Hightail: İnternetten Büyük Dosya Gönderme Sitesi

Daha büyük dosyalar göndermeniz gerektiğinde, bunları e-posta mesajınızla birlikte ekleyerek gönderebilirsiniz. Ve günümüzde birçok e-posta servis sağlayıcıları e-posta mesajlarıyla ekleyebileceğiniz dosya boyutunu önemli ölçüde artırmıştır. Ancak burada başka bir sorun var; eğer diğer taraf (mesajı alan kişi) çok büyük boyutlu eklere izin vermeyen bir e-posta hizmeti kullanıyorsa ne olacak? Paylaşmaya çalıştığınız dosyaları karşıdakinin almasını sağlamak için Hightail gibi ek bir hizmet kullanabilirsiniz.

Dosya paylaşma dendiğinde akla hemen bulut hizmetleri gelir. Ancak, bulut hizmetleri ücretsiz fazla depolama imkanı sağlasa da, büyük dosyaları yükleme konusunda sıkıntılar yaşanabilir. Herhangi bir ücret ödemeden kolayca büyük dosyaları aktarmak ister misiniz?

Hightail mail adresini girerek internetten büyük gönderme sitesidir. Program kullanmak istemeyenler harika bir hizmettir.

Hightail ile büyük dosya gönderme

Hightail daha önce YouSendit olarak biliniyordu. Herkes tarafından herhangi bir hesaba kaydolmadan bile kullanılabilen, büyük boy bir dosya paylaşım hizmetidir. Açıkçası bir hesaba kaydolduğunuzda, paylaştığınız dosyalar üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz.

Genellikle kendi Hightail web sitesini ziyaret edebilir ve dosyalarınızı paylaşmak için ön sayfadaki seçenekleri kullanabilirsiniz. E-posta adresinizi, alıcının e-posta adresini girmeniz, paylaşmak istediğiniz dosyaları seçin (ücretsiz hizmet 250MB’a kadar dosya yükleme ve 2GB depolama alanı sağlar).

100MB’dan daha büyük dosya yüklediğinizde kaydolmanız gerektiğini belirtecektir. Ayrıca aynı dosyayı birden fazla e-posta hesabına göndermek mümkündür. Her şey hazır olduktan sonra Send Now (Şimdi Gönder) düğmesine tıklayın ve robot olmadığınızı doğrulayın. Daha sonra, yükleme ve gönderme başlayacaktır.

Örneğin, benim 91MB’lık dosyalarımın yüklenmesi yaklaşık 10 dakika sürdü. Elbette yükleme hızı, kullandığınız İnternet hızına bağlı olarak değişecektir. Çünkü yükleme yani upload her zaman indirmeden daha yavaştır.

Tek seferde maksimum 250MB dosya yükleyebilirsiniz. Bazılarının buda bir şey mi dediğini duyar gibiyim. Tek seferde bu kadar büyük dosya göndermek gerçekten harika bir şeydir. Dosya paylaşmak isteyenler için iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Elbette bulut hizmetleri kadar ücretsiz depolama alanı sunmuyor ancak, 250MB’a kadar büyük boyutlu dosya gönderme açısından faydalı olacaktır.

Android ve iPhone için uygulama desteği

Benzer seçenekleri, Android ve iPhone için kullanılabilen mobil uygulamalar aracılığıyla bu hizmeti kullanabilirsiniz. Dosyaları paylaştıktan sonra, dosyalarınızın sadece önümüzdeki yedi gün içinde kullanıma sunulacağına dair bir mesaj görüntülenir. Ayrıca, bu dosyaları istediklerinizle paylaşabileceğiniz bir URL bağlantısı da sağlar.

E-posta adresini alıcı olarak belirlediğiniz kişi aynı bağlantıya sahip bir mesaj alır. Dosyalarınızın karşıdan yüklenebileceği Hightail web sitesini açmak için bu bağlantıya dokunabilir veya tıklayabilirsiniz. Ortak dosyalardan bazıları medya dosyaları, PDF belgeleri, Word belgeleri ve daha fazlası gibi önizleme yapılacaktır.

Hightail, sürekli iletişim halinde olduğunuz insanlarla kolayca dosya göndermek ve almak için harika bir hizmettir. En büyük avantajı, tamamen dosya transferi üzerine tasarlanmış bir hizmet olmasıdır. Buda her şeyi daha kullanışlı hale getiriyor.

Çok büyük dosyalarınızı başka kişilere gönderebilirsiniz ve ücretli servis için abone olursanız, çok daha fazla özellik elde edersiniz.

Hightail web sitesini https://www.hightail.com/ adresinden ziyaret edebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir