HP Omen X Windows 10 dizüstü bilgisayar bir oyun canavarı!

Çoğu oyun dizüstü bilgisayarı, açısal gövdeler, kavisli kenarlar, klavyedeki çok renkli ışıklar ve büyük stilize fan havalandırma kanallarıyla agresif görünmek için tasarlanmıştır. Windows 10’dan güç alan HP Omen X dizüstü bilgisayarı tüm bu özelliklere sahiptir. Evet, kısa süre önce hazırda bekletme modundan sonra HP, bilgisayar üreticisinin oyun dünyasına dönüşünü sağlayan yeni ürünüyle geri döndü.

HP Omen X

HP Omen X Windows 10 laptop

Bu dizüstü bilgisayarın ilk görünümünde açıkça görünen şey, pürüzsüz siyah kaplamalı (sahte karbon fiber desenli) bir güvertedir. Klavyeyi ve dokunmatik ekranı kaplar. Güverte altına doğru kırmızı harf OMEN markasının tüm ticari markalarını hatırlatıyor. Bütün bunlara ek olarak, güverte sol üst köşesinde, hoparlör ızgarasının hemen yanında yer alan sessiz bir güç düğmesi var.

Üst düzey dizüstü bilgisayar çarpıcı grafikler, yıldırım hızında işlemci ve etkileyici bir ses sunuyor. Sadece oyun için özel olarak tasarlanmıştır. Oyun gereksinimlerinize ve bütçenize bağlı olarak çeşitli bileşenler bulunur.

Makinenin temel modeli, 1080p ekranlı bir GTX 1070, 16GB RAM ve 256 GB SSD / 1 TB HDD ile $1,999 fiyatıyla satılmaktadır. Hızaşırtma (overclock) için kilitsiz seçeneklere sahip Intel 7. nesil Core i7 CPU‘lar kullanıyor. Daha fazla ham gücü yaymak için, bir alıcı, GTX 1080 özellikli üst seviye bir model için $3699 harcama yapabilirsiniz.

Daha fazla ham gücü açığa çıkarmak için bir alıcı, 4K ekranlı GTX 1080, 32GB RAM ve 2 x 1TB SSD depolama / 1 TB HDD bulunan üst düzey bir model için $3699 harcayabilirsiniz.

Yukarıdakilerin yanı sıra, Omen X, aşırı, sert ve uzun oyun seanslarının sıcağına dayanacak şekilde çift fanlı, buharla soğutmalı bir termal tasarım içeriyor. Fanlar, iç kısımların sıcaklığını normal sınırlar dahilinde tutmak için havayı alttan ve havalandırma kanallarının yanlarına çekecek şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Ancak, karşılığında yapılan bir kayıp var – optik sürücü yok!

Bağlantı için, üç normal USB portu, iki adet USB-C Thunderbolt portu, HDR çıkış desteği ile sunulan bir HDMI portu, mini DisplayPort, Ethernet ve bir kart okuyucu bulunur.

HP Omen X

HP, tasarım ve konfigürasyon açısından bir çığır açmış değil, yükseltme kabiliyeti ile benzersiz özelliklerden bazılarını eklemiştir. Tüm modellerin VR’ye hazır olduğunu lütfen unutmayın.

İlgilenen alıcılar resmi HP web sitesini ziyaret edebilir ve haftalık fırsatlardan yararlanabilirler! Belirli ürünlerle %50’ye varan tasarruf sağlayabilir, ayrıca ücretsiz gönderim ve geri dönüş alabilirsiniz! Bu Windows Blog sayfasında ürün hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir