrenme

Software (Yazılım) sekmesinde, İşletim Sistemi, Güvenlik, Süreçler, Hizmetler, Sistem Sürücüleri, Başlangıçlar, Yüklü Programlar, Olay Kayıtları vb. Ile ilgili ayrıntıları görebilirsiniz.

HiBit System Information penceresindeki bilgileri görüntülemenin dışında, üstteki Export (Dışa Aktar) bağlantısını tıklayarak verileri bir HTML belgesine de aktarabilirsiniz. Bu, HTML raporunda bulunması gereken tüm bölümleri seçebileceğiniz küçük bir pencere açacaktır.

HiBit System Information sistem bilgisini gösteren programdır. PC donanım ve yazılım bilgilerini öğrenmek için siz hangi programı kullanıyorsunuz?

HiBit System Information indir

HiBit System Information ücretsiz sistem bilgisi öğrenme programı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Vista, XP 32-bit ve 64-bit sistemlerle uyumludur. Ayrıca taşınabilir sürümü de mevcuttur.

Windows için HiBit System Information indir (1.84 MB)

Windows için HiBit System Information Portable indir (1.46 MB)


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir